Radna dozvola

Nije mi jasno koga paori ugrožavaju idući od njive do njive sejati soju kukuruz. A štose zaštite voća tiče uveli smo prskanje noću iz razloga pošto nebi da ubijemo pčele koje sada neznaju za policijski čas. Ili pčelari da uvedu pčelama policijski čas paih puštaju na ispašu kada počne zabrana izlaska za gradjane i mehanizaciju.
 
Meni je malo loša odluka da svaki zahtev važi samo za taj dan, a zahtev šalješ rnije i dobijaš odgovor tek za 48 h. Sam Nedimović je rekao da svako treba ima uz sebe potvrdu da je registrovano gazdinstvo, karticu od banke i da tako može proći. A šta ako i dobiješ dozvolu za neki dan da možeš da ideš a baš tog dana se pogorša vreme pa ne možeš? Bolja je ideja da se da dozvola na nedelju dana. Onda može i da se sve isplanira pa i da se obave svi poslovi od 05 do 17h. Ili ako baš neko mora do 20h. ali to su samo ovi koji idu traktorima po ataru. Mi koji idemo svojim kolima do svog imanja, gde na m je mehanizacija treba da svaki dan obavimo do 17h, odnosno do 16h da bi mogli bezbedno da se vratimo kolima do mesta stanovanja. A i da bi se ubrzala procedura dobijanja bilo kakve dozvole onda to treba da rade krizni štabovi u svakom mestu (odnosno kancelarije za poljoprivredu) tako bi se olakšalo samom Ministrarstvu. Naravno svako od nas ne bi trebao ovo da zloupotrebljava ovo pa da se švrćka po ataru i radi neke druge poslove nego samo ovo što treba. Jer ako stvarno uvedu totalnu zabranu 24h onda će stvarno biti teško i niko neće moći napolje. Iako je poljoprivreda JAKO bitna.
 
Meni je malo loša odluka da svaki zahtev važi samo za taj dan, a zahtev šalješ rnije i dobijaš odgovor tek za 48 h. Sam Nedimović je rekao da svako treba ima uz sebe potvrdu da je registrovano gazdinstvo, karticu od banke i da tako može proći. A šta ako i dobiješ dozvolu za neki dan da možeš da ideš a baš tog dana se pogorša vreme pa ne možeš? Bolja je ideja da se da dozvola na nedelju dana. Onda može i da se sve isplanira pa i da se obave svi poslovi od 05 do 17h. Ili ako baš neko mora do 20h. ali to su samo ovi koji idu traktorima po ataru. Mi koji idemo svojim kolima do svog imanja, gde na m je mehanizacija treba da svaki dan obavimo do 17h, odnosno do 16h da bi mogli bezbedno da se vratimo kolima do mesta stanovanja. A i da bi se ubrzala procedura dobijanja bilo kakve dozvole onda to treba da rade krizni štabovi u svakom mestu (odnosno kancelarije za poljoprivredu) tako bi se olakšalo samom Ministrarstvu. Naravno svako od nas ne bi trebao ovo da zloupotrebljava ovo pa da se švrćka po ataru i radi neke druge poslove nego samo ovo što treba. Jer ako stvarno uvedu totalnu zabranu 24h onda će stvarno biti teško i niko neće moći napolje. Iako je poljoprivreda JAKO bitna.
Zahtev moze da se dobije na 7 dana
 
Meni je malo loša odluka da svaki zahtev važi samo za taj dan, a zahtev šalješ rnije i dobijaš odgovor tek za 48 h. Sam Nedimović je rekao da svako treba ima uz sebe potvrdu da je registrovano gazdinstvo, karticu od banke i da tako može proći. A šta ako i dobiješ dozvolu za neki dan da možeš da ideš a baš tog dana se pogorša vreme pa ne možeš? Bolja je ideja da se da dozvola na nedelju dana. Onda može i da se sve isplanira pa i da se obave svi poslovi od 05 do 17h. Ili ako baš neko mora do 20h. ali to su samo ovi koji idu traktorima po ataru. Mi koji idemo svojim kolima do svog imanja, gde na m je mehanizacija treba da svaki dan obavimo do 17h, odnosno do 16h da bi mogli bezbedno da se vratimo kolima do mesta stanovanja. A i da bi se ubrzala procedura dobijanja bilo kakve dozvole onda to treba da rade krizni štabovi u svakom mestu (odnosno kancelarije za poljoprivredu) tako bi se olakšalo samom Ministrarstvu. Naravno svako od nas ne bi trebao ovo da zloupotrebljava ovo pa da se švrćka po ataru i radi neke druge poslove nego samo ovo što treba. Jer ako stvarno uvedu totalnu zabranu 24h onda će stvarno biti teško i niko neće moći napolje. Iako je poljoprivreda JAKO bitna.
Nije bankovna već baš gazdinska sa br. gaz. i imenom nosioca ,nisam je dobio.
 
Kako dobiti potvrdu o aktivnom statusu za vreme trajanja vanrednog stanja? Trezor verovatno ne radi.
 
A brasno i kvasac padaju sa neba i pece se na suncu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Kupi se na vreme i brasno i kvasac, a pece se u rerni. Dovoljno je svaki drugi dan. Pa nece ni ovo vecno trajati. Malo smo mi razmazeni postali. Nekome je vaznije da popije pice u kaficu i da proseta kera nego opste zdravlje.
 
Da li si probao ovih dana da nađeš kvasac i u kojoj rerni će peći oni koji nemaju šporet na drva jer neće mrmoti praviti struju ako niko ne bude išao na posao
 
kvasca kolko oces i gde god oces..nije problem u sporetu vec u gospodjama koje nikad u zivotu nisu pekle, dosta da zatvore samo vece gradove a sela svakako nisu problem ionako su polu prazna ,,ja dobio novi aktivni status pre mesec dana,,kopiro ga i stavio u traktor pa videcemo ,,,kako ce to ispasti na dalje
 
Ja popunio podatke na https://registar-uzb.rs/agromere/
Bila je opcija do 17 aprila. Stigao mi mejl jutros da sam dobio dozvolu i poslali mi link do potvrde. Medjutim nakon sto sam skinuo potvrdu, video sam da sam skinuo nepopunjenu potvrdu. Da li neko zna da li to mi sada popunjavamo? Ne znam gde da pitam za to. Bilo koji mejl da im posaljem, dobijam automatski odgovor gde da dobijem potvrdu i ne mogu saznati nista drugo.
 
Baš me zanima gde ima tog kvasca koliko hoćeš,ja jedva našao neki dan i to su davali samo po jednu funtu i otišlo sve za 1 sat
 
Ma da sad ne vredi ono promenilo se vreme ,sad se to ovako radi.
Nekad se konjima i volovima oralo i spremalo ,i bilo dobro,što se i sad tako ne radi,što su se kupovali traktori.
Bla,bla,bla.
 
Nazad
Vrh