Radna dozvola

pantelija1

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2012
Poruka
843
Lokacija
Jasenovo
Otvaram ovu temu u skladu sa nastalom situacijom o pandemiji.Kako do radne dozvole za radnike koji rade na farmi?Da li je neko vadio?Kako i gde jer u Supu kazu da nisu nadlezni za poljoprivredna gazdinstva i da se obradim ministarstvu a na niihovom sajtu postoji obrazac(koji ne mogu da otvorim)da li je do mog kompa ili niih ne znam.A i pise da se za odobrenje ceka do 48h i da se dozvola vadi svaki dan.Ako je neko vise upucen ili vadio neka podeli.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Meni je otvorio
РАДНИ НАЛОГ мора да садржи следеће информације:


  1. Име и презиме запосленог
  2. Број личне карте
  3. Јмбг
  4. Пребивалиште (место, улица)
  5. Тачну локацију са адресом засада, фарме или пчелињака на коју се запослени упућује
  6. Период, односно време рада
  7. Опис радова
  8. Име предузећа/газдинства у чије име запослени обавља радове
  9. Датум обављања радова (дан/месец/година).


ПОДАЦИ ГАЗДИНСТВА



РПГ БРОЈ

ГРАД

МЕСТО

АДРЕСА
 
E sad gde se vadi radni nalog,kako?Jer postoji neki obrazac ili na njihovom sajtu svaki dan i cekati po 48h?

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Moraš podneti zahtev na mejl agromere@registar-uzb.rs i da se pozove na odgovarajući telefon
0648818449 зa Oкругe: Jужнoбaчки, Срeдњeбaнaтски, Jужнoбaнтски, Сeвeрнoбaнaтски, Сeврнoбaчки, Зaпaднoбaчки и Срeмски;

0648818486 зa Oкругe: Грaд Бeoгрaд, Пoдунaвски, Брaничeвски, Зajeчaрски, Бoрски, Пoмoрaвски, Нишaвски, Jaблaнички, Пчињски, Toплички и Пирoтски;

0648818412 зa Oкругe: Maчвaнски, Moрaвички, Кoлубaрски, Злaтибoрски, Рaсински и Рaшки.
 
Da, ovde se podnose zahtevi a gde da podnesem zahtev sada kada su pomerili zabranu kretanja na 17h.
Mi ratari treba da se radi priprema, setva i svi drugi poslovi a ovde je samo za zaštitu protiv mraza ili za zaštitu hem. merama.
Kako dobiti dozvolu za kretanje npr. autom od salaša do kuće i obrnuto?
U nekim opštinama je dovoljno da ideš traktorom i ok, ne diraju te jer je evidentno da si bio u ataru i radio i ideš kući.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Da, ovde se podnose zahtevi a gde da podnesem zahtev sada kada su pomerili zabranu kretanja na 17h.
Mi ratari treba da se radi priprema, setva i svi drugi poslovi a ovde je samo za zaštitu protiv mraza ili za zaštitu hem. merama.
Kako dobiti dozvolu za kretanje npr. autom od salaša do kuće i obrnuto?
U nekim opštinama je dovoljno da ideš traktorom i ok, ne diraju te jer je evidentno da si bio u ataru i radio i ideš kući.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
U kojoj opstini je dozvoljeno?🤣🤣🤣
 
Takodje i mene zanima kako doci autom do imanja i nazad kuci ako uvedu 24/7 zabranu kretanja ili ako dodatno snize vreme na 14-15h ili jos manje. Rece ministar samo traktori, auto ili drugo vozilo jedino pcelari ako prevoze kosnice itd. Stavljaju dosta nas u nezgodnu situaciju sto se tice predstojece pripreme, setve i zastite bilja. A tek kad krene kosidba i baliranje. A realno sumnjam da nasi kapaciteti mogu da odole ozbiljnijem udaru zarazenih kakav ce biti. Tek 200+ zarazenih a vec imamo zarazeno medicinsko osoblje u Nisu. Realno jedino ako nekim Bozijim cudom virus oslabi pa da se resi do 1 maja, ali iskreno mislim da ce se vuci do leta mozda i jeseni.
 
Ja nasao ovako
4dba326ffc1b59a0c7b305af6a0005b7.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
I dalje jurim dozvolu za sebe i radnike za kretanje.Juce bio u supu i rekli dodji sutra kad dodje neko stariji i visi cin.Sad bio i kazu mi da sa traktorom moze do 20h sa dozvolom posle 20h kao ne bi trebalo.Pitam za farmu dali mi broj nekog kol centra da pozovem i kad posle duzeg vremena dobio vezu kazu kako nisu upuceni za farme i radovima oko nje vrte istu pricu sto i svako moze da procina po netu(verovatno su i oni procitali) jer znam kakva ,,strucna,,lica rade.Dali mi drugi broj iz agrara kao obrati se tamo.Zovem na taj broj javi se gospodja kaze da nema pojma o cemu ja pricam ali da ce proveriti i da nazovem kasnije.Posle dva sata zvao i ona mi procitala ovo sto i svako od nas moze naci na sajtu ministarsta.Popunio sam elektronski zahtev i cekam bilo kakav odgovor na meil jer na broj koji ima ne mogu da uspostavim vezu.A u medjuvremenu strepimo od moguceg zaustavljanja i pisanja kazne.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Jedino da ovi što primaju mejlove kod njih da se podnese zahtev i da on važi i za kretanje kolima od kuće do njive i nazad. Jednostavno moramo biti složni i na savaki način intervenisati na bilo kom mestu i na bilo koji način da bi Vlada (odnosno MUP) shvatila da je ovo potreba a ne zajebancija jer ipak hrana mora da se proizvede. Mada po meni je dovoljno da se pokaže i Potvrda o registrovanom gazdinstvu. A na nama je svima da to ne koristimo za druge svrhe jer će nam i to onda ukinuti pa nećemo moći nikako do svojih imanja. Mada ne znam ni kako ćemo nabaviti hemiju, semena, djubriva i ostalo što treba (rezervni deo, kanap za baliranje, i mnogo toga što treba a nestane) ako zatvore sve radnje i kretanje 24/7.
 
Da li neko dobio dozvolu ? Ja sam podneo zahtev , može da se traži za nedelju dana. Ali još nisam dobio odgovor.
 
Nazad
Vrh