Radna dozvola

Ja u nedelju sa papirima krećem iz grada do sela, pa ako me zaustave, pored papira pokažem i herbicide u kesi kupljene za prskanje. Bar da naletim na nekog ko ima malo zemlje, ako me uzaustavi neki sa mlađi sa kajlom, ode zarada na kaznu.
Po povratku do grada sve isto, samo što će u kesi biti prazne flaše od herbicida. Ne bacam po atarskim kanalima već u grad pa u kontejner.
 
Ja sam sinoc poslao zahtev,ne javljaju jos nista.Valjda ce stici do veceras da sutra ujutru mogu da krenem.
 
Подржава, колико сам растумачио.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Opremio sam se sa svim mogucim papirima i potvrdom,kad nigde nikoga ni jutros kad sam isao na salas a ni sad kad sam se vracao.
Posejao jednu parcelu suncokreta da bude jeftinog ulja za nasu Srbiju.
 
a jel mora da se popunjava radni nalog?
u mejlu nigde ne pise da treba
vec da treba potvrda o statusu i licnakarta
Evo iz prve ruke
Danas isao autom do sela da nesto odradim, u povratku malopre bukvalno, zaustavi me patrola. Imas li dozvolu, imam, rekoh i dam mu potvrdu koju sam ja svojerucno napisao jutros kad sam posao i potvrdu o akt. statusu iz 2019, koji nije ni trazio. Kad je posao ka pol. autu ja ga pitam oces licnu kartu, covek kaze pise ovde sve (na potvrdi) 3-4min i vrati mi ono i kaze sve ok.
Poenta price je, da si ubacen u sistem, odnosno da si dobio dozvolu od min. poljoprivrede koju oni prebacuju u MUP. Kad ti policajac ubaci mat. broj u sistem tebi pise da ne potpadas pod pol. cas. To su mi rekli jos kad sam dobio dozvolu i zovnem druga u sup, on mi zatrazi JMBG i posle 5 min zove i kaze da sam u sistemu. Znaci biti u sistemu (dobiti dozvolu) i napisati povrdu sam sebi (radnicima, clanovima porodice ako imaju dozvolu) za taj dan. Niti pita gde sam bio ni sta sam radio, a i zabole ga. Imas dozvolu i napisi potvrdu i ne treba nista drugo, kad te on proveri u sistemu nema problema. LK svakako nosi.
Inace, grad i okolina, magistrala za CG izgleda kao iz filma "Dan posle". Ne radi nista, pomalo jezivo. Samo fale zombiji
 
Poslednja izmena:
Evo iz prve ruke
Danas isao autom do sela da nesto odradim, u povratku malopre bukvalno, zaustavi me patrola. Imas li dozvolu, imam, rekoh i dam mu potvrdu koju sam ja svojerucno napisao jutros kad sam posao i potvrdu o akt. statusu iz 2019, koji nije ni trazio. Kad je posao ka pol. autu ja ga pitam oces licnu kartu, covek kaze pise ovde sve (na potvrdi) 3-4min i vrati mi ono i kaze sve ok.
Poenta price je, da si ubacen u sistem, odnosno da si dobio dozvolu od min. poljoprivrede koju oni prebacuju u MUP. Kad ti policajac ubaci mat. broj u sistem tebi pise da ne potpadas pod pol. cas. To su mi rekli jos kad sam dobio dozvolu i zovnem druga u sup, on mi zatrazi JMBG i posle 5 min zove i kaze da sam u sistemu. Znaci biti u sistemu (dobiti dozvolu) i napisati povrdu sam sebi (radnicima, clanovima porodice ako imaju dozvolu) za taj dan. Niti pita gde sam bio ni sta sam radio, a i zabole ga. Imas dozvolu i napisi potvrdu i ne treba nista drugo, kad te on proveri u sistemu nema problema. LK svakako nosi.
Inace, grad i okolina, magistrala za CG izgleda kao iz filma "Dan posle". Ne radi nista, pomalo jezivo. Samo fale zombiji
a reci mi jel si trazio dozvolu za jedan dan ili za duzi period?
 
Ma ne, kako za jedan dan. Dozvolu sam trazio tada do kad je moglo, a tad je moglo do 17.04.,odnosno kad popunjavas onaj formular na "agromere" i u polju od kad DO KAD, tu sam upisao do 17.04. jer je u onom malom kalendarcicu sto izadje kad kliknes DO KAD moglo do 17.04. U odgovoru lepo pise "zahtev je odobren za period koji ste naznacili prilikom podnsenja zahteva."
A kad "krsis" pol. cas tad pises one povrde za svaki dan posebno.
Ja sam danas dobio novu a trazio sam do 30.04. i pise mi ovo sto sam gore citirao i sad samo pisem potvrde kad mi treba. Niste vi to lepo skapirali, i ja sam bio u pocetku zbunjen. Znaci kad se trazi dozvola trazi se maksimalan broj dana koji nudi onaj formular, mada dole u obrazlozenju/napomeni sam napisao da je malina u pitanju i stvarno ima posla svaki dan a napisao sam vezivanje, orezivanje, djubrenje, frezanje, prskanje...
Ko bi brate svaki dan pisao i trazio i cekao 48h za odgovor? Mada se u pocetku cinilo da mora tako ali nije.
Nadam se da je sad sve jasno
E da, danas sam dobio za stocarstvo-pcelarstvo a niti imam pcele niti stoku prijavljenu na polj. gazdinstvu... samo voce i ratarstvo. Zivim u gradu. Ali bitno je da je JMBG u sistemu...
 
Poslednja izmena:
Ovo sto je Hunter99 napisao je po meni tacno, kada se trazi odobrenje, na sajtu upisite maksimalni broj dana koji vam je ponudjen, a posle one potvrde koje stampate i popunjavate, njih pravite pojedinacno za svaki dan koji je u okviru perioda koji ste prijavili na sajtu.
 
A o kojoj potvrdi vi pricate? Zar nije dovoljno da imamo licnu kartu,akt status gazdinstva i da smo prijavljeni u min poljoprivrede i dobili dozvolu za kretanje? Ja nosim samo ta tri papira


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U onoj Potvrdi piše sve vezano za firme, i potpisuje direktor, e sad bem li ga...To se meni ne uklapa u našu prirodu posla, ono mi je za fabrike i slično, a možda i grešim.
 
Nazad
Vrh