Radna dozvola

A kako ako trebam recimo autom da odnesem gumu ili deo ili seme do njive? A imam dozvolu za kretanje, jel treba da se popunjava onaj obrazac i da se napise broj tablice?
 
Ja sam u napomeni napisao da moram da se krećem i putničkim automobilom tokom obavljanja poljoprivrednih poslova.Naveo marku i registarsku oznaku vozila.
 
Zamolio jednog poznanika policajca da mi proveri MUP-u da li ima neki trag o meni.Dao mu moj JMBG i večeras mi javio da me ima u bazi. Detaljee nisam pitao ali mislim da sve detalje iz našeg popunjenog zahteva i ne pišu tamo, samo osnovno. To izgleda da znači da je dovoljno bio u autu ili ne. Izgleda da su LK, aktivni status i mail poruka dovoljni, uz naravno korektan odnos prema miliciji.Kaže da pozovu centar za proveru kad je neko bahat i počne da se zeza ili je simniv.Planiram u nedelju ponovo u selo autom pa traktorom na njivu, nadam se da će sve biti u redu.
 
Mozete nositi i proslogodisnje potvrde jer trezori ne rade da bi izdavali potvrde.Bar zvanično ne rade.
 
Kod nas u RS nema izdavanja tih dozvola a zabranili kretanje, no Predsednica je obećala da kao neće ometati poljoprivrednike. Ja krenuo sa sjetvom i nesretnim slučajem ostanem bez vreće kukuruza, odem do sjemenare da kupim, zaustavi me policija i dobijem kaznu od 500KM ili 250 evra. Morao sam autom jer je daleko za traktor. Policija stavila punkt 50 metara od apoteke i samo pišu kazne nepodobnim dok su druge pred svjedocima puštali.. Najcrnje je što je sa njima tog jutra vlasnik poljoprivredne apoteke razgovarao i oni mu rekli da neće dirati ljude koji dolaze u kupovinu poljoprivrednih artikala autom ili traktorom.Predao sam juče na sud žalbu, idem na suđenje sa njima. Takvo ponašanje je sramota, da ne spominjem ponašanje policajaca kada su vidjeli kako se zovem...
 
Šta činiti u celodnevnog karantinu?ja planiram u subotu setvu,imam dozvolu za kretanje posle 17h a kako da odem kolima na salaš?
 
Mi planiramo prskanje pšenice za subotu.Idemo redovno kao i ovih dana jer nema teorije da sedimo kod kuće.
 
Sinoc podnesem zahtev ,danas na mejl stigne poruka :
Postovani obavestavamo vas da je vas zahtev primljen pod br ......
Datum i vreme podnosenja i molimo vas da odstampate ovu poruku.
Jel to sve sto treba da stigne ili jos neko odobrenje?
 
Danas sam dobio radnu dozvolu na mesec dana za radove u stočarstvu. Dobio sam odgovor nakon dva dana.
Uh ja za svaki dan tražim dozvolu za stočarstvo i samo mi stiže odgovor da je zahtev prihvaćen. Prekjuče tražio dpzvolju za ratarstvo ali za sada ništa sem odgovora da je prihvaćen zahtev pod brojem 18999
 
Upisao sam ga u polje gde pise “pomocni radnik”. Moze 3 radnika da se upise. Ime prezime i jmb se unosi za njih


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam poslao tri zahteva i dobio odgovor na sva tri ali tu rubriku "pomocni radnik" nisam video, pisao sam za decu i zenu u napomeni ali u odgovoru je pislo da za clanove porodice i radnike na gazdinstvu ce tokom nedelje biti dostupan zahtev da se popuni, medjutim sad ne moze ni da se udje na sajt... a malina lista li lista
 
Kod nas u RS nema izdavanja tih dozvola a zabranili kretanje, no Predsednica je obećala da kao neće ometati poljoprivrednike. Ja krenuo sa sjetvom i nesretnim slučajem ostanem bez vreće kukuruza, odem do sjemenare da kupim, zaustavi me policija i dobijem kaznu od 500KM ili 250 evra. Morao sam autom jer je daleko za traktor. Policija stavila punkt 50 metara od apoteke i samo pišu kazne nepodobnim dok su druge pred svjedocima puštali.. Najcrnje je što je sa njima tog jutra vlasnik poljoprivredne apoteke razgovarao i oni mu rekli da neće dirati ljude koji dolaze u kupovinu poljoprivrednih artikala autom ili traktorom.Predao sam juče na sud žalbu, idem na suđenje sa njima. Takvo ponašanje je sramota, da ne spominjem ponašanje policajaca kada su vidjeli kako se zovem...
Zombi nije mi jasno ako se to desilo za vreme zabrane kretanja kako onda prodavnica radi,mislim zašto bi radila prodavnica ili semenarna kako ti kažeš ako niko ne može da dođe da kupi nešto
 
Uh ja za svaki dan tražim dozvolu za stočarstvo i samo mi stiže odgovor da je zahtev prihvaćen. Prekjuče tražio dpzvolju za ratarstvo ali za sada ništa sem odgovora da je prihvaćen zahtev pod brojem 18999

Ako je prihvaćen onda nema šta više. Samo popuniš radni nalog. Zašto ne tražiš dozvolu za ceo mesec?

Meni je stigao mejl sa sledećim tekstom:

"Обавештавамо Вас да је Ваш захтев за кретање одобрен и да важи од тренутка одобрења, односно од пријема ове електронске поруке. Захтев је одобрен за период који сте назначили приликом подношења захтева. "
 
Vidim da ima kontradiktornih izjava u vezi ovoga. Mislim da je ministar pogrešio, a možda i nije. Kako jedan deo nas da dođe do traktora ako prvo ne sedne u auto i uputi se na zadato odredište.
Ja rešio u nedelju opet u auto pa do sela a onda na traktor sa prskalicom pa u atar. U povratku ponovo isto. Najsrećniji bi bio da se ne sretnem sa milicijom, pitanje kako bi oni sve ovo tumačili iako ja imam i Odobren zahtev i izvod iz aktivnog polj.gazdinstva.. ali sam u autu.
U Mitrovici je ove nedečje radila uprava za trezor i ja izvadio za ovu godinu uverenje o aktivnom statusu.
 
Nazad
Vrh