Pušnice za dimljenje mesa

Kolega Kish tebi neće pomoći poslije onakvog solenja ni da oslobodiš vršačku vinariju od švaba

- - - - - - - - - -

crni gruja tako su mislili i radili i naši pobratimi iz mrčajevaca dok se nisu pobratimili sa nama i vidili kako mi radimo,imate vi savršene uslove za sušenje samo niste toga svjesni
Moram tako,jer su sunke velike,trenutno su preko 20kg tezine po komadu.
 
Iz pusnice samo par dana 7-8 na vazduhu (ako je hladno vreme) i zamrzivac. Nisu vise zime kao sto su bile. Toplo je i brzo se presusi meso. Za sunke ne mogu da napisem nista posto ih vec par godina ne susim ali pecenice i "bekon" slaninu radim kao sto sam napisao.
 
Kod mene još uvek visi jedna lanjska a dole jedna skoro cela i to se još nikada nije desilo.Za ovu godinu ostavljene samo 2 cele za sušenje a ostale su u ružama.
 
Zadnje vreme zadnjih par godina,slanu tretitam pod velikom temperaturom dva dana . pri svakom lozenju javlja se dim koji mu daje malo smeka i slanina se radi hamburska i bude socna kao barena .. ne ispusti ni malo masti ostaje ista ali tako mekana ..pravo u zamrzivac .rosle godine ostala neki dan i presusila se
 
Ovo kako ja radim dolaze drugari da probaju ,, mekana ko dusa .. a njihive nezna se broj koliko dime ,, promaja i sto cuda .. jedno parce mozes da zvaces ceo dan.. tako da im velike razlike .. dimiti dugo i raditi brzo pod temperaturom..:ppozdrav: pa kako tebi ovako mekana lepa ,, meni nikada uvek te ista prica svake godine .. do duse njima svima rade njihovi na selu po nekim njihovim ustaljenim rezimom susenja
 
Grujo Hamburška slanina je tanka pa je tvoj metod ispravniji jer se skameni u suprotnom.Deblja slanina od velikih tovljenika ne može biti tvrda.
 
Vidis to mi niko nije rekao .. mada nema ko .. ovo sam sam ekspermentisao kako sam dosao u selo i uspeo u izradi slanine ,pecenice .. dok slaninu radim ,,pratim sta se desava na forumu i probao sam je super je .. ostavljam da se susi ma vazduhu
 
Kod mene još uvek visi jedna lanjska a dole jedna skoro cela i to se još nikada nije desilo.Za ovu godinu ostavljene samo 2 cele za sušenje a ostale su u ružama.

Ja sam probao sa tim parcadima,sa tim ruzama,i uvek sam zeznuo stvar.
Ili se presusi ili je presolim,a nikad duze od 7 dana u suvom soljenju,3-4 dima,nedelju dana promaje,mesarski papir i u zamrzivac i opet se skameni.
Ovako klasicna nam je najbolja.
 
Nisam ni ja nikada ali nužda zakon menja.3 nedelje u salamuri,rasoljavanje i dimljenje.Kod ženinih uvek tako suše i mogu ti reći bude kao salama.Ni ne slano ni preslano taman kako treba a meko.Kada ima dosta soli hoće da se skameni a pokazatelj je površina koja pobeli neposredno nakon sečenja komada mesa.
 
Zadnje vreme zadnjih par godina,slanu tretitam pod velikom temperaturom dva dana . pri svakom lozenju javlja se dim koji mu daje malo smeka i slanina se radi hamburska i bude socna kao barena .. ne ispusti ni malo masti ostaje ista ali tako mekana ..pravo u zamrzivac .rosle godine ostala neki dan i presusila se


a sa kojom soli je tretiras??? jel sa nitritnom?

ja sam ove godine uzeo morsku so jer je ova obicna nekako izgubila svoje svojstvo,sto sam primetio jos pre par godina dok sam ostavljao kiseli kupus,nema sta nisam probao dok nisam promenio so,i na kraju sam uspeo sa ovom morskom,sto sam i uradio sa salamurom,i dobro se pokazalo...

ja sam vadio rebra,pa sam kacio tako slaninu,sutra cu bas da skikam pa kacim slike da se vidi kako je ipsalo :)
 
Nazad
Vrh