Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel došao neko do ovogodišnjih rezultata sa oglednih polja da čujemo kakvi su prinosi,ko je bio bolji? Ili mudro ćutite i čekate da posejete samo vi najrodnije seme pa da budete rekorderi kao Aca prošle godine.
 
8.8t/ha nikako ne moze biti rekord.
Rekord je 10+t/ha u takvoj zemlji. Nemoj da se zavaravas.
 
Imaću uskoro rezultate sa jednog ogleda PSS ali sam se setio onog našeg forumaša koji često kaže " ako vam budem rekao,moram vas ubiti" pa sad ni sam ne znam kako da postupim.
 
Prica meni drugar ovih dana, bio u Madjarskoj kod Kecskemet-a dosta peskovita zemlja...pita drugar domacina kakav je ovogodisnji rod psenice? A onaj pun osmeh jako zadovoljan kaze : 32 meteri, nas covek ga pita po jutru...a ne po hektaru.....
Dakle prinosi kome kako kao i svake godine.....Taj sa 3200 kg po hektaru zadovoljan...sa cenom od skoro 16 din I SUBVENCIJOM od ca. 230 eur...A mi preko 8T po hektaru cena tu i tamo 14-15 din... o subvencijama necu ni da pisem...
 
Pred cas za obaranje cene!:osmeh: Samo se vi zezajte, sa tim prosekom, postoji jedna osoba koja je masksimalno obavestena o svemu, stigne da za 24 sata radi 25 a od toga provodi vise od 10 na drustvenim mrezama da procita sve komentare o njemu!!!:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh