Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To su sve nijanse. Nisam primetio neku razliku izmedju oblika azota.
 
To sam i ja ucio. Sad ti meni objasni, kukuruziste preorano, psenica ujesen nije dobila nista(novac otisao na drugu stranu), u proljece samo UREA , prinos 4700kg/kj i 13% proteina, kako to, a ovi sto bacali ujesen NPK nisu dobacili ni 11% proteina.

Ima tu grabik još dosta faktora:kakva je njiva sa kondicijom,koliko je dobijala đubriva poslednje tri godine,koja je klasa zemlje,koje seme pšenice,kad je posejana,koliko je prskana i sa čime...
 
Cekajte,sad nista nisam razumeo.Sta da bacim za razlaganje zetvenih ostataka?Bacam obavezno 300-400kg NPK u jesen,a zemljiste je kiselo ph 4-4,5.
 
Dzaba Vam sva agrotehnika ako neznate caku za prizivanje kise :osmeh:

4l4taa.jpg
 
Pa ja sad stvarno vise ne znam sta je ispravno. Jedni kazu urea u jesen, drugi san i an. Izgleda je urea postala visak u proizvodnji i treba koristiti san i an, ili ipak to nije tako.
 
Cekajte sada.
Ako hocu da bacim 150 kg Ureje i 200kg Kan-a. Sto je 123 kg azota. Ja bih onda u jesen trebao baciti 30% ili ti 37 kg azota. Znaci trebam baciti 80kg Ureje u jesen.
Da li sam dobro shvatio?
 
@North Army:
Mozda si mislio na nitratnu formu,za nju je ipak potrebno dosta vise vremena.
A inace sta da ti kazem,mozda si i ti u pravu,evo na ovom snimku,ako znas english,na 21 minutu,profesorka kaze da je potrebno i manje vremena od onog sto sam ja rekao.Ja sam moje procitao iz knige,nije sa ovog videa,tako da ovo na snimku i ne mora biti tacno,mada ona je ipak profesor,na fb je neko objavio njixov kanal,mislim da je grupa StripTill Farmer,tako sam ih i nasao.
 
@North Army:
Mozda si mislio na nitratnu formu,za nju je ipak potrebno dosta vise vremena.
A inace sta da ti kazem,mozda si i ti u pravu,evo na ovom snimku,ako znas english,na 21 minutu,profesorka kaze da je potrebno i manje vremena od onog sto sam ja rekao.Ja sam moje procitao iz knige,nije sa ovog videa,tako da ovo na snimku i ne mora biti tacno,mada ona je ipak profesor,na fb je neko objavio njixov kanal,mislim da je grupa StripTill Farmer,tako sam ih i nasao.
I ovo su pisali nasi profesori na nasim fakultetima i institutima i istrazivali u nasim agroekoloskim uslovima.
5014ih.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh