Prskalice

Za koju prskalicu, sa kojim granama(10, 12, 15 metara) koja pumpa, tip dizni, dodatna oprema...Kazite malo konkretnije sta vas interesuje pa ce biti cena :cao:

Ja se izvinjavam sto nisam malo pribliznije pitao. Pa ja ustvari hocu da kupim prskalicu od 440 litara ili od 600 litara sa kopirajucim granama od 10 ili 12 metara, diznama za vetar, sa kvalitetnijom pumpom od 100+litara, a po mogucnosti što jeftiniju a što kvalitetniju. Ne patim za imenom ali nebi da kupim ni neki krš. Naravno i da bude nova :osmeh: pa sad ko mi šta preporučuje. :cao: ne trebaju mi one sa tri cetri rezervoara znači što jednostavnija kvalitetnija ali ako to ima i jeftinija ako ne odrešićemo kesu šta je tu je
 
ja sam se skoro raspitivao i evo cena:
Morava
660l 10 m grana 105l pumpa- 1340e
660l 12 m grana 105l pumpa- 1392e

Vojka
660l 10 m grana 105l pumpa-800e

Agro art
660l 10 m grana 105l pumpa-1100e
660l 12 m grana 105l pumpa- 1300e

Ferokop
660l 10 m grana 105l pumpa-1110e
660l 12 m grana 105l pumpa -1500e

ovo sam ja zvao i raspitivao se pre mesec dana
 
Kupio sam danas nova prskalica agromehanika 330L.komplet so kardan 750e. I prevoz do kuci gratis. Sad me interrsuje kad prskam na koliko visina od zemja je najbolje da budu breneri? I u koja brzina da vozim sa koliko obrtaja-gas. Kolika je potrosnja voda? Hvala.
visina zavisi od kultura koje špricaš a tako i tip dizna.Na njoj su sada vjerovatno leher crvene ja msm 3 koje pšricaju u liniskom mlazu.Te koristim za herbicide a za fungicide koristim koje bacaju kružni mlaz.Potrošna vode ti zavisi od pritiska i brzine kretanja.Imaš u knjigi tablicu za brzinu i pritisak vode da bi dobio određenu potrošnju po ha.Knjigu u ruke i polako
 
Jel moze neko da postavi par slika na kojima se vidi kako i gde se na prskalicu prikljucuje crevo za sipanje vode kada se sipa na njivi iz cisterni koje stoje na prikolici? Cujem da ljudi pricaju o tome, ali nikad nisam video konkretnu izvedbu. Hvala unapred.


evo u donjem desom uglu tanka stoji troplolni ventil, nataknes crevo i ventil povuces u odgovarajuci poloza i crpis vodu, kad zavrsis ventil vratis u radni polozaj, ima jos jednu poziciju kad hoces da ispusti tecnost iz tanka.
daca_092.jpg
 
Ja se izvinjavam sto nisam malo pribliznije pitao. Pa ja ustvari hocu da kupim prskalicu od 440 litara ili od 600 litara sa kopirajucim granama od 10 ili 12 metara, diznama za vetar, sa kvalitetnijom pumpom od 100+litara, a po mogucnosti što jeftiniju a što kvalitetniju. Ne patim za imenom ali nebi da kupim ni neki krš. Naravno i da bude nova :osmeh: pa sad ko mi šta preporučuje. :cao: ne trebaju mi one sa tri cetri rezervoara znači što jednostavnija kvalitetnija ali ako to ima i jeftinija ako ne odrešićemo kesu šta je tu je

Prskalica od 440 litara sa pumpom od 105l, 10m fiksne grane 980e a sa 12m fikne grane 1172
Prskalica 600 litarta, 105l pumpa, 10m kopirajuce grane 2100e, 12m kopirajuce grane 2249e.Dizna za vetar kosta 7.5e komad.
Cene su za Agromehanika prskalice.
 
Ima, ali to je model sa tri rezervoara, pumpa od 105l, kopirajuce grane od 10m cena 2421e, kopirajuce grane 12m cena 2570e.
 
Danas sam zvao "Agrotrejd". Cena "Agromehanikine" prskalice sa jednim buretom od 440 l, 10 m grane i 105 l protok pumpe je 1000€. Skocila cena, kad sezona krece. To je cena bez kardana, za njega treba dodati jos 5800 dinara. Ukoliko se stavljaju dizne za prskanje po vetru, doplata je 13200 dinara. Sto se tice tripl nosaca dizni, njegova cena je 20 € komad. Znaci 400 € doplata (20 kom x 20 €), tu se podrazumeva dve plasticne i jedna keramicka (za vetar) dizna. Pitam koliki ce biti sajamski popust, kazu za to je jos rano. Ima li neko bolje resenje od ovog? Ne znam sta da radim? Ne odgovara mi veca od 440 l, a ukoliko se odlucim, bice ova standardna varijanta. Eventualno, dolazi u obzir doplata za ove dizne za prskanje po vetru. Mada mi je i to jaka cena. Nekako su mi jadne, mislim na konstrukciju. :sta:
 
Ja kad sam zvao pre desetak dana cena je bila 970 evra. Ne zurim sa kupovinom, posto mi prskalica nece skoro trebati kakvo vreme pronoziraju.

p.s. Sajam se odrzava od 18. do 24. maja, sto je kasno za kupovinu prskalice.
 
Stefli ja bih ti preporucio Mehanika prskalice iy Kozarske Dubice,Repiblika Srpska,imas isro od 400 litara sa rasponom krila
od 8,10 i 12 metara sa nivelirajucim granama i hidraulicnim podizanjem.prskalice od 400 l pa gore imaku ugradjen dodatni rezervoar za ispiranje.pumpa je Comet 65l protok.kod nas se kupuju masovno i extra su se pokazale..potrazi po netu ima li ko u Srbiji da ih prodaje...pa vidi cenu...

- - - - - - - - - -

P.s izvinite zbog pravopisa kucam sa tel pa neka slova fale il su pogresna
 
Dali netko ima AKPIL prskalicu od 1000 litara ovdje ? Kako je zadovoljan jer vidim da su primjetno jeftinije od Leško i Agromehanike. I još me zanima ARAG 300S elektronika za prskalice, dali ona moze preko ISOBUS štekera očitavati brzinu ili se mora stavljati onaj čitač na felgu ? Dali ARAG 300S radi kao i Amazone kompjuter, dakle upisem toliko litara i to je to, vozim kako hocu.
 
@ dragane svaka cast. daj malo karakteristika koja pumpa kolike grane koliko ::novac:: Usput i pitanje da li je dovoljna agromehanika pumpa od 60lit za 8metara granu
 
Kod mene 65l tera 10 metara na 3 bara evo već dve godine bez problema.Nije to atomizer pa da treba 15-20 bari.
 
Ja sam na staroj prskalici imao pumpu od 45l/min i terala je bez problema grane od 8m, ali je mešanje bilo malo slabije. Znači 65l/min je dovoljno za grane od 8m i bure do 440l.
 
Nazad
Vrh