Prskalice

Ta na ssjmu sa hidrauličnim grana izgleda baš pristojno. Masivna i jaka , deluje dosta teška. Zna li neko cenu?
 
Agromehanika kod mene evo cetvru sezonu se uglavnom puna voza po ataru. Vredi te pare jer jos ni jednom do sad nije zastala ni na tren zbog bilo cega, a po najpre nekog pucanja konstrukcije. Gledao sam ja i Agrometal iz Sombora, ali ipak Agromehanika je po mom skromnom misljenju bolja za te pare. Ipak treba razmisljati i sutra o prodaji polovne prskalice.
 
800 l, a nose kod nas 1200 l i isto nemaju problema. Ja cu ili menjati samo bure za 1200, ili celu prskalicu jer Breznjev vise nije kod mene.
 
Agromehanika i varovi...katastrofa! Vucena od 2000 l sa krilima 15m nema gde nije pukla posle samo jedne sezone. poslovnost nula, delovi preskupi.... Sve je bolje od Agromehanike kad se uzme odnos cena i kvalitet, licno iskustvo.
 
800 l, a nose kod nas 1200 l i isto nemaju problema. Ja cu ili menjati samo bure za 1200, ili celu prskalicu jer Breznjev vise nije kod mene.

ja sam hteo uzeti 1000 lit. nosena za 820 al se bojim da mu je to mnogo racunajuci da je ukupna tezina oko 1500kg kad se napuni,a i malo jace kad se naspe u svaki rezervar.....

- - - - - - - - - -

Agromehanika i varovi...katastrofa! Vucena od 2000 l sa krilima 15m nema gde nije pukla posle samo jedne sezone. poslovnost nula, delovi preskupi.... Sve je bolje od Agromehanike kad se uzme odnos cena i kvalitet, licno iskustvo.


to sve zavisi od traktoriste,sa prskalicom se nejurca po lenijama,imam jednu sa belim buretom i 12m granama vec 5 godina joj i nigde nije pukla niti planira......
 
Ne znam koliko je teska AM od 1000 l 15m grane,jel 1000l vode je oko 800kg,mislim da tu ne bi bilo problema. Ja nosim sa 82.1 Agriju zitnu,koja je puna 1450 kg i lepo on radi sa njom. A razmisljam da stavim pomocne klipove,tu su jaca ramena i poluge da stavim od 1025 mono blok, i onda nema da mislim da li ce nesto da otkine ili ne.
 
Ne znam koliko je teska AM od 1000 l 15m grane,jel 1000l vode je oko 800kg,mislim da tu ne bi bilo problema. Ja nosim sa 82.1 Agriju zitnu,koja je puna 1450 kg i lepo on radi sa njom. A razmisljam da stavim pomocne klipove,tu su jaca ramena i poluge da stavim od 1025 mono blok, i onda nema da mislim da li ce nesto da otkine ili ne.
Za rusa nije preko 880 litara belo bure...dize prednjicu kada se svi rezervoari napune vodom+njena tezina i 15m grane...(mi dodali malo tegova dodatno na nosac)a da ne pricamo o zadnjim lezajevima poluosovina...cak sam gledao video kako je coveku pukla poluosovina na sred asfalta sa 1000 litara vode i hemijom unutra...napravilo lep ceh na traktoru i prskalici,a o bezbednosti da i ne pricamo.
 
Voda ima gustinu 1, tako da je kao sto Montoya kaze.
Elem, vucne agromehanike nisu prikolice da juris atarom. Preko vagasa se prelazi sporohodnom brzinom. Da su delovi preskupi jesu, to jeste problem. Za razvodnik su mi uzeli 100e dodatno da kontrolu iz kabine, a to znaci creva duze za 2m i jedan T ventil. Tek su mi skupe grane 18+ metara, to kosta kao omanji auto polovan koji ipak ima motor, menjac, sedista. A ovo je obicno gvodzdje povareno.
 
Moze Breznjev i sa 1200 l ali samo u njivi i to da kreces sa velikim osecajem inace ode na zadnjicu. Ja ako ne uspem da dobijem subvenciju za kupovinu nove kupicu samo bure od 1200 l jer je ram isti. Treba samo jos produziti creva i to je to. Meni znaci jer dosta prskam od kuce, a cena novog belog bureta je oko 800 eu. Moje od 800 l je kao novo jer se o prskalici vodi briga i jos nikad nije bilo da kad se zavrsi sa prskanjem prskalica nije detaljno oprana i iz inutra. Na kraju sezone se bure opere "specijalnim deterdzentima" :osmeh:
 
Voda je uzeta kao reper za mere, 1 kg vode je uvek 1 l bez obzira na temperaturu razlika se meri promilima i zanemarljiva je.
Tako sam čuo skoro da je t ključanja vode 99,8 C a ne 100c. Kada je Celzius pravio skalu uzeo je tačku mržnjenja vode za 0 stepeni a tačku ključanja vode za 100 stepeni.
 
Bobo.Kazem moja greska!

- - - - - - - - - -

Opet ponavljam. Zbunio sam se, jel na kombajnu primer bunker od 5200 litara,moze da stane plafon 4000-4200kg zita,jel hektolitarska tezina je max 84-85. I nista u tom bunkeru nece biti blizu 5200 osim tecnosti.

- - - - - - - - - -

Voda je uzeta kao reper za mere, 1 kg vode je uvek 1 l bez obzira na temperaturu razlika se meri promilima i zanemarljiva je.
Tako sam čuo skoro da je t ključanja vode 99,8 C a ne 100c. Kada je Celzius pravio skalu uzeo je tačku mržnjenja vode za 0 stepeni a tačku ključanja vode za 100 stepeni.

Tacka klucanja nije svuda ista,zavisi od nadmorske visine i vazdusnog pritiska.
 
Nazad
Vrh