Prskalice

Kod mene na AM od 600 l hoce da puca sraf od 12mm,ona sto drzi okruglu cev koja prolazi kroz bure. Mora da se ureze navoj od 14mm.
 
Kod mene na AM od 600 l hoce da puca sraf od 12mm,ona sto drzi okruglu cev koja prolazi kroz bure. Mora da se ureze navoj od 14mm.

Na AgroMehanici zuto bure hoce da puca i bolcn za kacenje...valja se prosiriti rupa u flahu i napraviti jaci bolcn na strugu...na 15metra krila pucaju tanke cevcice(krajnje samo) od nosaca srednjeg krila,dok hidro krila su tek prica za sebe...video sam kako su popucala jedna od 12 metara,e sad ova nova od 15...
 
Ja teram 8km/h i uvek ukljucujem kopir teren. Nisam nista imao na njoj sem pucanja tog srafa 2 puta i pukla mi je debela okrugla cev sto drzi kacenje za topling. Samo brat i ja radimo sa njom. Kupljena je 2010god, a svake godine isprska min 600kj a max 1000kj. Dodje do zamora materijala,nije to (amazone,cafini,jd,itd.)
 
Pa kako vi to terate?

Ako je Roberte pitanje upuceno licno meni...nisu sve prskalice nase sto sam naveo-govorim ono sto sam video,ili sto su mi sami vlasnici istih rekli...nasa je belo bure 15 metara,ima 4 godine i za sad su pucale te tanke cevi(ne uticu na funkcionalnost prskalice,samo napuklo do vara) i bolcni koji spajaju glavno sredjne krilo sa stranama.inace samo otac prska,i tera brzinom do 8.5 km/h,uzglavnice sporije.
 
Moja prskalica radi od 400-600kj/godina i osim grana nemam primedbi. Grane bi izdrzale mnogo duze da radi manje i da su njive idealno ravne. Ima 5 godina sada i za sledecu godinu grane moram menjati na nesto ozbiljnije, a verovatno cu kod lokalnog varioca praviti grane po mojim zamislima jer original sa nivelacijom kostaju 1000+ evra od 15m. A svakako moram da prepravljam jer kacenje na prskalici je za obicne grane.

Prvo su se krivile krajnje sekcije od 2m levo i desno. Potom i srednje sekcije od 2-4 i 6-8m su se ukrivile i sada krila se krive ka traktoru. Ispravljao sam to nekoliko puta, ali posle psenice i posle usluznog rada gde je jednom predjeno drljacom i posejano grane se opet ukrive. Ostatkom prskalice sam prezadovoljan.
 
Zaboravio sam dal imas ventil da ga eliminises pri oranju, misljenja sam da ce hidraulika kasnit dok prvo ne odreaguje akumulator pa tek onda poluge. Ako si radio da podijelis sa nama.
 
Ne stignem ga ugradit. Bez njega treba čekat da podigne iz nule, al kad digne priključak onda korekcije radi (gore-dolje) radi normalno.
 
Od kad sam na 549 ugradio hidro akumulator (sliks u temi inovacije IMT traktori) rad sa prskalicom je prava milina. Prskalica samo plovi, a grane mirne i ne pucaju. Hidro akumulator je za svaku preporuku, ko ga jednom ugradi više ga neće skidat.
Aj ako mozes postaviti ponovo taj post sa slikama u temi, posto se slike vise ne vide, barem ih ja ne vidim.
 
Prošle godine sam tražio način da što jednostavnije isključim pojedinačnu diznu zbog zaštite blizu posejanog komšijskog reda, zbog preklapanja prskanja u mom usevu i sl.:

Sad nešto razmišljam, da li bi možda mogao da se na neki način blokira onaj mali feder koji potiskuje protivkapnu membranu na zadnjoj dizni, i time zatvori ta dizna (ko nema tripleks)?


Ove godine nađoh na sajmu gotovo rešenje. Danas sam isprobao ove kape za protivkap membrane sa stop prekidačem, radi bez greške!
 
Evo slike:
71857fdc88dd554b8ca6a143caf1e757.jpg
ffb93595d6fe0053c7a71e458991a800.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ako imaš običan nosač dizne sa protivkap membranom, (znači ona gumena membranica sa strane - ne kuglica u filteru dizne), jednostavno se odvrne tvoja kapa te membrane i zameni sa ovom novom. U klasičnoj kapi je neka opruga koja gura malu gumenu membranu i tako zatvara (dok je isključeno prskanje, tj nema pritiska u grani) prolaz vodi do dizne pa nema kapanja na dizni, tek kad se pojavi pritisak onda on preko membranice savlada tu oprugu i onda voda dođe do dizne i ona tada prska. U ovoj novoj kapi postoji još i ovaj mali crveni ventilčić (šraf) koji se zavrne i fizički blokira gumenu membranicu i tako spreči prolazak vode do dizne bez obzira da li ima pritiska ili nema. Dovoljno je dva tri okretaja i blokira se dizna, isto tako se i odblokira. Kad se odblokira opruga dalje radi svoj posao kao i u klasičnoj kapi. Vrlo prosto i efikasno, i nema diranja dizne i otrova...

Kupio sam na štandu Agrotechnikom Zrenjanin, cena je tu oko 330-340 din. Ja sam prvo kupio dve za krajnje dizne, a kad sam video da radi posao onda sam danas preko drugara koji je danas išao na sajam kupio još koji komad. :osmeh:
 
U pozadini se vidi stara kapa ☺
a3917ca3bfcddbdd80a07fa4f694ca6f.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Našao sam u kompu slike nekog običnog nosača dizne sa protivkap gumenom membranicom, pa ako neko ne zna o čemu sam gore pisao može da vidi kako to izgleda.

 
Nazad
Vrh