Prskalice

A zasto ne bi "strucnjace" objasni nam? Mozda zato sto je domaca ili mozda plava? Ja nisam "strucnjak" ne mogu da joj sa slike vidim mane kao ti,pomozi mi da se ne za.ebem.
 
Nemojte generalizovati stvari za nekog ko ima 5- 10-15 hektara zemlje ova Morava je za njega kao Amazonka drugo su velike parcele i veliki igrači gde je i " sramota " ne imati Amazonku , Agro mehaniku , Leško itd. tako da je svaka pa i ova Moravina ekstra ako odrađuje posao
 
Prskalica je odlicna i predstavlja veliki pomak na bolje za proizvodjaca iz Pozarevca.Koliko se vidi na slikama, zavrsna obrada je dobra, mozda bi manu stavio na krila prskalice koja su mogla biti cini mi se kvalitetnije uradjena.Ono sto niko nije rekao ovde , a to je ime proizvodjaca pumpe, da li je mozda u pitanju Comet?Ako je tako onda je sto se tice pumpe to na vrhunskom nivou.Naravno, postoje i bolje i kvalitetnije prskalice ili i razlika novaca koji se broji za kupovinu jedne ili druge je takodje znacajna. A brojati novac u ovom turobnom vremenu za poljoprivredu je mnogo nezgodna rabota!!!
 
Nemojte generalizovati stvari za nekog ko ima 5- 10-15 hektara zemlje ova Morava je za njega kao Amazonka drugo su velike parcele i veliki igrači gde je i " sramota " ne imati Amazonku , Agro mehaniku , Leško itd. tako da je svaka pa i ova Moravina ekstra ako odrađuje posao
Nije u tome stvar baš! Kome treba prskalica od 1200l,treba mu prskalica da RADI,prskalica na koju može da RAČUNA i da se OSLONI,jer jedan dan da izda šteta može biti veća od 2000eura
 
Ljudi đabe prepucavanje stavite ruku na srce i priznajte barem sebi nemorate javno da ste svi vi pre 10-15 godina prskali sa Moravom i da su ove nove zamenile upravo Moravu .Lepo je ko može da priušti kvalitetnu stvar ali priznajte barem da današnja moravina prskalica nije ono što je bila pre 20 i kusur godina i da je učinjen veliki pomak napred isto je bilo i sa Dačijom i Škodom a kako danas stvari stoje , za koju godinu stvari mogu da se promene u korist Morave
 
Sinoc mi je Mirko pokazao sliku tvoje prskalice,mogu reci Bravo!!To je cist primer da moze i u Srbiji da se uradi nesto dobro.I sta joj fali ako je uradjena kvalitetno,domaci proizvod ali....sad ce neko reci nije kao AM....:osmeh:
Moja je placena 700e + 20e prevoz,istih specifikacija AM kosta okruglo DUPLO vise,a da li vredi dati toliko vise para prepustam na procenu onima koji ce kupiti.
 
Ja ne razumem sta mi komentarisemo pupmu,grane,elekroniku,sasiju,izradu....Bio sam u Moravi danas i to sam slikao i raspitao se.Da sam bio u Sloveniji u Agromehanici isto bih se raspitao....Napisao sam gore osnovna verzija kosta oko 2000e.na tu cenu se dodaje razvodnik po zelji,GPS...triplex dizne,hidraulika......Takodje ram,ojacanja,prepravke sve se moze uraditi u fabrici PO zelji Kupca!Ja poseujem Moravu od 440l sa buretom od pleksiglasa i namucio sam se sa njom kao juda.Non stop mi izlaze ona vlakna i zacepljuju dizne.Grane posle ojacanja vise mi nisu pucala(a to ojacanje je postalo serisko od 96..)a bogami niko je ne tera kao ja sigurno,Ram nika pucao nije.Stavio sam originalni agromehanikin ventil dole na bure koji ne radi kao svet a,agromehanika...Znamo mi svi sta je najbolje ali je nedostizno.Ima mnogi od nas koji rade po stotinu h pa opet ne mogu priustiti agromenaniku a,kamoli Amazon.Moravina ce se prodavati jer je najjeftinija.Isto kao za ormariceve rasipace vestaka svi kupe i kazu Ma neka traje i 3 god da zaradi novo pa bice dobro.
 
Ja imam isti ram i krila kao i NA, i već 12 sezona nigde nema ni naznaka da će nešto trebati variti i popravljati. Može i u domaćoj radinosti da se napravi dobra stvar ako se želi a da opet ne bude preskupo...
 
Eto video sam na slici North ARMY-vu prskalicu,domaci proizvod,ja sam se iznenadio da je privatnik napravio tako nesto,i sta fali,evo i Morava danas,sve je to dobar odnos cene i kvaliteta,mozete da lazete sami sebe ali tako jeste.Ko zeli da mu se sama prskalica zakaci za traktor i da on cita novine u kabini dok se sve samo odradjuje mislim da je promasio i temu i vreme i drzavu u kojoj ce ziveti a i profesiju,poljoprivredom se ne bavi u kosulji i kravati.....
 
Na sajmu idem da pregovaram za tu moravu od 1200 lit. Da vidim smeju li gospoda da podpisu dogovor. Ako puca da plate pi duplo a ako ne ja njima duplo. Pa cemo da vidimo sta ce se posle pricati. Ovakva prskalica ako nije u fulu je sramota za poljoprivredu. Pre svega jer nema ucinka. Jedno obicno elektrootvaranje nisu stavili. Jer traktor koji nju nosi mora imati bar 5000 kg.
Znaci ozbiljnosti malo se trazi, ja ju nevidim. U svu ovu diskusiju uplicu se ljudi ciji godisnji bilans prskanja je oko 100-250 ha. Sto je verujte malo za ovakvu prskalicu. Pa makar ju davali i dzabe.
 
S kim da pregovaras,jesi li ti uopste procitao sta je Morava trenutno,akcionarsko drustvo,to je jos uvek FABRIKA nije radionica pa da ti uz kafu i picence postavljas uslove,kao ja sam veliki igrac u poljoprivredi pa mi se moze.Znas koliko ima da te saslusaju,bas ih briga jel imas 1000 hektara ili hektar,oni su napravili proizvod sa ATESTOM sto nema nijedan proizvodjac prskalica u Srbiji,znaci da su na trzistu ozbiljno i daju garancije,ako ti pukne ram dobices drugi jaci.....ako crkne pumpa dobices drugu...
Brate mili razmisljas kao da si na vasaru u Rumi i pogadjas se sa prodavcem polovne prskalice o uslovima koji tebi odgovaraju.Kad udjes u Pozarevac dolazis u Fabriku,tu te ceka neka procedura da udjes i da se raspitas,nije to kucna radionica kod privatnika.
 
Bas tako... Samo u danasnje vreme kad prodaja svima ide (ubija) i vuku za rukav redom mislim da imam realne sanse da im iznesem svoju ideju.
 
Nazad
Vrh