Prskalice

Koliko košta bure od vučene Agromehanike od 2000 litara?
 
Takvo kačenje je isto i na mojoj leškovoj od 800litara jedinu manu koju vidim kod nje je što nisam uzeo grane od 15m hidraulične a ne obične teške su to grane bogami!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Iz Moravine prodavnice u Pozarevcu.
28082013313.jpg

28082013314.jpg

28082013315.jpg

28082013316.jpg

28082013317.jpg

28082013318.jpg

28082013319.jpg


- - - - - - - - - -

U Moravu sam isao da kupim mesac.Inace evo slika kako je kolega resio kacenje,tj priblizio bure do traktora radi lakseg nosenja.
29082013336.jpg

01092013337.jpg
 
Ala sam pokrenuo lavinu oko Morave.Bravo za konstataciju,ona Morava je bas ojacana tu gde pucaju.E tu sad ima i ko je od clanova probao a i video moravu od 1000 ili 1200 litara,samo na slici a ni uzivo i vec se zna debljina zida cevi,gde puca,tanke ploce za kacanje poluga.....sve sa slike ali niko ne prica o razlici u ceni u odnosu na druge renomirane proizvodjace,koliko ovde pratim pa to je i dupla lova,a gleda se u dlaku u jajetu.Ako je tako,molim lepo,kupite duplo skuplju istu takvu i mirni ste,a ovako da se nocu budite u kosmarima zbog Morave na koju ce neko da nalepi nalepnicu npr.Agroinvest inzenjering ili slicno i da proda za duple pare,a posle ce ovde neko da se hvali tom istom prskalicom....i da pljuje Moravu.....
Pomenutu prskalicu morava od 1200 litara sam prosle godine uzivo gledao u Temerinu i meni je to odlicna prskalica.Sad mene zanima cena ostalih proizvodjaca.Ako je ta cena duplo veca onda imam racuna da taj ram i krila naknadno ako treba ojacam i opet zafarbam.
 
Jel iko razmišljao da ubaci elektroventile na prskalicu?

Dali za delove sirine na granama ili za mešač svejedno!
Dalo bi se dosta jeftinije odraditi nego sto su elektro razvodnici!!

Npr:

e9e3avuh.jpg
 
Ja sam razmišljao prije cca godinu dana. Mislio sam si za atomizer ali nigdje nisam mogao naći sa teflonskom membranom, odgovarajućeg protoka i da podnosi pritiske oko 15 bara. Gotova rješenja od proizvođača prskalica su preskupa. Mislim da je za KŽK venti koji prekida centralni dotok oko 500€.
 
planiram to da ugradim za sledeću godinu,nekako mi je zdravlje skuplje
ceo traktor mi smrdi dok otvorim prozor da ugasim na razvodniku
 
Zato će čiko sebi nabudziti nesto jeftino! Mislim da je sasvim dosta jedan elektroventil od 180 stepeni samo za mesanje/prskanje, a delove grana ostaviti jer se manje koristi!
 
Drage kolege, ispitivao sam protok dizni na staroj RAU prskalici i shvatio da je vreme za zamenu. Odlucio sam se za Lechler injektorske dizne ali sam hteo da pitam nekoga ko je kupio lechler sita sa kuglicom da li uspevaju da zausteve curenje grana posto im losa iskustva sa nekim drugim sitima. Takodje, da li neko moze da mi potvrdi da cu morati da uzmem nove bajonet poklopce (u njihovom katalogu ih zovu bayonet cup). Hvala
 
Nazad
Vrh