Prskalice

Isprobana prskalica,prvo u lucerki a posle u krastavcima.Prvi utisci dobri.Malo je nezgodno zbog orijentacije ali naučićemo.Gde ima redova (krastavac ) je lakše.Hvata 22 reda.


 

Druže to je puno novaca za taj kvalitet,ja sam je kupio prošle godine na brzinu mi trebala i ove godine sam prepakovao sve na ram od prskalice stare 30 godina.
Taj ram ne bi prošao atest ni za 200 litara a kamo li za 660.
Dizne i nosači dizni ubi bože mala privreda da su nožem strugali bolje bi napravili,sve novo sam kupio u Agritehnikomu u ZR. Jedino je pumpa ok jel još se nisu uvežbali mali privrednici da i to sklepaju.
Moja preporuka beži od nje što dalje,imaš agromehanike u Vršcu jesu skuplje ali vredi.
 
@dragan.kovacev Ja nedelim vase misljenje u vezi tih docekaca na koje se cela grana oslanja. Jer mislim da mora malo da radi na federu koji je na kraju sajle, manje ima vibracija i mirnije je krilo nego kad je kruto na nesto oslonjeno. ali to je samo moje misljenje...


@kiraj Prve dve tri prskalice i naviknucete se, tako je i nama bilo kad smo sa 9 presli na 15 metara granu, odmah odkinuli po dve dizne, pa onda se zatvori krajnji deo, sad ceo dan mogu medju orasima i banderama raditi, necu nista dotaci, jednostavno postane covek svestan gabarita i udje mu u rutinu sve.
 
13060060.jpg

13060061.jpg

13060064.jpg

Evo i moje masine.
 
@mucobieno,
sta kazes za ove fixne grane i krute veze jel ima vibracija i koliko su mirne?

Na koje se grane misli? Jel treba slika da stoji u postu? Ja sam sudio naspram mojih od 15 metara, sto su slobodnije to su mirnije, ako ostanu slucajno zakljucane (nivelacija levo - desno) tresu se, i oseti se to u traktoru. Moji se usevi gaze uvek, po istom tragu pa ima ripni od skamenjene zemlje i slicnih neravnina.
 
Mislio sam na ovaj model sto je postavio N.A.
ako smatras da one kopirajuce sto stoje na gumenoj podlogi imaju vibracije, sta se onda desava kod ovih od 8, 10, 12m?
 
Nazad
Vrh