Prskalice

ma ja jes da radim ih hobija ali mi triplex bolji jer kad ti neka netreba samo je zatvoriš
 
Ne razumem sta jee problem sa 12m. Ja radim 7-2-7 i nemam ne oprskaanog prostora
Neoprskanog nemas, ali zato dupliras redove,kao sto sam pisao probaj 8+2+7 znaci izbrojis od traktorskog tocka 15redi i tu krenes ponovo , ukupno ces izprskati 17 redi i nece ni preklopiti ni ostati neoprskani, zato sto 17redi x 0.7=11,9m:ppozdrav:
 
12m 8+2+8 na 150kj oprskanog samo sam video na 2-3 mesta dok sam spartao da taj medju prostor nije odradjen kako treba jel nije bila potrebna visina, i to su preziveli samo uskolisne trave, kad je potrebna visina nad usevom 0,5m i taj medju prostor je dobro odradjen.
Drugar je ugradio jos po jednu diznu na 0,3m od krajnih dizni.
 
6732b1c7.jpg


takva je i moja stara ali pise na njoj 50lit.
ispod tih crnih poklopaca su neki ventili koje sam postavio naopako i imao sam iste probleme
Imam problem sa ovakvom pumpom kako joj stoje ventili?Neko drugi je rasklopio i nije zapamtio polozaj ventila a ja sad nebi da je rastavljam,par puta dok skontam kako koji ventil stoji.
 
Imam problem sa ovakvom pumpom kako joj stoje ventili?Neko drugi je rasklopio i nije zapamtio polozaj ventila a ja sad nebi da je rastavljam,par puta dok skontam kako koji ventil stoji.

Stevo ako su originalni ventili, ne možeš ih postaviti drugačije jer je takvo konstrukcijsko rešenje, bar na ovim 50 litarskim pumpama.
Ako kreneš logikom shvatićeš da donja 2 ventila zatvaraju povrat tečnosti u bure, a gornja 2 zatvaraju povrat u pumpu
 
Stevo ako su originalni ventili, ne možeš ih postaviti drugačije jer je takvo konstrukcijsko rešenje, bar na ovim 50 litarskim pumpama.
Ako kreneš logikom shvatićeš da donja 2 ventila zatvaraju povrat tečnosti u bure, a gornja 2 zatvaraju povrat u pumpu
Tako sam ih i postavio sada pa cemo videti kako ce raditi,nisam ih dosad rasklapao a brat razbucao pa mu stao mozak nezna da vrati tj.zaboravio je...
 
Pidikanac ako planiras neku malu kao sto i ja planiram od 440l onda zaboravi triplex,to mi je rekao decko koji je prodavac agromehanike jer sam je razgledao sa drugarom koji zna prodavca i kaze da krila nisu predvidjena za triplex,pa cesto dodje do pucanja samog nosaca u transportu.
Jbg mi radimo zemlju iz hobija pa imamo kad da menjamo dizne. :osmeh:
Koji nosač pukne?
 
Jedno 100kg tegova kad bi mu nabacio bio bi zadovoljan i on.

- - - - - - - - - -
Na paletu pa u supu.
attachment.php


E ovi podmetaci im jako dobro resenje, ne trpi sajla ni cekrk.
kad podesis visinu, postavis ispod nosaca grana spustis na njih i sajlu olabavis.
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh