Prskalice

Jedna od savremenijih prskalica novije generacije.Jako kvalitetno prska i ima zadovoljavajući pritisak.Ima i merač baždaren sa strane za preostalu količinu tečnosti koji je lak za upotrebu jer je potreban samo jedan štap.
ssl21753.jpg
ssl21777.jpg
 
Dali je to osmeh za neko novo konstrukciono rešenje koje niste do sada sretali ili možda negde u literaturi pročitali.
 
Koliko se da primetiti ostao sam bez teksta jer ovakvo merenje nivoa tečnosti sam samo video kod Trabanta, ali nikada na prskalicama.
 
Nesvakidasnja pojava. Vlasnik znam ko je, i neka mu rodi zito pa da se ponovi sa necim malko preciznijim.

- - - - - - - - - -

Nesvakidasnja pojava. Vlasnik znam ko je, i neka mu rodi zito pa da se ponovi sa necim malko preciznijim.
 
Na zadnjoj slici se, ako me oko nevara, kazo bi da se vidi vatrica u nekoj furuni. Jel se to malo i mastilo uz razgledavanje mehanizacije kod uvaženog gazde?
 
Nije bilo vatrice pošto bi kiša i vetar to sve razduvali nego je bila ikebana od zimskih čarolija ovog istaknutog poljoprivrednog proizvodjača.Na žalost ruke su nam bile masne pa nismo smeli da uzmemo aparat u ruke pošto bi nam ispao.Da nije bilo salate stao bi nam preživ, a piva nije bilo pa smo udarili po gaziranoj kiseloj vodi.
 
Planiram da kupim prskalicu od 440l grane 10m i pumpa od 105l gledao sam Leško i agromehanika pa me zanima ako je neko od Vas imao iskustva sa ovim prskalicama da mi pomogne u odabiru.
 
@DanijelB
A da za početak prelistaš celu temu a ne da tako "tumbe" ulećeš sa pitanjima na koja već postoje odgovori?
Eto, ja sam odvojio sat-sat i po vremena po pročitao temu od početka pa znam da su napisani utisci vlasnika o leško i agromehanika prskalicama i ostalim prskalicama koje su dostupne u prodaji na ovim prostorima.
Preporučujem to i tebi.
 
Ma lupio i ostao živ.Ja recimo u kukuruzu prskam 14 redova sa 10m granama.Znači dva zajašem i po šest sa svake strane traktora.Čini mi se da je kod 12m veća matematika.
 
Ja imam sa 12m ali ako radim 8+2+8 onda medjured ostane neoprskan,pa zato radim tako da jednom racunam 8 a drugi put 7 znaci 8+2+7 a zavisi i koliko su grane dignute
 
E upravo kao što Kristal kaže.Ipak je 10metara mnogo bolja varijanta od 12m što se računanja tiče.Ja sa 10m prskam od traktora(levo i desno) po 6 redova i oprska međuprostor skoro do samog 7 reda.Kad se okrenem opet prskam 6 redova i preklopi mi onaj međuprostor između 6 i 7 koji sam već prskao.
 
Meni se strasno svidela ideja krila od 9m i blokirati 2 krajnje dizne tako da se ulazi u svaki treci prohod (ako se seje 4 reda na 70 cm medjurednog razmaka) ako kupim prskalicu do godine definitivno cu koristiti tu kombinaciju.
 
Pidikanac ako planiras neku malu kao sto i ja planiram od 440l onda zaboravi triplex,to mi je rekao decko koji je prodavac agromehanike jer sam je razgledao sa drugarom koji zna prodavca i kaze da krila nisu predvidjena za triplex,pa cesto dodje do pucanja samog nosaca u transportu.
Jbg mi radimo zemlju iz hobija pa imamo kad da menjamo dizne. :osmeh:
 
Nazad
Vrh