Prskalice

Kod Agromehanike se pominju ulja, hipoidno 90, motorno 15w30, hidraulicko SAE 30.
u Arometalu kazu SAE 90 ili motorno SAE 40
al svi su slozni da se prva zemena obavi na 100rh i redovna zamena na 400rh
izgleda da nece skoditi nijedno od navedenih samo zamenuti kompleno ulje i redovno.
 
@kiraj
Ja cu ovu nositi sa "manjim" Fendtom (90ks),samo da nabacim uzane gume,a torpedo mora nositi od 600lit prskalicu,ja sam pozajmio od drugara takvu i nosila je Rakovica,doduse nije sve jedno,a ona i Torpedo ko **greška i oko,kod mene sa rusem nose 1000lit...
Ja imam torpedo 4806 ,koji ima manje točkove zbog rad u povrtarstvu.Mtz 820 nosi prskalicu od 1000litara kad ima tegove od 400 kg .Pročitao sam celu temu i vidim da MTZ ima problema sa većim prskalicama.Jedino da kupim uzane točkove za Maseja .
 
Kiraj a nesto ovako................

a1irrn.jpg
 
Imam dosta bandera , nepravilnih medja i komšija sa povrćem, dal se isplati sa hidrauličnim sklapanjem i više sekcija na nošenij prskalici (npr 5 ili više ) kod bandera stajati ,sklapati grane i sl ?
 
@kiraj
Kum nosi 1000lit Lesko sa MTZ82,onaj stari tip sa sirokom kabinom,i to ide sa njom po letnjem putu,nekad i u susedni atar,a drugar takvu istu sa 577,rastocen za repu,ima malo problema dok nekrene,posle ide....ako neces da mislis kupis od 600 ili 800lit,kazem opet ja sam 600 nosio sa rajkom,odusevio se kako radi,oprskao 80kj zita za pola dana,namestena na 3bar-a i oprska 3h,sta ces vise.
 
Branislave, jel mozes da rasiris posebno levu a posebno desnu stranu samu za sebe a da suprotna ostane skupljena?
 
Ja imam torpedo 4806 ,koji ima manje točkove zbog rad u povrtarstvu.Mtz 820 nosi prskalicu od 1000litara kad ima tegove od 400 kg .Pročitao sam celu temu i vidim da MTZ ima problema sa većim prskalicama.Jedino da kupim uzane točkove za Maseja .

820-ka nosi 1000 litara, kod nas su obe 820-ke rasirene i imaju manje gume (13,6r 3:cool:. Tako da to moze da ide, ali ja bi vam i dalje preporucio vucenu da kupite, agrometal sam gledao i mislim da nije to naj resenje, dosta je losija od agromehanike. Sad namece vam se kakve grane kupiti, hidraulicne ili mehanicke, to sve podize cenu prskalice, ali ako jednom ulozite jako dugo ste mirni, ako uzmete mehanicke mislim da cete se posle godinu dana pokajati sto niste malo vise dali za hidro grane.

Sto se tice selidbe i sklapanja tu mogu 8 dana da pisem, Ja sam car kad odem na jednu parcelu i sve mogu na njoj da istresem, kad idem na 2 do 3 parcele to je podnosljivo,ali desi se da idem na 7 parcela (sa 1000 litara prskam 11,5 kj, insekticida i 13) e onda nastaje problem, pogotovo sto nasa 15-metarska grana se lomi na tri dela prilikom sklapanja, i onda ostanem i preko 2 sata u polju s prskanjem, sto je malo previse, pogotovo ako jutite ucinak.
 
Jako je dobro uklopiti prohode sejalice sa rasponom grana. Tipa 15m je idelano za useve na 50cm jer gazite uvek trecu sejalicu (kada je traktor na 200cm rasiren).Tako da ne brojite redove vec prohode sejalice i jako brzo se radi. Ja inace brojim iz traktora ali i kod 10m grana je na usevima od 50cm zeznuto. Brojim 17 redi, pa 3 gazim i to se nikako ne uklapa u sejalice, vec je svaki prohod za sebe. Sledece godine cu staviti na krajeve po jednu triplex diznu, okrenem je u neutralan polozaj i onda cu prskati 9m i fergusona rasirim na 200cm. Tako cu zahvatati 3 sejalice.
Za useve na 70cm mi je ok, jer prskam 2 i 1/3 prohoda sejalice 6 redi. Prvo idem levim tockom po desnom tragu drugog prohoda sejalice, pa po sredini (po tragovima sejalice) i treci slucaj je desni tocak traktora po levom tocku sejalice pa ponovo u krug.
 
I kod mene su 10m grane i na okretanju razbrojim 12 vrsta od traga do traga,lakse mi nego da brojim tragove od setve.

Nebih rekao, mi sa 15 metara granama treba da brojimo 26 redova, ma nema sanse da ih izbrojim sa 5 km na sat (brzina kojom okrecem traktor na uvratinama, brojim masine, ulazim u svaku 5-tu i nikad nije bilo greske.


@bojcetic to si naveo do medje za 15 metara granu trag od traga je svaka 5-ta masina
 
mogu da rasirim posebno grane. sve u svemu odlicna stvar samo sto sve to povecava cenu. tako sam i ja krenuo daj jos ovo i ovo kad vec uzimam i dosao sam do 6000 e.
 
@mucobieno
Da,da. 5 sejalica prskas u prohodu. Uvek gazis srednju tj. 3. masinu iz kompleksa od 5. Prvo 3. masinu pa onda svaku 5.
Ja cu uraditi istu foru sa fergusonom samo cu prskati 3 masine i zahvat 9m. Nista mi ne znaci taj metar vise sirine jer izgubim krsa vremena na okretanjima. Treba da izbrojim 17 vrsta i nikada nisam siguran da sam dobro izbrojao. Drzim na kvacilu u drugoj brizni i polako. Nisam preskocio do sada, ali me o nervira!

@branislav
Nemoj mi zameriti, ali meni je to preskupo. Imas nijansu bolji ucinak od mene sa obicnom 440l i 10m granama a pritom si platio kao 6 malih prskalica i ne mozes da je nosis sa manjim traktorom od Case-a.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh