Prskalice

dobre su vam ove prskalice ja sam pre nekoliko dana kupio polovnu ANTONIO FAVARO 600 litara grana od 12m pocinkovana plivajuca sa prohrom cevima od 24 dizne teejet 11003 a pumpa je kometova 105 lit

- - - - - - - - - -

Inace zaboravio sam da kazem da ima razvodnik 5+1 vrlo dodar sa metalnim filterom i 1 plasticnim velikim za cenu od 600eura radi odlicno
 
Ovih dana razmišlam o kupovini vučene prskalice od 1500 l.Nisam bio na sjmu ali mi poznanici kažu da je na štandu Agrometala iz Sombora bila jedna takva sa dosta dodatne opreme i cenom od 7300 e sa sajamskim popustom.
Pošto treba da menjam staru prskalicu ,šta je rentabilnije ,kupiti neku nošenu od 600-800 litara ili odmah ovakvu ?
 
Sve zavisi od velicine parcela. Ja sam radio malo sa vucenom Rau 2200l pa sam na nekim manjim parcelama duze vremena rasklapao krila, okretao i pazio na komsijske pokretne linije, drva i ostalo nego sto sam prskao.

 
Ja cu uzeti onu sta sam pisao post pre,nosenu od 1200lit,za mene bolje i rentabilnije,sa njom danas omlatis 150kj,i za jednu i drugu ti treba cisterna za vodu(ona zavrsava ucinak a ne litraza prskalice)...ove vucene,hmmm trebaju tu parcele,sta kad utrcis u 1-2kj...
 
Malo kasnim sa odgovorom ali ipak:Ako je prskalica sa hidr.otvaranjem krila,konstrukcija krila je jaca, samim tim i teza,
dva hidraulicna cilindra za otvaranje i mozda jos jedan za podizanje i spustanje grane,sve to ima odredjenu tezinu koja se nalazi dosta daleko od traktora.Mi smo kupili lesko prskalicu sa hidr.otvaranjem krila od 1000 litara.Rus 820 da bi sa njom radio mora imati napred najmanje 450 kg tegova jer se sa 200 kg dize prednji kraj.U radu kad je puna hoce malo da zanosi rusa pa vozac mora jako,jako paziti kako vozi,dok je sa CASE -om 105 sasvim druga prica.Tragove u njivi ostaju cime god da se radi,s tim da su kod teze prskalice naravno malo dublji.Za prskalicu od 1000 lit sa mehanickim sklapanjem grana (15m) dovoljan je Rus sa 200 kg tegovima napred.I mi smo razmisljali o vucenoj prskalici ali posto imamo dosta parcela manje povrsine odlucili smo se ipak za nosenu prskalicu zbog lakseg manevrisanja i manje gazenja useva prilikom okretanja u njivi.Naravno ako mi ova prskalica postane "mala" sledeca ce biti sigurno vucena od 2200 litara koju moze i traktor manje snage vuci(rus 82).Koliki je traktor potreban za nosene prskalice od 1500-1800 litara?135-165ks?Ima li smisla i rentabilnosti sa njima prskati?

@Spajki menjaj traktor.
Kod mene zetor 65ks + 800l 3R hidro krila... sa dodatnih cirka 170-180kg tegova napred radi bez problema. :osmeh:
Da se ne ponavljam sa slikom.
 
Ja cu uzeti onu sta sam pisao post pre,nosenu od 1200lit,za mene bolje i rentabilnije,sa njom danas omlatis 150kj,i za jednu i drugu ti treba cisterna za vodu(ona zavrsava ucinak a ne litraza prskalice)...ove vucene,hmmm trebaju tu parcele,sta kad utrcis u 1-2kj...
U pravu si ali nemam odgovarajući traktor za nošenu prskalicu,a vučenu može da vuče i torpedo.
 
Ovih dana razmišlam o kupovini vučene prskalice od 1500 l.Nisam bio na sjmu ali mi poznanici kažu da je na štandu Agrometala iz Sombora bila jedna takva sa dosta dodatne opreme i cenom od 7300 e sa sajamskim popustom.
Pošto treba da menjam staru prskalicu ,šta je rentabilnije ,kupiti neku nošenu od 600-800 litara ili odmah ovakvu ?
uzmi agromehanikinu od 800 sa hidro
 
Ja sam uzeo agromehaniku od 800 litara tri rezervara hidraulicno otvaranje grana, tripleks dizne, ispirac ambalaze u situ, pumpa 150 litara. Prazna je teska 500 kg a sa vodom 1500 kg. Nosim je sa caseom 105. Sutra cu postaviti slike.
 
@kiraj
Ja cu ovu nositi sa "manjim" Fendtom (90ks),samo da nabacim uzane gume,a torpedo mora nositi od 600lit prskalicu,ja sam pozajmio od drugara takvu i nosila je Rakovica,doduse nije sve jedno,a ona i Torpedo ko **greška i oko,kod mene sa rusem nose 1000lit...
 
Ako mogu da se ubacim. Hidraulicno otvaranje krila je dobra stvar kada ima puno malih parcela pa se cesto selite, mada ja iz fergusona izletim i sklopim grane za 5 sekundi, ali ok. Nosena prskalica od 800+ litara je jako teska sama po sebi, samim tim treba i ozbiljan traktor da je nosi. To je ogromno gazenje njive, zamislite u repi od pipe 1-2 puta, 3 puta sirokolisni korovi, uskolisni 1-2 puta i cerkospora 2-4 puta i kada predjete preko njive po istim tragovima sa traktorcinom od 4-5t i prskalicom od 1.5t na sta ce da lice ta dva reda koja gazite? Zar nije bolje onda vucna prskalica i bilo koji mali traktor, da bar smanjite gazenje za masu tog traktora koji radi sa prskalicom? Imt 539 ima oko 1600kg, a rus 82 ako se ne varam oko 4000kg.

- - - - - - - - - -

Ne znam ja sam citao u upustvu od Agormehanike. Pise "mehanicko Sae 90".
 
Neko nije u pravu. Mogu slikati iz uputstva sto sam dobio uz prskalicu, ako neko hoce dokaz....
 
Trebalo bi SAE-30....Oko tog gazenja,koja vise gazi,to ti dodje na isto,laksi traktor al teza prskalica,ima sest tockova u prolazu....
 
Nazad
Vrh