Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Par "kolega" tako da kažem, sa 200+ ha već su maltene počeli i da spavaju u traktorima, kombajnima. Nema kafane, nema pecanja, lova, nema nedeljom poslepodne fudbala... A pouzdano znam da kredite kreditima gase
Zarad čega?
Opet, čast izuzecima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Problem je kad se u to kolo uđe, a slaba neto zarada... Šta će ljudi nego reprogram... Ja već 10 godina ne dugujem nikom ništa (samo dušu Bogu), velika je to stvar, nisam ni bio svestan toga. Stres na minimum.
 
Par "kolega" tako da kažem, sa 200+ ha već su maltene počeli i da spavaju u traktorima, kombajnima. Nema kafane, nema pecanja, lova, nema nedeljom poslepodne fudbala... A pouzdano znam da kredite kreditima gase
Zarad čega?
Opet, čast izuzecima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mnogo su slušali Zaharija Trnavcevica. Kome je taj ušao u avliju...
 
Taj što u poljoprivredi ulaže na kredit, verovatno je bolje da ni ne radi zemlju... Nema tu neke sreće... Stalno u g...... do guše.... Samo se koprca....
Do 2000 je sve kupovano novo i to za keš. Od 2000 do 2010 zanavljali smo stare mašine većim ali polovnim. Od 2011 podižemo prvi kredit u životi i nastavljau se kupovati nove mašine. Pariteti su otišli u qrac ali takva je situacija. Ili radiš ili ne radiš...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Radim 5,15 hektara, stočni fond tri kokoške, petao, dva kera, radim plata ko kisela voda al imam vremena napretek, ukućani imaju svoja primanja, oženjen nisam al imam troškove ko da jesam. Ne pijem al trošim na lekove. U kratkim crtama to je to.
Slabo si ti u poljoprivredi, a sve komentarises i sve znas, a kerove ubrajas u stocni fond.
 
Ako oni propadnu propadamo svi . Zemlju ce pokupovati stranci i mozemo da se besimo . Potrebna je strategija drzave i da stane iza te strategije . Da svaki seljak zna sta ce i kako da bude i da moze da isplanira odrzivu proizvodnju a ne da gleda u pasulj gde ce biti u nekom plusu . Prvi i jedini uslov mora biti promena vlasti a sve posle toga !
 
Ako oni propadnu propadamo svi . Zemlju ce pokupovati stranci i mozemo da se besimo . Potrebna je strategija drzave i da stane iza te strategije . da moze da isplanira odrzivu proizvodnju a ne da gleda u pasulj gde ce biti u nekom plusu . Prvi i jedini uslov mora biti promena vlasti a sve posle toga !

Ako oni propadnu propadamo svi . Zemlju ce pokupovati stranci i mozemo da se besimo . Potrebna je strategija drzave i da stane iza te strategije . Da svaki seljak zna sta ce i kako da bude i da moze da isplanira odrzivu proizvodnju a ne da gleda u pasulj gde ce biti u nekom plusu . Prvi i jedini uslov mora biti promena vlasti a sve posle toga !
:haha: Gdje to ima. Da budes privatni biznismen ,a da ti neko garantuje profit?
 
Ja nikome ne želim da propadne, čak naprotiv. Ko radi i treba da ima!
Mada bi voleo da ja mogu kao naši dedovi, smanjiti zemlju na "jedan maximum", imati jednu kravu i da me bog vidi. Raditi 90% manje a imati 600% više.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Upravo tako. Prababa mi je pričala, davno su kupovali samo gas za lampu, so, šećer (eventualno). Za to su samo davali pare (nije bilo ni struje). Mojim roditeljima stizao samo račun za struju (nije ni on stizao, sami su čitali i plaćali struju). Posle počeo dolaziti čika da naplaćuje TV. Posle stigao fixni (ceo kraj nam zavideo i dolazio ko u govornicu). Posle ćale kupi neki kombi Moris. Itd...

Sada (hvala bogu, ne žalim se, samo konstatujem) u tom istom dvorištu (dobro, dosta više duša živi tu sada) imamo 3 traktora, 4 automobila (deca porasla), 8 računa za mobilni, 2 priključka za TV i internet, Infostan, Vodovod, struja, gas (uskoro), tv, kompjutera i sličnih gedžeta Boga pitaj koliko ukupno...
Kurirska služba retko koji dan ne svira ispred kuće (nekom od nas nešto treba)...

Niti se žalim, niti kukam, a nisam baš ni zadovoljan zbog takvog načina života. Samo konstatujem.

A sve to mora da se plati, za sve to mora da se radi. A inputi sve skuplji, cene naše robe sve manje (ili iste u dinarima godinama već). Globalno, države kecaju pojedinca koji radi...
Sve to utiče da živimo kako živimo, sve više vremena provodimo u radu, da bi (kao) bolje živeli. Jurimo u krug, ko kera kad joj namaste rep, pa ga juri da se najede. Tako je, kako je.
 
Poslednja izmena:
S tim što je tvoj deda imao daleko manje rashode nego ti sada.
Nekada je u kuću stizao samo račun za struju, i to smešna cifra.
A danas računa celo tuce.
Račun za struju, telefon, mobilne telefone, internet, kablovska... Pa automobili, registracije, servisi, popravke... Itd
Ali u to vreme je to bila top tehnika. I sa tom tehnikom se živelo lepo. Sad baš ne živimo sa top tehnikom ovog vremena ali se ne žalimo...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh