Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Nama nikad bolje, eagrar radi, krenule subvencije, sad kad se obogatimo od 150e po hektaru gde nam je kraj.. Ko ima 100 hektara moze da kupi novog 539 samo od subvencija.. A da, njemu ne treba 539, on ce od tih para mozda uspeti da kupi gume za jedan traktor i jednu prikolicu 😂
 
Cela Evropa protestvuje....a mi ..
Nama je dobro
i nažalost ni tada nema boljitka jer koliko vidim šta su konkretno uspjeli izboriti u Francuskoj je da ukinu tih 4% površina pod ugarom i da zadrže plavi dizel (u Njemačkoj je ipak zabranjen plavi dizel) a o nekoj financijskoj pomoći će samo mrvice biti..... cijena proizvoda naravno tržište regulira....
 
Nama nikad bolje, eagrar radi, krenule subvencije, sad kad se obogatimo od 150e po hektaru gde nam je kraj.. Ko ima 100 hektara moze da kupi novog 539 samo od subvencija.. A da, njemu ne treba 539, on ce od tih para mozda uspeti da kupi gume za jedan traktor i jednu prikolicu 😂
Pa jel malo? Taj što ima 100 hektara a čeka subvencije trebalo bi da malo razmisli gde greši.
 
Koliko sam razumeo u kalkulaciji proizvodnje na sopstvenoj zemlji pojedinci racunaju agendu. Po toj logici ispada da sami sebi plaćaju samo ne znam jel se i cenjkaju oko cene. Taman to što su sami sebi platili arendu to im dođe zarada. Kod mene a i kod kolege Matića ti što rade 100 hektara ne deluju baš da nemaju za leba nego naprotiv.
 
To sto se neko duva da ima ne znaci da ima, znam ih mnogo koji suvdo juce bili najjaci a sad odjednom nema nista, jbga stiglo na naplatu. Mozda i ima nesto kesa i kapitala ali pitanje je i kolika zaduzenja ima to ne mozes videti ali nov traktor mozes..
 
@caco @Matić Pa nije valjda svaka godina minus? Mada ako su dozvolili pomoć do 100 hektara možda će svaka i biti minus, ne daju oni pare na lepe oči.
 
Da je svaka minus ne bi se ni radilo ali na primer jedna dobra godina, ostave se pare da se finansira sledeca, ostalo ulozis u masine na primer. Sledeca godina losa, nemas da pokrijes ni ulaganje sledece, znaci vec zaduzivanje. E tada nije isto kad se zaduzujes za 5, 25 ili 125h. Da se razumemo ne branim nikog ja radim oko 25h ali nije mi jasno kako to vise zaradjuje onaj ko radi vise, ako se uradi isto po jedinici povrsine je jednak prihod a jednako i zaduzenje kad do toga dodje.
 
Koliko sam razumeo u kalkulaciji proizvodnje na sopstvenoj zemlji pojedinci racunaju agendu. Po toj logici ispada da sami sebi plaćaju samo ne znam jel se i cenjkaju oko cene. Taman to što su sami sebi platili arendu to im dođe zarada. Kod mene a i kod kolege Matića ti što rade 100 hektara ne deluju baš da nemaju za leba nego naprotiv.
Pa lepo ti je napisao KOLEGA Matic.
 
Jedan stariji kolega poljoprivrednik je rekao- seljak bez stoke je ona muška stvar. Uvek se govorilo da se ne živi iz dzaka a trenutno je bar 75% seljaka u toj situaciji. Mi imamo jednu veliku prednost-Šimanovce i realno bi bilo povuci potegni bez tog.
 
Da je svaka minus ne bi se ni radilo ali na primer jedna dobra godina, ostave se pare da se finansira sledeca, ostalo ulozis u masine na primer. Sledeca godina losa, nemas da pokrijes ni ulaganje sledece, znaci vec zaduzivanje. E tada nije isto kad se zaduzujes za 5, 25 ili 125h. Da se razumemo ne branim nikog ja radim oko 25h ali nije mi jasno kako to vise zaradjuje onaj ko radi vise, ako se uradi isto po jedinici povrsine je jednak prihod a jednako i zaduzenje kad do toga dodje.
evo barbula objasnio, ako ti je zarada 200evra, ti ne ulažeš tu zaradu nego imaš ono što si pokrio ulog od prošle godine samo zavisi koliko su cene uloga za novu godinu ali ako je sve isto, sa 10 hektara ima' 2000e zarada a sa 100h imas 20000evra.
 
Kako ne znas, pa da bude recimo zarada 200e po hektaru ti zaradis 5000e i skrpis taman da prezivis a on na 100 hektara zaradi 25000 i bude mu da prezivi, ode na letovanje i zimovanje i stavi u slamaricu 10000e
Ili malo drugacije. Ako si u minusu 50e po hektaru ti gubis 1250E, a onaj sa 100ha gubi 5000E
 
Nazad
Vrh