Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Koja crna slamarica! I gaće ljudi kupuju na kredit a o novim mašinama da i ne pričam. Da ljudi imaju slamarice, kukuruz bi prodavali po normalnim cenama, onako kako mi hoćemo, ne bi kupci ucenjivali sa cenom.
Naša lepa srbija deluje po principu "zaduži pa vladaj".
I na kraju bude "Što višlje letiš, jače tresneš o zemlju".
Naravno čast izuzecima!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koja crna slamarica! I gaće ljudi kupuju na kredit a o novim mašinama da i ne pričam. Da ljudi imaju slamarice, kukuruz bi prodavali po normalnim cenama, onako kako mi hoćemo, ne bi kupci ucenjivali sa cenom.
Naša lepa srbija deluje po principu "zaduži pa vladaj".
I na kraju bude "Što višlje letiš, jače tresneš o zemlju".
Naravno čast izuzecima!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Noge se pružaju koliki je jorgan. U svakom selu ima primera ljudi koji su opasno nagrabusili što iz naivnosti što iz želje da se prave važni.
 
Koja crna slamarica! I gaće ljudi kupuju na kredit a o novim mašinama da i ne pričam. Da ljudi imaju slamarice, kukuruz bi prodavali po normalnim cenama, onako kako mi hoćemo, ne bi kupci ucenjivali sa cenom.
Naša lepa srbija deluje po principu "zaduži pa vladaj".
I na kraju bude "Što višlje letiš, jače tresneš o zemlju".
Naravno čast izuzecima!
Taj što u poljoprivredi ulaže na kredit, verovatno je bolje da ni ne radi zemlju... Nema tu neke sreće... Stalno u g...... do guše.... Samo se koprca....
 
Ne znam dal se ti zezas ili si ozbiljan, pa neces valjda ti sa 25 hektara da zaradis kao oni sa 100 ili 200 hektara a to sto je nekima siroko **greška je njihov problem
Ne zezam se. Naravno da necu vise da zaradim, vec sam rekao u nekom postu da je sve proporcionalno broju hektara pod idealnim uslovom da se sve isto uradi i da bude isti prinos. Ja upravo to kazem da sa manje hektara manje ulazes u pocetku, manje zaradis kad ima zarade, manje puknes kad se puca.. U proseku je poljoprivreda do sad bila isplativa i logicno je da onaj ko radi vise ima sve vise to niko ne moze da spori.
 
Tako je kolega, nego koliko ti radiš zemlje svoje-zakup, imaš li stočnog fonda, da li si negde zapošljen, neka druga primanja, oženjen i tako to?
Radim 5,15 hektara, stočni fond tri kokoške, petao, dva kera, radim plata ko kisela voda al imam vremena napretek, ukućani imaju svoja primanja, oženjen nisam al imam troškove ko da jesam. Ne pijem al trošim na lekove. U kratkim crtama to je to.
 
Ne zezam se. Naravno da necu vise da zaradim, vec sam rekao u nekom postu da je sve proporcionalno broju hektara pod idealnim uslovom da se sve isto uradi i da bude isti prinos. Ja upravo to kazem da sa manje hektara manje ulazes u pocetku, manje zaradis kad ima zarade, manje puknes kad se puca.. U proseku je poljoprivreda do sad bila isplativa i logicno je da onaj ko radi vise ima sve vise to niko ne moze da spori.
Grešiš u startu. Taj sa manje hektara samo vodi manji biznis a onaj sa više hektara vodi veći biznis i to je jedini ispravan način gledanja na ovu tematiku.
 
Par "kolega" tako da kažem, sa 200+ ha već su maltene počeli i da spavaju u traktorima, kombajnima. Nema kafane, nema pecanja, lova, nema nedeljom poslepodne fudbala... A pouzdano znam da kredite kreditima gase
Zarad čega?
Opet, čast izuzecima.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh