Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Sad malopre se sin cuo sa kolegom iz Perleza ,vrsu uveliko prinos od 900 kg do 1100 kg po kj.Pa to ni cena od 70 dinara,tesko pokriva.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=08&dd=24&nav_id=1030673
gde ste kolege neradnici? :osmeh: 99% Srbije nista ne radi ili radi 20 dana u godini, a hoce bolje da zive. Dok 1% politicara i tajkuna marljivo rade kao bager u Kolubari 25 sati na dan i ne zale se. Predvodnik, da ne kazem ovan predvodnik, nas premijer je olicenje rada i marljivosti. Covek nema 1 mesec radnog staza i stalno nam popuje kako smo neradnici.
 
Zaboravicete na Tenis kao sto ste zaboravili i na Al Dahru. Evo ih kod nas u komsiluku samo vrsljaju po ataru i otimaju deo po deo teritorije, sto i vama isto zelim jer kad sam ja vikao da ce se isto i vama desiti vi rekli kako ja i nas 200 otimamo drzavnu zemlju. Eto vam sad Tenis pa ce te bar imati uzornog komsiju.
Neko je vec stavio u temi o suncokretu onu poucnu rusku basnu.
 
Zaboravicete na Tenis kao sto ste zaboravili i na Al Dahru. Evo ih kod nas u komsiluku samo vrsljaju po ataru i otimaju deo po deo teritorije, sto i vama isto zelim jer kad sam ja vikao da ce se isto i vama desiti vi rekli kako ja i nas 200 otimamo drzavnu zemlju. Eto vam sad Tenis pa ce te bar imati uzornog komsiju.
Neko je vec stavio u temi o suncokretu onu poucnu rusku basnu.
A ti se vodis logikom "ako je meni crkla krava, neka crkne i komsiji, pa makar ni ja ne imao mleka". Zato smo tu gde jesmo. Moju zemlju mogu da otmu samo puskom, jer su je moji preci krvlju zalili. Pa ne mogu ja odavde da cuvam tvoju zemlju. Ko se cuva i Bog ga cuva. Brani svoje, a evo ja cu ti prvi pomoci.
 
Kada jednom budemo slozni,nece skoro,nece moci niko da se zajebava sa nama jer smo mi jedina grana koja donosi suficit ovoj zemlji.

Tako je Srdjane! Ovo i ja lajem vec odavno da smo mi jedini preostali koji funkcionesemo i punimo budzet ove macehe koja se vidno isp.sa po nama! Ali nazalost jos ne postoji nikakva vizija da cemo biti ikada slozni!!!
 
Nije to baš tako jednostavno kako izgleda. Prvo treba uraditi detaljnu analizu cijena u okruženju i sirovina i proizvoda , troškova , prinosa , slobode tržišta , konkurencije , subvencija, likvidnosti proizvodjača, preradjivača i država , pa tek onda reći : držte vuka , ajmo na proteste .
 
Ne vodim se ja nikakvom logikom o crkavanju krava već onom starom da srbin mora da oseti po novčaniku da bi se opametio. Većina se na ovom forumu vodila logikom, "a ta opština Backa Palanka, pa to je daleko, sta mi imamo stim, neće to biti kod nas". Rekli su to su tajkuni, 200 tajkuna, to se oni bore da rade još.
Da smo sprecili tad Al Dahru, to jest Al Andreja Vucica, tad da otme 4000 ha sad bi lakše bilo i protiv Tenisa, to jest ne bi ga ni spomenuli. Oni dele zemlju strancima, a nisu je vratili starim vlasnicima.
 
Da se zahtevi na svim prošlim protestima nisu svodili samo na subvencije koje nam otmu pre nego što ih dobijemo ili ih uzmu kroz manju cenu naših proizvoda.Mnogo krupniji problemi su tako ostali nerešeni pa su se nagomilali.Sada nemamo ni moći ni sredstava da utičemo.Treba samo shvatiti da se ovim odnosom prema poljoprivredi jasno ide ka uništenju našeg poljoprivrednika i prodaja naše dedovine strancima što do sada nije uspelo klasičnim ratom.
 
Da se zahtevi na svim prošlim protestima nisu svodili samo na subvencije koje nam otmu pre nego što ih dobijemo ili ih uzmu kroz manju cenu naših proizvoda.Mnogo krupniji problemi su tako ostali nerešeni pa su se nagomilali.Sada nemamo ni moći ni sredstava da utičemo.Treba samo shvatiti da se ovim odnosom prema poljoprivredi jasno ide ka uništenju našeg poljoprivrednika i prodaja naše dedovine strancima što do sada nije uspelo klasičnim ratom.
Dobro si to rekao,resavaju se samo goruci problemi.Kod nas na sastancima kad je neka vruca tema kao ova dodje kompletan UO,kad je tema strategija poljoprivrede i resavanje dugorocnih problema dodje jedva pola njih.Koliko ljudi je poslalo samo 1 mejl za javnu raspravu oko izrade novog zakona o polj.zemljistu?Mozes ih izbrojati na prstima....
 
Prvo citiraj mi post gde sam napisao da cemo blokirati puteve!!!!
Drugo iz tvog pisanja ocigledno je da nikad ovo nisi radio,da si i jedne proteste odradio znao bi da se bolesni propustaju,da se trudnice i mala deca propustaju...Trece organizuj se ti pa mi pokazi metod kako da udjemo traktorima u BG,posto sve znas,a resenje nigde ne dajes,cista demagogija.Svi mi znamo sta ne valja i sta bi trebalo nema potrebe da nam objasnjavas,nama treba RESENJE tih problema....
Dragane nisam lično mislio na tebe da ćeš ti blokirati, već sam te pitao zato što si ti postavio tekst o blokadama puteva (post 9308 ), mada evo pitanje je upućeno i ostalima koji blokiraju puteve. Evo da ti kažem da si u pravu, nisam nikad išao na blokade i ne planiram. Kada su prošle blokade bile kasnio sam na posao zbog vaših zajebancija. Šta bi ti rekao kada bih ja tebi blokirao put kad ideš na njivu u špicu sezone da radiš a ne možeš da prođeš od mene jer ja moje probleme rešavam tako što tebi i ostalim poljoprivrednicima blokiram put. Ako si dobro pročitao moj post, u njemu ti se nalazi rešenje. Ministarstvo i ostale boli uvo što si ti meni blokirao put, nas dvojica se češemo gde nas ne svrbi. Ko kaže da moraš traktorom da protestvuješ? Nigde ne piše ako izađeš na protest traktorom da će oni ispuniti tvoje zahteve. U Beograd idi autom, autobusom, biciklom, peške pa te neće dirati.
 
Bokibole svakave pizdarije smo mi pravili jedino jos nismo ispred Vlade skinuli gace i rekli je..te jos.....da probamo i to....
Danas bio sastanak sa Ljajicem i Ministarkom.Na razgovore je bio pozvan NAPS a neko je iz Vlade ubacio Husarika i Manica gde su ova dvojica pokusavali da ubede nase da ne izlaze sutra na proteste nego sacekaju jos malo_Oterali ih u tri lepe Jaksic i Vuckovic.
 
Ala on lupa gluposti oko Tenisa,pa normalno da ga je Putin pozvao iz 2 razloga 1 je sto u Rusiji postoje milioni ali bukvalno milioni neobradjenog zemljista i da zele da ga pretvore tacnije vrate u ulogu oranica,a drugo je sto ce tamo Tenis raditi kako mu se kaze i ne verujem da ce dobiti zemljiste koje je neki Rus radio ili da ce dobiti 10 000e/zaposlenom subvencija.
 
Opet ce neko napuniti dzepove od pregovora sa predstavnicima vlade,tj ministarstva,ako ih vec nije napunio,ista prica iz godine u godinu,...bem udruzenja ,asocijacije i ostale ''pregovaraceee'''
 
Dragane nisam lično mislio na tebe da ćeš ti blokirati, već sam te pitao zato što si ti postavio tekst o blokadama puteva (post 9308 ), mada evo pitanje je upućeno i ostalima koji blokiraju puteve. Evo da ti kažem da si u pravu, nisam nikad išao na blokade i ne planiram. Kada su prošle blokade bile kasnio sam na posao zbog vaših zajebancija. Šta bi ti rekao kada bih ja tebi blokirao put kad ideš na njivu u špicu sezone da radiš a ne možeš da prođeš od mene jer ja moje probleme rešavam tako što tebi i ostalim poljoprivrednicima blokiram put. Ako si dobro pročitao moj post, u njemu ti se nalazi rešenje. Ministarstvo i ostale boli uvo što si ti meni blokirao put, nas dvojica se češemo gde nas ne svrbi. Ko kaže da moraš traktorom da protestvuješ? Nigde ne piše ako izađeš na protest traktorom da će oni ispuniti tvoje zahteve. U Beograd idi autom, autobusom, biciklom, peške pa te neće dirati.

Jako zanimljiv stav imas po ovom pitanju! Ako je cena niska ti ne ides na proteste jer ne zivis od poljoprivrede vec imas drugi izvor punjenja kucnog budzeta kao zaposleno lice sa mesecnim primanjima, a kad bi dobio sto rece Coci 45 po kg suncokreta ili vise onda ti je fino! Nemam ja licno nista protiv tebe, ali ima vas bez obraza jer svako tvoje zakasnjenje na posao bilo ti je opravdano zbog tih protesta i plus ti je odgovaralo sto kasnis i ne porovodis ukupan broj casova na radnom mestu a nemas ni posledice!!!
Ni jednu osobu ili prolaznika nisam cuo da je bila revoltirana time kad je u Pancevu bio 6-7 dana blokiran most na Tamisu vec samo reci podrske!
Druga stvar poljoprivrednicima je traktor pribor za rad i sa njim treba ici na protest a ujedno u tom vremenu snasli se ljudi i radili i na poljima ono sto je bilo neophodno raditi za razliku od prosvetara ili drugih koji ne drze nastavu ili uopste ne rade!!!
Treca stvar paori nisu blokirali puteve vec policija je blokirala, ne dajuci kolonama da idu do zeljene tacke u tom BG koji nam dusu cedi!
Tako da si trebao ici u MUP da se zalis i da kukas a pitam se sto ih nisi i tuzio jer nisi mogao ici na posao!
 
Nazad
Vrh