Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
U sredu se nastavlja žetva suncokreta i soje. Ti sto su hteli da protestvuju su to trebali da urade dok je kisa padala.
 
Pa zbog cene zakupa,kazu skupo Crepajcima da placaju 400e/kj pa aj na voznju upozorenja.E sad posto je nekima slava u petak neki ce se voze a neki ce se spremamo.:osmeh:

- - - - - - - - - -

U sredu se nastavlja žetva suncokreta i soje. Ti sto su hteli da protestvuju su to trebali da urade dok je kisa padala.
Ja znam jako dobro sta pisem,a sutra ce i zvanicno biti istaknuto.
 
Jaka stvar sta smo i prosli put dobili, sa 25 na 27 din!!! Ne budite smesni i spustite se na zemlju!!!
Nase vreme je isteklo, tako da ce nas kar..ti do besvesti!!! Trazili ste gledajte!!!
 
Kolega da te pitam nesto...kad kazes trazili ste gledajte!?Sta to znaci?Ako se odnosi na vlast a mislim da se odnosi i ako ti nisi glasao za Nikolica znaci da je bilo odlicno i ruze cvetale dok je bio Kostunica i Tadic???Ljudi hoce promene nadaju se necem i na tome im ne treba zamerati....sta smo sve radili kad smo rusili slobu i sta prudnuli u čabar,pa niko nas nije zakopao kao Tadic,dinkic,svi min poljoprivrede u njegovo vreme i ostali sljam.
 
Protestovace manja gazdinstva a ovi veliki koji dobijaju dobru cenu nece oni idu u korak sa demokratijom.
Ne treba sejati nista sto nemozes da sacuvas pa ko da vise.
Ja sam za podrsku svim protestantima i ako nemam suncokret vec 5 godina.
Jer ako se covek ne buni onda ce biti dobrovoljno karan,i ovako ce ga dobiti u bulju ali barem ne milom.
 
Kolega da te pitam nesto...kad kazes trazili ste gledajte!?Sta to znaci?Ako se odnosi na vlast a mislim da se odnosi i ako ti nisi glasao za Nikolica znaci da je bilo odlicno i ruze cvetale dok je bio Kostunica i Tadic???Ljudi hoce promene nadaju se necem i na tome im ne treba zamerati....sta smo sve radili kad smo rusili slobu i sta prudnuli u čabar,pa niko nas nije zakopao kao Tadic,dinkic,svi min poljoprivrede u njegovo vreme i ostali sljam.

Pa eto dobio si promene i kako vidim nesto nisi ni ti zadovoljan! Nije valjda da si mislio da ce sa ovima biti bolje???
Ne petljaj zabe i babe vec pricaj o poljoprivredi! Podseti me molim te koliko su subvencije iznosile po ha ranije i kad su bile isplacene? A o cenama da ne pricamo! Tako da pusti me tih kojekakvih zeljenih promena!!!
Ali ipak pisi i napisi postova koliko zelis i nadji utehu u tom pisanju. Bice ti lakse da prebolis gresku!

Sve garniture do sad su teglile poljoprivredu ali ovi ce nas dokrajciti, namaju vise ni od kud ni dinara jer nista ne funkcionise osim poljoprivreda a odavde je nalakse uzeti jer smo mi budale neujedinjene koji dozvolimo svima da nas zgaze!
 
Peet ne zajebavaj svaku temu sa tvojom politikom i teorijama:ppozdrav:

Rekao ja sinoc da ce danas izaci zvanicno ko ce se vozi

BLOKADA PUTEVA ZBOG NISKE OTKUPNE CENE SUNCOKRETA

DATUM OBJAVE: 8/23/2015.

Udruženja poljoprivrednika iz Stiga uz podršku Nacionalne asocijacije poljoprivrednika Srbije, donela su odluku da u sredu 26. avgusta blokiraju puteve. Na taj način žele da izraze nezadovoljstvo zbog trenutne otkupne cene suncokreta koja iznosi 36 dinara po kilogramu zrna.

7450d162-13a2-4241-bea0-dd05358f2618_zpsedajgp8d.jpg
Proizvođači suncokreta koji su obavili žetvu sredinom avgusta i svoj rod predali lokalnim otkupljivačima, dobili su akontacionu cenu od 42 do 43 dinara po kilogramu. U petak 21. avgusta, veliki otkupljivač suncokreta, Viktorija grupa, proizvođačima je ponudila akontacionu cenu od 36 dinara, koju su prihvatili i ostali otkupljivači na trzistu. To je bio direktan povod da proizvođači iz Stiga donesu odluku da svoje nezadovoljstvo iskažu blokadom puteva.​
Poslednje dve godine proizvođačima suncokreta izostala je zarada na ovoj kulturi. Mnogi od njih, ove godine primenili su punu agrotehniku u proizvodnji suncokreta, nadajući se da ce konačno zaraditi na ovoj kulturi. I pored nešto manjih prinosa, sa cenom od 42 dinara po kilogramu, sa kojom je žetva i startovala, uspeli bi da je ostvare.​
Poslednja ponuđena cena od 36 dinara za kilogram suncokretovog zrna, prema njihovim rečima ne pokriva uloženo, a o zaradi nema ni reči.​
U ugovorima koje su sklapali sa uljarama stoji da će se proizvođačima suncokreta isplatiti tržisna cena koja bude u trenutku žetve, s obzirom na to da je cena ove kulture u regionu znatno veća.​
Predsednik Upravnog odbora Nacionalne asocijacije poljoprivrednika Srbije , Jovica Jakšić predsednik skupštine ove organizacije, Ivan Vučković, apeluju na Ministarstvo poljoprivrede da ih zaštiti od monopolskog ponasanja pojedinih kompanija koje prema njihovom mišljenju kreiraju cenu suncokreta na tržištu isključivo vodeći računa o sopstvenim interesima.​
 
Ne trazim utehu i ne kukam jer sam ziveo i pre subvencija a ko zavisi od subvencija ne treba ni da radi zemlju,ako mu je to slamka spasa subvencija!Da imali smo 12 000po ha a sta mislis odakle se to vadilo....prijatelju nemoj da puno balavimo receno je sve,u principu ne zna se koji su gori.Ja licno dobro zivim od poljoprivrede...realno govorim eeee sad sve zavisi koliki su kome prohtevi za zivot!Jednom recju najebali smo kako god da okrenemo:ppozdrav:odo da kupim rasipac i da odvalim koje pivo u cast:ppozdrav:
 
Izaci ce oni kojima je dosta ovog za,,,nja a onima kojima je dobro ce ici da skidaju suncokret a posle ce i oni da se pridruze protestima kada je bitka gotova.
 
Necemo valjda da izneverimo ljude, makar i bajsevima da damo podrsku :haha:
Sto kaze grunt idem na ladnog Jelenka :ppozdrav:
Do Pozarevca da verglam pedale,pa dal' si ti lud.Ko zna sta ce se desi do srede znas ti kolko je to vremena.Mozda uljare izadju npr u utorak sa novim cenama:osmeh: a mozda i mi malo proteramo traktore,cisto da se vidi da smo tu.Naidji veceras sa ovima tvojima,u 20h je UO NAPSa a posle malo u kafanu.
 
Na sastanku sa uljarima bio i rasim ljajic dogovor pao da se cena suncokreta smakne da cena ulja ne divlja.sve se radi na stetu seljaka ako im prodje ovo jebace nam majku.
 
Nazad
Vrh