Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Stevo, uzas, sta reci! Ali djabe si ovo napisao u ovoj temi! Mogu moderatori komotno staviti katanac ovoj temi jer skoro nece biti nista od protesta! Samo prazne price!
""Svi cutimo a oni kradu"" jel tako NA???!!!
 
Dobijem danas porez za jedno jutro zemlje 8 hiljada ,vodi se u gradjavinskoj zoni ,a nema ni struje ni vode i najveci fazon procenili na 2 miliona i 900 hiljada i sta sad ,neznam dal su oni u Ovci uspeli nesto.Al ga procenili svaka im cast,pa za te pare mozes kupiti dobru kucu kod nas.
Rekao ja nedavno da ce to mnogima da stigne.
Evo zvanicno saopstenje poljoprivrednika Ovce i Borce.


UDRUŽENJE „POLJOPRIVREDNICI PANČEVAČKOG RITA“
OBAVEŠTENJE ZA JAVNOST:
DRŽAVA UVELA NEPRAVEDNE POREZE NA POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE: POREZ – DA, PLJAČKA - NE
Primenom zakona o oporezivanju građana a na osnovu odluke i davanja saglasnosti privremenog organa Grada Beograda od 29.11.2013. god. o visini stope poreza na imovinu i rešenju gradskog Sekretarijata za finansije o utvrđivanju prosečne cene kvadratnog metra nepokretnosti, prema kome se poljoprivredno zemljište u zoni građevinskog, smatra kao građevinsko. Cena ove kategorije zemljišta je više desetina puta veća od cene poljoprivrednog zemljišta.
Rešenja koja su počela da stižu na adrese vlasnika zemljišta SA TERITORIJE Opštine Palilula sadrže enormno visoke cifre koje je nemoguće platiti, obzirom da se radi o velikim površinama, koje su u stvari njive, a ne gradilišta.
Dana 11.12.2014 održana je tribina u organizaciji Udrženja „Poljoprivrednici Pančevačkog Rita“ i „Udruženje Rumuna iz Ovče“ sa poljoprivrednicima iz Ovče i iz Borče. Udruženje je tom prilikom donelo zaključak da se naste intezivni razgovori Udruženja sa svim strukturama vlasti grada Beograda u nailaženju mirnog rešenja.
17.12.2014. je predat zahtev za hitan prijem delegacije ovog udruženja na sastanak sa odgovarajućim članovima Gradskog Veća i Skupštine grada Beograda koja bi razmatrala sledeće teme:
1. Porez na poljoprivreno zemljište za 2014 god. nije pravilno procenjen, iznosi su previsoki, imajući u vidu činjenicu da gradske zone ne mogu da određuju prinos na poljoprivrednom zemljištu.
2. Poništenje i donošenje novih rešenja za porez na imovinu koja se odnose na njive u zoni gradskog građevinskog zemljišta a koriste se kao poljoprivredno zemljište
3. Pomoć i podrška u pronalaženju načina za povraćaj poljoprivrednog zemlišta uzetog po zakonu iz 1953 god. po PZF(poljoprivredni zemlišni fond) jer ova kategorija zemljišta nije predmet restitucije i po zakonu o restituciji ne može da se vrati
4. Izmena gradskog pravilnika koji onemogucuje poljoprivrednike da pod istim uslovima upišu svoju decu u obdaništa, pod istim uslovima kao zaposlena lica.
5. Formiranje svetodavnog tela za poljoprivedu koje bi sačinjavali poljoprivrednici, a na predlog udruženja poljoprivrednika
Ukoliko gradske vlasti ne budu imale sluha za naš problem, Udruženje će pravdu zatražiti na protestima koji će se zakazati nakon praznika ...
 
Dobijem danas porez za jedno jutro zemlje 8 hiljada ,vodi se u gradjavinskoj zoni ,a nema ni struje ni vode i najveci fazon procenili na 2 miliona i 900 hiljada i sta sad ,neznam dal su oni u Ovci uspeli nesto.Al ga procenili svaka im cast,pa za te pare mozes kupiti dobru kucu kod nas.

E moj Stevo, moja zemlja više vredi ! Pre više od mesec dana i ja sam dobio rešenje gde su mi procenili jednu parcelu koja se nalazi u građevinskoj zoni površine 1 67 65m2 na 11.o64.900 din i gde sam na ime poreza za istu parcelu platio 33.194 din !!!
Ja sam ovima ponudio da im prodam zemlju za te pare al kažu opština nema para. Mislim stvarno sramota, a kao moj slučaj ima ih prilično puno pa ljudi ne znaju šta će...........
 
na 11.o64.900 din i gde sam na ime poreza za istu parcelu platio 33.194 din !!!
Па дали су ти попуст! Требало је да платиш 44,259,60.

- - - - - - - - - -

Držite se teme!
Држимо се теме. Чиме да идеш на протестну вожњу кад ти узму паре (ако имаш)? На пешаке су давно огуглали.
 
Ispravicu moj stav od pre nekog vremena. Ako ce se organizovati protest za ovu pljacku u vidu poreskih nameta ja sam za, ukoliko ce se organizovati protest za 100ha i za beskonacko gazdinstava (a u stvari je jedno gazdinstvo) onda sam protiv. Ne samo protiv, nego sam za agrarnu ferormu koja ce OGRANICITI posed.
 
Gledam nesto na you tubu i vidim kako francuski poljoprivrednici stajnjakom zasipaju maricu francuskih specijalaca i ovi nista.... Kod nas to bi bilo cudo da se dogodi, realno ''cudo''. I ja sam za proteste samo da kupim ''katanu i surikeni'' Par palica i mozemo da idemo ::spreman na sve::
Ili mozemo da se ujedinimo svi kao jedan ovako nekako::prica::.. Sto rece Crni Djordje u Crnom Gruji ( sezona 1 epozida 11 ustanak 1 deo), da li da se kidamo ili bezimo ili kombinacija kidanja sa bezanjem??
 
Ispravicu moj stav od pre nekog vremena. Ako ce se organizovati protest za ovu pljacku u vidu poreskih nameta ja sam za, ukoliko ce se organizovati protest za 100ha i za beskonacko gazdinstava (a u stvari je jedno gazdinstvo) onda sam protiv. Ne samo protiv, nego sam za agrarnu ferormu koja ce OGRANICITI posed.
Progresivno oporezivanje, do 20 ha toliko, do 50 ha toliko, do 100 ha toliko. Jednostavan način da se ograniči posed, na finjaka, ako mogu tako da napišem. Mada gomila ljudi ni nema tolike posede, već rade stotine ha državne zemlje. Restitucija, pa porezi, veća podrška intenzivinijim granama poljoprivrede, najmanja ratarima. Moramo se preorijentisati i proizvoditi više mesa, povrća, sokova, pekmeza, a ne svoditi poljoprivredu na proizvodnju sirovina i njihov izvoz.
 
JA sam zato da se svima da po potrebi a ne recimo najamnje ovom najvise onome... Ljudi ujedinjenje je jedini lek, pa sve na papir, toliko ratara to i to im treba, toliko stocara to i to neophodno, itd... NE treba oni nama da sredjuju subvencije kada nam za te iste pa i vise zakinu na ceni...
 
Gledam nesto na you tubu i vidim kako francuski poljoprivrednici stajnjakom zasipaju maricu francuskih specijalaca i ovi nista.... Kod nas to bi bilo cudo da se dogodi, realno ''cudo''. I ja sam za proteste samo da kupim ''katanu i surikeni'' Par palica i mozemo da idemo ::spreman na sve::
Ili mozemo da se ujedinimo svi kao jedan ovako nekako::prica::.. Sto rece Crni Djordje u Crnom Gruji ( sezona 1 epozida 11 ustanak 1 deo), da li da se kidamo ili bezimo ili kombinacija kidanja sa bezanjem??


Hrana u Francuskoj je jeftinija nego u srbiji, a srpskom seljaku se po prici navodno nikad nista ne isplati.
 
E sad si me ubio :osmeh: Samo ujedinjenje :) Svi za jednog a ponajvise jedan za sve :) E da u Francuskoj tele kosta 6000 eura kod nas jedva 400 -moj kraj
 
Nazad
Vrh