Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Mi smo na jedan veeeliki neomasceni kolac samo izgleda da je siljak bas tamo gde sedimo :D
 
Tito se nije bojao bogatog seljaka, a ovde se komentarise kao da seljaci imaju najvise para u ovoj nasoj Srbiji.
Za vreme Tita sela su najvise napredovala dobra cena hrane, stoke, mleka itd.......................
Maksimum zemlje bio 10 he. ali ti vise nije ni trbalo za lep zivot na selu (besplatno lecenje, skolovanje itd....) a bogami danas sa deset he. ko nema plus nekog zaposlenog u firmi nemože se pohvaliti da lepo živi od poljoprivrede mora se držati one Titove izreke SNAĐI SE DRUŽE!

Josip Broz Tito upozorava:
Pazi se ,,propagande"
hoce da ns
okrenu jedne
protiv drugih
J.B. Tito
 
Poslednja izmena:
Ako je 50 jutara svoje zemlje neka granica za dobar zivot, pitanje je koliko broji clanova domacinstvo koje uziva u tom posedu, 4clana ili 10, dal to domacinstvo ima 1 auto ili 3, dal se zivi u jednoj kuca ili 2-3...ako se mislilo na cetvoroclanu porodicu sa 50kj zemlje, e toga u srbiji ima mozda 1%
 
Sa 50 jutara cetvoroclana porodica moze da zivi, ako svake godine bude dobar-odlican rod i solidna cena, a ako jedno od toga omane.... snalazi se! I to bez da obnavljas mehanizaciju, na svakih par godina po nesto!
 
Bane
Jel, a koliko godina treba da se skupi 50kj? taman se skupi pa se podelu braca i po neka sestra-zet, 50kj je zlato, al nema toga mnogu! kreni od svog sela pa ces videti da vas nema mnogo, 50kj/4clana
 
Kako je (s)nama lako vladati. Kriterijumi i zivotni standari nam padaju iz dana u dan. Do kraja cemo biti zadovoljni samo da radimo po neko jutro, naravno bez subvencija, i da eto ponekad pojedemo i parce mesa.
Kola, sta ce nam to, pa kako u juznoj koreji nemaju i bas im je super. Ja bi uveo i obaveznu frizuru!
 
128181573269349556491163.jpg
 
Problem jeste beograd tamo zivi 1.6 miliona ljudi ko tamo izgubi na izborima izgubio je na nivou republike. Nesmeju da naljute beogradjane jer ako se oni dignu za cas posla su ispred skupstine. A mi rastrkani dok se skupimo dok krenemo, pa za nas iz sapca dovoljno da policija postavi blokadu na tri mesta i ceo macvanski okrug nemoze da mrdne ka Bg. A imajuci u vidu kakve su seljaci batine dobili na savskom mostu mislim da za zivota vise nece protestvovati. Ja volim svoju zemlju ali beograd mrzim iz dna duse jer oni na ostatak srbije gledaju s visine i misle samo na sebe po ceo dan u kaficima, diskoteke , splavovi im rade preko cele nedelje i to pice LAV pivo je na tim mestima 800din a mnogo mu da plati prase 300din pa neka pocrkaju od gladi !!! Poljorivrednici su proteklih godina protestvovali i za mnogo manje stvari, a sad svi cute svima je lepo !
 
Vidim da postoji interes za proteste.
Mene zanima sta su NASI zahtevi?

1. Penziono kako resiti?
2. Drzavna zemlja
3. Poreska politika za gradjevinsko zemljiste
4. Usaglasiti rok trajanja mesa kod nas i EU, da ne mogu klanicari kupovati meso pred istek roka u EU.
5. Ako se ne ispune zahtevi blokirati celu drzavu i 2 meseca ako treba.

Stoka politicarska stedi na svima samo ne na sebi.
 
NAjbitnija stvar da nam skinu tajkune sa grbace, njih kada odstrane doci ce sunasce :). Dzabe subvencije kada dodje baja i kaze kukuruz 10 dinara a on ga otkupi i proda duplo... Bolje je da sruse tajkune pa da svi prodamo recimo kukuruz po 19 dinara nego da ga tajkuni prodaju.... Neka njih skinu sa grbace ako uopste smeju da ih pipnu.. Kasno je, odoh na spavanje, lep san svim kolegama, laku noc... :)
 
Nazad
Vrh