Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Mogu skroz da ukinu subvencije, cak i cene poljoprivrednih proizvoda da prepolove, proteste sa pozitivnim rezultatima po poljoprivrednike u blisku buducnost nece biti!
Umesto da se borimo ljude da imamo u skupstini da bar nesto zavisi i od nas i kolko tolko da krojimo sebi i deci neki bolji polozaj, mi sami sebe davimo!
Mislim da pre 40-50 godina nasi preci koji su bili sa jedva osnovnom skolom bili su mudriji od nas! Takvi smo da veliki nece se nikad zadovoljiti i u stanju su da gaze sve pred sobom radi ostvarivanja njihovih ciljeva a manji od zavidnosti i nemoci da stignu velike ne vide i ne vode vise racuna ni o svojim interesima!
 
Veliki su male vec iskoristili.::lose::Para vrti,gde burgija nece.Lepo pise protest poljoprivrednika,a ne protest velikih ratara,ili ratara uopste.Ipak medju zahtevima nije bilo interesa malih.Naprotiv.O zastiti stocarstva i zabrani uvoza kojekakvih crkotina,ni slova.Ako se dobro secam prvi na udaru su bili svinjari.Niko,ali slovima niko od ratara ni velikih,ni malih se nije bunio,niti ih podrzao.Neki su cak i pisali,nek ugase proizvodnju,a mi imamo izvoz zitarica.Domace stocarstvo nam ne treba.Ko je podrzao proizvodjace mleka :sta: Takodje su bili sami.Trenutna cena piletine je i 80 dinara.Jel to nekog svrbi,osim samih zivinara.
E tu je sustina problema.Dok ne shvatimo da je poljoprivreda uzajamno zavisna izmedju sopstvenih grana.Dok ne shvatimo da su velikima potrebni i mali,nema nam srece.Sto se nebi borili da izvozimo meso i konzerve.Eto cene i ratarskih proizvoda.Izlazi se sa zahtevom za povecanje cene npr suncokreta ili kukuruza i tu se prica zavrsava.Ako se i iznadje resenje,ono je kratkorocno.Drzava otkupi neku sicu,traktori se uteraju,a za par meseci opet ista prica.Dok se ne sagleda sustina problema i dok onaj sto nema ni jednu svinju u tovu,ne pocne da se bori za bolju cenu svinja,a samim tim i za bolju cenu svojih proizvoda.
Subvencije su najmanji problem.Cena je problem.Ne mogu subvencije biti toliko velike,koliko nam na repi npr mogu zakinuti.Sustinu treba sagledati i leciti uzrok,a ne posledicu.To i jeste sansa za jedinstvo poljoprivrednika.Ovako,to nam je sto nam je.:ppozdrav:
 
Oduzimanje zemlje ne, ali oporezivanje viska zemljista DA. Smanjuju penzije bivsim uciteljicama, nastavnicima, profesorima. Sramota. Nekom subvencionisati 500ha kroz 5 gazdinstava - nije problem. To je 50.000e, a jednoj uciteljici 2000e godisnje penzije je problem. ::novac::
 
Kolega ovo sam napisao da nas samo zlo moze da sastavi i ujedini sto je vise nego zalosno,kad neko nastrada u saobracajnoj nesreci,neko izgori u pozaru,ili strada na gradilistu mi tada donosimo izmene i dopune zakona itd e to me izludjuje opsovao bih al zabranjeno je:zli:
 
Oduzimanje zemlje ne, ali oporezivanje viska zemljista DA. Smanjuju penzije bivsim uciteljicama, nastavnicima, profesorima. Sramota. Nekom subvencionisati 500ha kroz 5 gazdinstava - nije problem. To je 50.000e, a jednoj uciteljici 2000e godisnje penzije je problem. ::novac::

Nemoj molim te o prosvetarima muka mi je od njih ili manje rade ili se vise bune
 
On je pisao o penzionerima.Taj post pozdravljam od pocetka do kraja.Ovi sadasnji su druga prica.Treba doduse svi da se bore za vise,a ne da podmecemo nogu i da se borimo da neko ima manje.Zalosno je u ovoj drzavi samo sto se za svoja prava bori onaj koji ima mehanizam.Sta ce oni jadnici sto rade kao crnci svaki dan,bez jubilarnih nagrada i sta vec ovi traze i to za minimalac.
 
Prosvetari dok je bila prava drzava i dok nisu preko veze se zaposljavali su bili cenjeni i ljudi koji su postovani. Ti koji su takvi su sada penzioneri, dok ovi koji sada rade a dosli su preko stranke necu da komentarisem. Prosvetarske penzije nisu vece od 30.000din. Ne moze cena radnog sata biti ista za profesora matematike i za kafe kuvaricu. Kafe kuvarica moze biti svako, a profesor ne. Znanje u svakoj normalnoj drzavi ima cenu, samo kod nas NEMA.
 
Moj otac i mati su radili 30+ god. kao profesori, a nece da dobiju penziju vise od onog sto je radio 28 god. u vojsci (a za vojsku ne treba se skolujes 20+ godina). Imam i jednu salu, a' o tome ne bih sad.

Da bude nesto u vezi protesta: jednostavno su sve pokrali, i para nema. Moze ko hoce (mozemo svi) da protestujemo, ali ako para nema (to je sasvim druga prica gde su te pare...), sve je to bzvz. Mozda pripada, ali ako ga nema, onda prc.
 
Nemam nikog u prosveti,ne planiram ni sam da budem,ali mislim da su plate u prosveti male. Profesori po srednjim skolama 40ak hiljada,neki dan pricam sa jednim covekom koji je doktor nauka,radi kod nas na fakultetu i ima 60ak hiljada,sto u rangu plate nekog malo boljeg mehanicara.
 
Prosvetari u 12 meseci nerade ni 6 meseci

Vala bas, treba da ih sve razjurimo, sta ce nasoj deci skola... ionako su pametni, ma kakvi pamentni, pa najpametniji (dobro ako nisu najpamentniji, ipak su pamentniji od uciteljice/nastavnice/nastavnika/profesora, kao sto su i roditelji).
Svi znaju bolje od strucnjaka fudbal, politiku, pedagogiju/psichologiju, sta ce nam prosvetari.
Sta ce nam i paori, ni oni ne oru po svaki dan po 16 sati, vec samo par dana/nedelje/meseca u jesen, pa nek' crknu svi, pa nek' kupi neko 3 traktora od 4023525350324 ks, pa da potanjira celu povrsinu medju Karpatima, pa nek poseje zito i cao djaci...
 
To se sve sada ovoj vlasti obija o glavu, zato što rupe u budžetu hoće da zapuše parama otetim od naroda, umesto da pohapse prave lopove, konfiskuju pokradenu imovinu, i naplate poreze od "investitorskih" firmi koje dobijaju astronomske subvecije za zaposlene, koje stalno otpuštaju pa ponovo zapošljavaju.
Ako sada popuste prosvetarima (a realno plate su im nikakve još su im i smanjili), puca ceo sistem, jer onda će krenuti i zdravstvo, i policija, i penzioneri, a možda i mi poljoprivrednici ako uspemo da se organizujemo.
 
Nazad
Vrh