Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Nije to ništa što vi pričate kod mene u Pančevu stavili poljoprivredno zemljište u građevinsko ..strašno čista pljačka naroda a za subvencije i netrebaju mi moj deda ih nikad nije ni dobijao a proda vagon kukuruza i kupi traktor .što kaže kolega sa foruma raširi se kolki ti je jorgan :bravo:
 
Zar, ako kupi 'labac, ili cigaretu, ili gumu za traktor ne placa pdv?
lebac i cigare kupuju i oni koji nisu poljoprivrednici

- - - - - - - - - -

Isto kao i ti i svaki građanin ove države.A ti si možda iz ove grupe koja je prepisivala gazdinstva na više lica pa ima toliko sarkazma u tvom pitanju.Ali to je istina.
Nece biti da je isto.Tebi drzava daje drzavnu platu meni ne.Tebi drzava placa PIO i zdravstveno a mi placamo 4* pio i zdravstveno drzavi.Dobijas subvencije od dryave za sve hektare ja ne jer sam ogranicen na 100 ili na 20/Dobijas PDV nadoknadu ja ga placam.Ja placam porez na imovinu odnosno zemljiste ti za sad ne.Sustina price je u tome sta si ti sve od drzave dobio a za zadnjih 20 godina nisi beli dinar uplatio drzavi po osnovu poljoprivrede a ovamo je kao ti finansiras.I na kraju ja se nisam kurcio da finansiram drzavu iako joj godisnje uplatimo po raznim osnovama bar 1000000 puta vise nego ti
 
Poslednja izmena:
Bobane a da nije mozda slucajno onako da pitam, od tih 4 pio sto placate svi su u PDV sistemu? Nesto mislim, iako te ne poznajem, da bar jedano gazdinstvo od ta cetiri nije u PDV i da ostvaruje rekordne prinose, kao oni sa ogleda semenskih kuca. :ideja:

Ja jos nisam sreo da neko posteno radi sa PDV-om.

Zoran drzavnu platu zaradi. Ona je mala i nikakva, za vreme koje on provede na poslu. Ti pokosis za zapadnim kombajnom danas 30kj kukuruza i uzmes 1500e, a Zoran za te pare radi 6-7 meseci. Pitam ja tebe kome je bolje? Pritom uzmes PDV na gorivo, a od ljudi kojima radis usluge ne izdas racun, jer vecina nije u PDV pa im i ne treba. Ko potrada drzavu ove za PDV, ti ili Zoran?
 
Vi izgleda ne gledate Drzavni posao.

- - - - - - - - - -

Bobane a da nije mozda slucajno onako da pitam, od tih 4 pio sto placate svi su u PDV sistemu? Nesto mislim, iako te ne poznajem, da bar jedano gazdinstvo od ta cetiri nije u PDV i da ostvaruje rekordne prinose, kao oni sa ogleda semenskih kuca. :ideja:

Ja jos nisam sreo da neko posteno radi sa PDV-om.

Zoran drzavnu platu zaradi. Ona je mala i nikakva, za vreme koje on provede na poslu. Ti pokosis za zapadnim kombajnom danas 30kj kukuruza i uzmes 1500e, a Zoran za te pare radi 6-7 meseci. Pitam ja tebe kome je bolje? Pritom uzmes PDV na gorivo, a od ljudi kojima radis usluge ne izdas racun, jer vecina nije u PDV pa im i ne treba. Ko potrada drzavu ove za PDV, ti ili Zoran?
Da ja zradim 1500eura dnevno to potrosim kako ja hocu a 270000 eura rata za taj kombajn mi placas ti ida ovi novi idu na vodu
 
Malko si preterao sa ratom::novac::

A priznaj da ne izdajes racune, da ne bi morao PDV da platis. Ne brini, nisi jedini koji tako radi. Drzava umesto da se pozabavi utajom poreza koji je strasno velika cifra, oni hoce da smanje plate i penzije ljudima koji zaradjuju 20k dinara, sto ti zaradis za 3 sata u tvom kombajnu, a neko rmbaci 180 sati mesecno za iste pare. Nesto ne stima u ovoj drzavi:sjasi:
 
Nekad je bio maksimum zemlje 8 ha pa nikom nije odgovaralo, srusen je taj sistem. Sta se sad bunite?

Nikom nije palo na pamet da se udruzi sa komsijom, bratom, zetom, drugarom, da zajedno rade istim vecim masinama, da rade u dve smene, da jedan drugom pomognu ljudski, da se ne svadjaju ko je dublje uzorao kome vise rodilo? Ko vam je kriv, i treba da propadnemo kad smo sitni ljudi, zavisni i pogani !
 
Citao sam par zadnjih postova, i video onaj klip pobune u Francuskoj, mi jednostavno nismo narod koji ce se bilo kada udruziti da nesto pobedimo ili zauzmemo, koliko pratim forum i koliko sam bio aktivan na forumu secam se jednog protesta traktora tj. tacnije "Blokade puteva". Sta smo time postigli sto smo izasli na kraj svoje opstine i blokirali puteve kojim prolaze uglavnom nase komsije, rodjaci, prijatelji, takav slucaj je bio kod nas u par opstina. Cast izuzetcima koji su isli i pokusali da idu do Beograda i vecih gradova! Ovakvim javnim pozivom na proteste nista se ne moze postici jer vlasti uvek sve preduhitre i policija blokira pokusaj pretesta i blokada.. Mi poljoprivrednici treba da se slozimo i da tacno znamo sta hocemo , jedni pisu hocemo ovo jedni pisu hocemo ono.. Svakom treba da odgovara. Ne podrzavam ni ljude koji imaju po par hiljada hektara, uglavnom drzavne zemlje, zasto mi koji smo neka sredina ne bi mogli da imamo po 30-60ha drzavne zemlje po nekoj normalnoj ceni a ne nekim napucanim cenama koju posle plate mnogo manje samo da bi je oni radili, e tu lezi jedan problem, drugi problem je to sto nam je svaki otkupni centar bilo cega kukuruza,psenice,repe,jecma bilo cega mnogo klepa sve redom. Recimo ove godine stavke su bile 1.Rastur na ulazu.2.Susenje.3.Vlaga.4.Lom.5. Defekt. 6.Rastur na izlazu. ( zbog cega uzimaju rastur na ulazu i izlazu?) ako vec uzmu Vlagu zasto onda opet susenje ? Kod secerne repe, Digestija nikakva ove godine, necistoce minimum 20(kroz holmer i kroz maus) Pritom ne odnosse repu evo vec 15 dan kako stoji izvadjena. Zbog cega da bi samo oni profitirali? Tu lezi najveci problem u poljoprivredi. Ne vidim zaradu ni kod coveka koji ima 65 godina i ima traktor i plug i drljacu i recimo nekih 10ha, on dok plati seme,setvu,prskanje,skidanje useva ne znam sta njemu ostane? koja je tu racunica? Ne zelim nikog da vredjam sa tim pitanjem ali zar mu nije jednostavnije da proda u zakup tih 10ha i dozvoli nekome da izvuce sa te zemlje maksimum koji ona moze da donese... Mozda moj post nema neki bas usmeren tok, ali me interesuje sta ko od vas tacno zeli, niko ovde nije pisao zeleo bih da se ukinu ili da se uvedu te i te subvencije , da se doda ovo da se doda ono samo se vodi neka raspravka kojoj nema kraja...
 
Raspravi ima kraja, samo nema kriticne mase da se kraju privede.
1. Da se ogranici obradiva povrsina po gazdinstvu
2. Da se sve muljavine sa utajom poreza sankcionisu sa recimo odnosom utaje i kazne 1:1000 pa niko ne bi rizikovao i kupovao racune za vestak, hemiju itd.
3. Da se eventualno registrovanje zemlje na komsiju/prijatelja/rodjaka, a sve zbog rasparcavanja gazdinstava i dobijanja maksimalnih mogucih subvencija takodje kazni sa npr. dozivotnom nemogucnoscu zaposlenja lica koje je na sebe registrovalo tudju zemlju. Na taj nacin nisam siguran ko bi pristao da prijavi i tudju zemlju na sebe.
4. Da uzorkovanje kukruruza, soje, repe rade NEZAVISNE firme.

Davanje u zakup nekom ko ima mehanizaciju bolje da ne komentarisem:riba:
 
Pre nego sto pocnete da lajete na utaje proverite kada ste poslednji put platili:

Zravstveno osiguranje
PIO
Odvodnjavanje
Porez na katastarski prihod
Uradili tehnicki pregled traktora i prikolice (pod uslovom da uopste imate tablicu)
Kupili gorivo na pumpi a ne od svercera
Kada ste poslednji put uzeli fiskalni racun za kupljenu robu, odneli ga kuci i tamo bacili
Da niste kupili robu na pijaci bez ikakvog racuna, i time omogucili utaju poreza

Ko je sve to uradio, taj neka se buni, ostali mogu da ucute
 
I ti mislis da to njima odgovara pa ce brze bolje da nam izadju u susret.
Eno ga Milo Ostojic seje za Al Dahru (citaj Al MC Comerc) sve u 16, direktno zito na zito da direktnije ne moze biti i niko ni da bekne, a ne pokrene neku akciju. Prosla im je prica sa arapima pa sad ne moraju vise da se se prave i skrivaju vec udri na sva zvona jer znaju da smo stoka.
Ne zanosite se sa protestima, toga vise nema, bar ne u skorije vreme. 500 godina smo trpeli zulum ne bih se ni sad zacudio istom periodu.
 
Pre nego sto pocnete da lajete na utaje proverite kada ste poslednji put platili:

Zravstveno osiguranje
PIO
Odvodnjavanje
Porez na katastarski prihod
Uradili tehnicki pregled traktora i prikolice (pod uslovom da uopste imate tablicu)
Kupili gorivo na pumpi a ne od svercera
Kada ste poslednji put uzeli fiskalni racun za kupljenu robu, odneli ga kuci i tamo bacili
Da niste kupili robu na pijaci bez ikakvog racuna, i time omogucili utaju poreza

Ko je sve to uradio, taj neka se buni, ostali mogu da ucute
Izvini druze govori samo u svoje ime, jer ima nas koji smo sve to platili, i po tvome svi smo budale? Redovna drzava ne moze da funkcionise na takav nacin, koji si opisao...
 
Malko si preterao sa ratom::novac::

A priznaj da ne izdajes racune, da ne bi morao PDV da platis. Ne brini, nisi jedini koji tako radi. Drzava umesto da se pozabavi utajom poreza koji je strasno velika cifra, oni hoce da smanje plate i penzije ljudima koji zaradjuju 20k dinara, sto ti zaradis za 3 sata u tvom kombajnu, a neko rmbaci 180 sati mesecno za iste pare. Nesto ne stima u ovoj drzavi:sjasi:
Svakome ko zeli moze da dobije racun ali je tad vrsidba 30% skuplja .Pa ko voli nek izvoli.A ti verovatno mislis da iste pare za sat vremena treba da zaradi onaj ko je ulozio 270000 u kombajn i onaj ko je kupio jedoredni polovni berac za 3000 i onaj koje kupio motiku.
 
Не тај који је купио комбајн треба да азради бар једно 80% више од осталих, јер он је узео кредит који мора да врати, а овај јадник је једва скрпио и купио неки крш од берача, да би обрао једва аз цео дан два јутра кукуруза, док ти са тим комбајном можед глат да урадиш 30+кј. Свака теби част браћала, што си уложио толке паре у машине, то је ризик, али гажење преко ситних није у реду. По мени укинути субвенције, па куд пукло да пукло.

Субвенције нигде у свету не служе да би се машине отплаћивале, већ да производи буду конкурентнији, али не на твом тржипту већ на страном, То раде богате земље, а ми то изгледа нисмо схватили тако, па мислимо да нам субвенције служе да отплаћујемо кредите, плаћамо аренду и шта ти ја знам.....

Има бре сви да пропевамо од првог јануара 2015. године, када нам са ценама уелте швабови....има да се чешемо тамо где нас не сврби.....:ppozdrav:
 
:haha:Kako se vi lepo prepirete .Pa to su oni i hteli bre .Zavadi pa vladaj .To je najbolje.
He a i tu ovaj što je kupio kombajn od 270000 evra .tako je i jedan u novom selu kupio najveći traktor , samo da ima veći od komšije a sad kuka kako treba da kupi ad blu neće bez toga da ide ...on kupio traktor a ostali džipove kad je suncokret bio 50 din.a sada kukaju nema kukanja štedi kad imaš ,posle ti je kasno..
 
Nazad
Vrh