Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Francuski poljoprivrednici strajkuju,dali se pitamo zasto strajkuju?Ljudi svatimo da je sve nakaradno postavljeno kod nas jos od 2000 god pa na ovamo ljudi su izmanipulisani uletelo se u kredite hipoteke su postavljene do poljskog WCa.Jedan deo poljoprivrednika je za noc uletela u novim poljo.. masina od traktora do kombajna sa klimama a do juce su vozili nase i ruske masine.Da budemo na cisto nemam ja nista protiv tih ljudi ali nas u centralnoj srbiji upola ne pogadjaju subvencije i davanje u zakup drzavne zemlje.Sasvim je drugi bog na zapadu od naseg poslovanja u poljoprivredi,sami znate da nasi ljudi rade na farmama u uvropskim zemljama i da sa tih farmi idu u penzije sto kod nas nije slucaj u privatnom sektoru ako ga ima ti se mogu na prste izbrojati.Zapadne zemlje su podsticaje u poljoprivredi davali po meni iz razloga da bi se ostajalo na zemlji i da bi imali svoju poljoprivedu i manju zavist od uvoza.Tako se radi u industriskom razvijenom svetu,dok mi ako se ne varam industriju i nemamo.Zajebano je sto mnogima subvencije dodju kao sredstvo za vracanje kredita a manje kao podsticajna sredstva za tekucu godinu.Sve ke nakaradno uradjeno od zakona o privatizaciji ,zakona o agraru ili za pojedince i mnogo ce vode proteci dok se ne izbistri i seljak ne postane i bude isti kao na zapadu.Ovako postavljeno uvek ce biti jedan u klin drugi u ploci sve dok ne budemo platili istaknute pravnike i advokate koji ne zavise od poljo... da zastupaju nase inerese(vidite koliko srajkuje adv... i evo dobise promenu zakona,nema kasa).
 
Pricaju o ukidanju subvencija, cena polj. proizvoda nikad jeftinija (bilo da su ratarski, povrtarski, vocearski, stocarski) , repro materijal nikad skuplji, gorivo nikad skuplje, evro 120. Jos od 1. januara kad obore carine i kad pocnu da uvoze i komarce zato sto ovi nasi domaci ne bodu kako treba ima 80% da nas nestane. Umesto da pricaju o povecanju subvencija kako bi mogli da prezivimo konkurenciju iz EU pa oni em su im proizvodi GMO, em imaju 5-8 puta vece subvencije od nas. Sto me najvise plasi svi cute, gde su ta silna udruzenja, asocijacije picke materine i ostalo. Zalili smo se na Petrovica sto je hteo da smanji za 2000 ili bese 6000din a sad ukidaju jos uvoze. Jedino sto je u ovoj Srbiji ostalo delimicno zdravo je poljoprivreda i to ce sad unistiti. A mi cemo da radimo kod arapa i nemaca. I dalje cutimo, dokle ?????
Ima prica jedna koju uvek rado citiram, mozda sam je i ovde na forumu citirao :
"Prvo su došli po komuniste, a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista. Zatim su došli po Jevreje, a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin. Zatim su došli po sindikalce, a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac. Zatim su došli po katolike, a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant. Zatim su došli po mene, ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni."
 
Ova vlast sada je nedaj ti boze nikome, ovo sto se desava trenutno kod nas to nijedan covek na planeti u nekoj drugoj zemlji nebih mogao da shvati niti da zamisli da neka drzava moze da svom narodu radi takve stvari, ovo je prevrsilo svaku meru, mislim da smo dosli do samog kraja i da padamo u provaliju bez dna.
Ovo bez REVOLUCIJE nemoze da se resi.
 
-Nema ljudi ovo veze sa politikom.Kogod da je na vlasti ne moze nam pomoci.Dotakli smo dno.Sve smo prodali,pozatvarali,opljackali,poklonili,profuckali,ispozajmljivali.Ne mozemo vise ni da dizemo kredit,prezaduzeni smo.Jednostavno nema odakle.Zreli smo za tackice i bonove.Sto pre to shvatimo,pre cemo se MOZDA izvuci.Nije vreme za bogacenje,prosirivanje proizvodnje,gradnje i ostalo.Vreme je za golo prezivljavanje.Problem je samo sto su mnogi usli u kredite.Banke su ne milosrdne,a zarade nema.Od cega da se rate placaju.E kad bi to nekako moglo da se premosti,nekim grejs periodom,preziveli bi mi.Hleba i mesa ce biti za seljaka.
 
Kako nema veze sa politikom,zar nije odluka politicara da daju strancu za svako radno mesto 10 hiljada evra,pa odakle im te pare .Ako neko misli da smo prodali ,profuckal, potrosili,fabrike i ostalo to jesmo,ali tu nije slucajno uradjeno vec iz necijeg interesa,i ko je to dozvolio politicari ,.Ali nije politicki forum pa necemo o tome,
 
Ja posmatram stanje u Hrvatskoj oni su par god ispred ali scenario je isti danas sam gledao njihovu paorsku emisiju PLODOVI ZEMLJE kod njih su svi u kreditima cena zemlje je visestruko niza nego pre par god kad su dizani krediti za kupovinu iste cena mleka je pala duplo, sve junice koje su uvezli otisle su na klanje semenska roba je poskupila 2puta, 70% posejane psenice je seme sa tavana strahuju od bolesti farme su prazne a krediti jos uvek nísu otplaceni !!!! E TO JE EU
LJUDI PLACU!!!!
to je nazalost i nasa sudbina niko nas ne primorava na kredite i na dugove
Svi mi zelimo da se sirimo ali jorgan je kratak PRUZI NOGE KOLIKO JE DUGACAK!!!!
A grejs periodi i ovi iz AGRICOL I ostalih banaka sto zovu i nude traktore i masine su za biznismene!
NEMA SELJAK VREMENA ZA RAZGOVORE I ZA UCENJE NOVIH RECI I STRANIH JEZIKA !
Netrebaju nama ni subvencije ni zdravstvemo ni penziono, daj ti nama SOCIJALNU POMOC KO "DIMLJENIMA" 9000 MESECNO PA STA CE NAM SUBVENCIJA U OVOJ ZEMLJI JE NAJ BOLJE BITI OJEBINA, ZGUBIDAN I BETER!!!!!
AKO OCES DA RADIS NEMA POSLA AKO OCES DA BUDES PAOR NEMA ZEMLJE NA LICITACIJI KAZU NEMA CEPANJA TABLI A NAJ MANJA 20HA PA JE UZMI BRATE MOJ NADMECI SE SA BIZNISMENIMA KOJI RADE PAORSAG IZ DZIPA A ZA MARVU NEZNAJU!!!!
TREBA NAMA NA VLASTI HITLER,STALJIN, CAUSESKU,KASTRO,TITO
PA DA ODREDI KO MOZE DA RADI ZEMLJU A KO NE KOME JE DOSTA KOLIKO ZEMLJE KOJE MASINE SMEJU DA SE UVEZU
TREBA NAMA TIRANIN,MONSTRUM PA CE SVE BITI OK
PA ZAHARIJE TRNAVCEVIC JE NAJVECI NEPRIJATELJ PAORA SETITE SE NJEGOVIH PROMOCIJA PUZEVA, ARONIJA,BRAZILSKIH ORAHA,VISEGODISNJIH ZASADA I OSTALIH SRANJA NALOZI BUDALE DA UDJU U KREDITE!!!
ZIMA DOLAZI NAJ BITNIJE JE DA SI SIT I U TOPLOM, A U ZIVOTU JE NAJ BITNIJE OSTATI ZIV , STEDI SE ONDA KAD SE IMA,A KAD SE NEMA STA DA SE STEDI?!!!
PLAKACEMO ZA DULICKOM NE VELICAM JA NJU ALI BORILA SE ZENA ZA NAS PAORE!!!!!!
 
Fijat za svako radno mesto dobije 10000e subvencija za samozaposlenje je bila oko3000e
A ZA PAORA ZA OTVARANJE GAZDINSTVA ? onaj muski organ sto se ne presadjuje!!!
MI PAORI SMO NIZA KLASA MI NISMO LJUDI NEGO PAORI, SELJACI, GLIBONJE, KALJUZARI, STROKAVCI!!!!!!!!!!!
ALI IMA NESTO I U NAMA PROKLETO TAKVI SMO RODJENI
KAD NAS PITAS JEL SE ISPLATI BITI PAOR KAZEMO NE!!! A KAD NAS PITAS DA IMAMO 1 000 000E STA BI KUPILI MI KAZEMO ZEMLJU BRATE MOJ!!!
ZASTO JE TOLIKO VOLIMO???
JELI TO URODJENO ILI STA???
CELA VEKA JE PREVRCEMO I RADIMO I KLANJAMO JOJ SE PA KAD UMREMO U NJU NAS STAVE!!!!
POKOJNI DEDA MI JE REKAO DA JE COVEK BEZ ZEMLJE ISTO STO I COVEK BEZ DUSE!!!!
CIME NAS JE TAKO ZADUZILA?
ZASTO SMO KAO DECA VOLELI BLATO I PRASINU TRAKTORE I KONJE, GAZILI BOSI PO GOVNIMA AVLIJE BILE PUNE ZIVINE! ZASTO NAS JE STALSKA MUVA UJELA?
TO JE SVE KLETVA KOJU NOSIMO OD RODJENJA KOJA PADNE NA NAS JOS KAD PUSKA LOVACKA OPALI ZA NASE RODJENE PA POPLASI KERE PO KOMSILUKU, E KAD PADNE ONA CAURA NA ZEMLJU PADNE I KLETVA NA NAS!!!!
DA JE VOLIMO , DA JE POSTUJEMO DA JOJ UGADJAMO DA JE JOS ZELIMO DA SE HVALIMO NJOME DA JE POKAZUJEMO ~~~~PA ONA NIJE ZENA ONA JE NJIVA!!!!
TO JE KLETVA!!!!!!!!!!!!
 
Kakve protesne voznje kakve gluposti, to je pluskvamperfekat. Trebace mnogo vremena da prodje, a sudeci po svemu to ce biti nikad da se ovdasnji zivalj (ovce) pocne baviti svojom glavom, uglavnom volimo tudjom.
 
Protestne voznje su malo toga donele dobrog. Nije ograniceno uzimanje drzavne zemlje na 10ha npr, nije niko kaznjen za malverzaciju sa gazdinstvima. Za fiktivna gazdinstva i podizanje subvencija u iznosu od 400-500ha rasparcavanjem na vise manjih od kojih nosioci gazdinstva ne znaju ni gde su im njive itd itd. Svi su se samo uhvatili 100ha na poslednjim protestima, a za ostala goruca pitanja nista se nije maklo sa mrtve tacke.
 
Protestne voznje su malo toga donele dobrog. Nije ograniceno uzimanje drzavne zemlje na 10ha npr, nije niko kaznjen za malverzaciju sa gazdinstvima. Za fiktivna gazdinstva i podizanje subvencija u iznosu od 400-500ha rasparcavanjem na vise manjih od kojih nosioci gazdinstva ne znaju ni gde su im njive itd itd. Svi su se samo uhvatili 100ha na poslednjim protestima, a za ostala goruca pitanja nista se nije maklo sa mrtve tacke.

Vala si strefio u srž problema.To je po meni krađa državnog novca koji svi mi zarađujemo a sada se od te iste države koja je pokradena raznoraznim mahinacijama traži novac kojeg nema.Problem je samo što izvise pošteni građani ove države.
 
Pa, valjda sa doprinosa uplacuje pdv, mozda i pio, "zdrastveno itd. itd... pa te taxe i dadzbine se placaju drzavi...
 
Pravda se ne ceka, pravda se otima!

Dok mi budemo finansirali subvencije raznim ino fabrikantima, dok mi budemo finasirali vojsku partijskih uhlebljenika, dok mi budemo finansirali ceo drzavni aparat - ne moze nam braco biti bolje.Sta u ovoj drzavi jos donosi novac osim poljoprivrede?

Ubacili su oni braco sluge u nase redove, zato i jesmo potuljeni i svaki pokusaj bunta i pravog dogovora brzo propadne...Treba prvo da se obracunamo sa izdajnicima u nasim redovima pa onda tek da svi ujedinjeni postavimo PRAVE USLOVE vrhuski na vlasti.
 
PLAKACEMO ZA DULICKOM NE VELICAM JA NJU ALI BORILA SE ZENA ZA NAS PAORE!!!!!!
Jeste ali samo dok svi Dulici nisu dobili pomoci, bespovratne kredite(bezpovratni novci) 40% ali za velike strane traktore i mehanizaciju za njih i kad je to sredila cao od mene tolko

- - - - - - - - - -

Pa, valjda sa doprinosa uplacuje pdv, mozda i pio, "zdrastveno itd. itd... pa te taxe i dadzbine se placaju drzavi...
A porez na sve i svasta oklen ti pare ,pa odvodnjavanje kome to ide .Ma placamo mi stoku raca (cuva) i jos koje sta
 
[
A porez na sve i svasta oklen ti pare ,pa odvodnjavanje kome to ide .Ma placamo mi stoku raca (cuva) i jos koje sta[/QUOTE]

O tome i ja pricam...
 
Nazad
Vrh