Proizvodnja rasada u plastenicima

Sperem ga vodom i onda ga spustim u zonu korena gde najvise ima gljivica. Uvek radim tako 250ml klasicnog previkura +80g switcha na 100 l vode. Samo sad sam tek posle video da mi je previkur bio energy,a njega nisam nikada radio. Jel ista ide dozao kao kod klasicnog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eksperiment jedan rasad zaliven previkurom,drugi koktelom funomil+proplant+fustonik,previkur vise ne koristim jer nije sprecio poleganje koje je bilo u pocetnom stadijumu,dok je drugom rasadu gde je zemlja vise licila na zabokrecinu koktel odradio posao samo tako,a i duplo jeftinije izadje.To je moje iskustvo,misljenja su razlicita.
 
Pozdrav svim forumasima!
Evo, nakon visemesecnog iscitavanja vasih poruka, upustio sam se u proizvodnju rasada...i evo rezultata..http://[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/922/KfqnI0.jpg[/IMG][/URL]

Paradajz je posejan 04.02., ovo je prva slika koju sam napravio, a slikano je 08.02. , nadam se da sam je dobro `okacio`...
Interesuje me da li ja ovo dobro radim, i molim vas za komentare...

- - - - - - - - - -

Pozdrav svim forumasima!
Evo, nakon visemesecnog iscitavanja vasih poruka, upustio sam se u proizvodnju rasada...i evo rezultata..[/URL]

Paradajz je posejan 04.02., ovo je prva slika koju sam napravio, a slikano je 08.02. , nadam se da sam je dobro `okacio`...
Interesuje me da li ja ovo dobro radim, i molim vas za komentare...
 
Evo malo i mog rasada babure i kupusa
b4daf1151abfdbd4898a908c640f4dd8.jpg
fa9dd35f5c4b27aac00744ad121a2530.jpg
65044dc450545932000bd1e161e8e005.jpg
2244395cad4352ce9ddc5eed1a9529a8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Interesuje me koje supstrate koristite za proizvodnju rasada. Jedan deo paprike za otvoreno polje cu raditi u kontejnerima 104 rupe bez pikiranja, pa me interesuju vasa iskustva. Znam da postoje supstrati za setvu od 70 litara koji su kvalitetniji, ali i skuplji. Za kupus sam koristio pindstrup orandz, ali to je 3-4 nedelje maksimslno, ali paprika ce biti u kontejnerima skoro dva meseca.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I te supstrate danas svako pravi,za mene nema boljeg od klasmanna,par puta sam koristio neke koji su koji euro jeftiniji,uglavnom treset,nema cega nema u njima,zadnji put sam salatu sa tim jeftinijim radio kada se osusi toliko se stvrdnu i skore da nema sanse zaliti rasad koliko god je pod vodi drzao..
 
Zato tresetni supstrat ne smes pustiti da se osusi i obavezno birati one sa okvasivacem

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sperem ga vodom i onda ga spustim u zonu korena gde najvise ima gljivica. Uvek radim tako 250ml klasicnog previkura +80g switcha na 100 l vode. Samo sad sam tek posle video da mi je previkur bio energy,a njega nisam nikada radio. Jel ista ide dozao kao kod klasicnog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Previkur u rasadi paprike se zaljeva sa rastvorom 0,25% i sa tim rastvorom 4l na 1m2, a previkur energi rastvor je 0,20% i sa 2l rastvora se zalije 1m2.
 
Je li ima neko da pri pikiranju u case mjesa supstrat sa izgorjelim ovcijim i pijeskom..ako to radim je li mogu nesto zafrkat?
 
Ja sam za probu stavio 15-ak saksija paradajza i krastavca u provrelo svinjsko djubre.
Videcu sta ce biti.Inace da napomenem da kada pikiram u cist supstrat nikada nisam koristio previkur i nikada nisam imao nikakvih problema.
 
Pozdrav prijatelji,

prvi put se oglasavam u ovoj temi pa ako moze pomoc da ne listam celu temu.
Naime godinama se bavimo povrtarstvom i proizvodnjom rasada za nase potrebe proizvodnje pa sad kod paprike ako se nekad ukaze momenat prskali smo Gramoksonom ali uglavnom to ostane da se oplevi rucno.
Sad jel moze pomoc oko tog prskanja da bih malo ustedeo na vremenu i radnicima i da ne eksperimentisem previse.
 
Paradajz koji je ispikiran u provrelo svinjsko djubre je za sada dobar.Ne razlikuje se od ovog drugog osim u jednoj stvari.Krenula sitna trava u p.m.
Evo danas je bio suncan dan i odmah promena na biljkama.Krastavaz koji je juce imao bledo zeleno lisce danas potamneo.Prosto druga biljka.
 
ja ne znam sta je bolje a sta gore kada biljka ima odgovarajucu temp a nema svjetlosti ili kada ima svjetlosti sunca ali..temp danas 38 c u rasadi otvorenog plastenika,Jura jesi li ti koristio cisto samo djubre ili si ga mijesao sa necim?
 
Nazad
Vrh