Proizvodnja rasada u plastenicima

Srecna Nova i bozicni praznici! :veseljak:::osmeh:
Moze li neka preporuka za ranu papriku u plasteniku? Do sad sam koristio Ringo, ali razmisljam da ga promenim. Koje vi sorte koristite?
 
@slobadaca Jesi li koristio Bobitu? Po meni,izuzetna blok paprika za plastenik, ja je radim treća godina i jako sam zadovoljan i prinosom i kvalitetom :)
 
Ja sadim samo relly i zadovoljan sam.Jeli!!! jeli ima onog topalovića na forumu nešto ne vidim da ima njegovih postova a lik je maher za rasad,svaka ćast.Jeste li poćeli sa pripremom za sadnju rasada?
 
Jeli i paprici kao i paradajzu uzgoj rasade traje 60 dana do sadnje ili papriku treba prije sijati da bi posejali istog datuma?Ako mogu ovi iskusniji proizvođači napisati koji savet..Da napomenem u plastenik sejem oko 5 aprila...
 
|Meni nista nije jasno.
Za gde sejes papriku, za spoljnu ili plastenicku proizvodnju i koju papriku?
Paradajzu treba minimum 42 dana do sadnje.
 
|Meni nista nije jasno.
Za gde sejes papriku, za spoljnu ili plastenicku proizvodnju i koju papriku?
Paradajzu treba minimum 42 dana do sadnje.

Paradajz je relly,a parika je vedrana sejem u plastenike!!Interesuje me dali da posadim u isto vreme ili treba naparaviti malo razmaka vi iskusniji to bolje znate da bi posejao u isto vreme
 
Ja nisam nikada sejao papriku za ranu proizvodnju, ali znam da paprici treba vise vremena da nikne nego paradajzu.
Ja licno bih sejao papriku bar 7 dana pre paradajza.
Papriku su vec posejali za ranu proizvodnju dok paradajz tek pocinje.
Ja sam trebao da sejem juce medjutim morao sam da reklamiram seme i vratio ga. Danas mi je stiglo drugo seme i verovatno sutra sejem.
 
@radni
Ja sam danas sejao papriku koja bi trebalo da stigne za rasadjivanje oko prvog aprila, tako radim godinama. Paradajz sejem par dana posle paprike a krastavac sejem oko 15og februara. Za sebe sam vec posejao paradajz jer ja rasadjujem pocetkom marta.
 
Možete li mi objasniti kako ocjenite kada treba zaliti rasad a da se ne učini neka greška koja može naškodi rasadu?Znam da treba odma poslije sadnje sjemenki zaliti 1-1.5 l vode(previkur 15 ml na 10 l vode)po gajbici,a posle kada zaljevati i koliko jeli vi iskusniji imate neku caku ili ima određen broj puta koliko se zaljeva rasad i s kojom količinom vode.I kada počinjete sa prihranjivanjem rasada u kojoj fazi?
 
@pocerina
Ja sejem domacu papriku jer je dosta dobra a seme je bas jeftino. Ove godine sam sejao Amandu (bela, siroka, mesnata), Ekstazu (zelena, duga), Belu dugu i ljutu Romanu. Ranije sam sejao Ringo (to su ove dve crvene na mojoj slici a da bi se videlo kolike su stavio sam hemisku olovku izmedju njih), Mango (isti je proizvodjac samo sto je ona siroka, za punjenje), Kameleon, Fortesu (ljuta).
@
radni
Vrlo je tesko reci nekome kad i sa kolko vode treba da zaliva, to dolazi sa iskustvom ali pokusacu da ti odgovorim. Trebalo bi da se zaliva cesce ali sa malo vode jer velika vlaznost dovodi do poleganja rasada. To kad treba da zalevas moras sam da ocenis tj da vidis sta ti biljka govori i naravno da pratis koliko je supstrat vlazan, nije dobro ni kad se presusi. Ja supstrat mesam sa pregorelim stajnjakom i tinjom, tako da vodotopiva djubriva malo koristim i uglavnom posle pikiranja, 2-3 puta do rasadjivanja odnosno prodaje jer vecinu rasada sejem za prodaju.
 
Nazad
Vrh