Proizvodnja rasada u plastenicima

Za svaku pohvalu.Nek vam da puno roda a i ::novac:: ::svaka cast::
 
Topalovicu,
Da nije Volovsko srce, za prodaju. :haha:

Moj paradajz pocinje da nice, nismo zurili ove godine.

Sejan Mondijal i Jaguar. :ppozdrav:
 
Hvala, hvala na dobrodoslici.
Nesto se oduzilo zimovanje.

Najbolja rasada, ide na prodaju. :haha:
Znam kako se radi.
 
Dali je ko sejao od sorti paprike Ekstazu i Ljubov dlan a od paradajza Uragan F1,interesuju me vasa iskustva sa njima?
 
LJubov dlan imala sam u plasteniku ,rod izuzetan, ali ja sam zakidala zaperke i vodila spanski nacin vezivanja zbog visokog rasta i obilnog roda.Dobra je za pecenje jer ispusta manje vode od drugih sorti.Sada sam posejala dosta vise a i to prija joj kalcijum folijarno.
 
salees je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
evo danas zavrsavali pikiranje paradajiza
Dobar ti je rasad samo steta sto ga ne pikiras u kese ili saksije
:zli: i nisi mi obijasnio kako razlikujes muske od zenske cvetove :zli: :haha:
izvini nisam ni video pitanje za cvetove,muski cvetovi su manji bledje su boje i imaju samo prasnike a zenski su tamnije boje i imaju tucak ne mozes da pogres.Sto se tice pitanja sto nepikiram u case ,jedan prost razlog ::novac:: ,zamisli koliko mi treba para za supstrat i vreme za pikiranje 6 000 sruka paradajiza pa 3 000 krastavaca pa 2 000 tikvice.Radio sam manje kolicine ranije i nisam primetio neku bitniju razliku izmedju pikiranog u case i ovako u pregoli sajnjak.Sta vise u casama se uvek vise izduzi i tokom sadnje mora se vise polegati u zemlju
 
topalovic je napisao(la):
salees je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
evo danas zavrsavali pikiranje paradajiza
Dobar ti je rasad samo steta sto ga ne pikiras u kese ili saksije
:zli: i nisi mi obijasnio kako razlikujes muske od zenske cvetove :zli: :haha:
izvini nisam ni video pitnje za cvetove,muski cvetovi su manji bledje su boje i imaju samo prasnike a zenski su tamnije boje i imaju tucak ne mozes da pogres.Sto se tice pitanja sto nepikiram u case ,jedan prost razlog ::novac:: ,zamisli koliko mi treba para za supstrat i vreme za pikiranje 6 000 sruka paradajiza pa 3 000 krastavaca pa 2 000 tikvice.Radio sam manje kolicine ranije i nisam primetio neku bitniju razliku izmedju pikiranog u case i ovako u pregoli sajnjak.Sta vise u casama se uvek vise izduzi i tokom sadnje mora se vise polegati u zemlju
eee pa to je vec kolicina ja ukupno imam oko3-3500 korena a jel sve to za tvoje potrebe ili prodajes rasad, koje tikvice sadis posto nisam video temu za tikvice? :ppozdrav:
 
Bogami Topalovicu nisi u pravu za supstrat.Mnogo je bolje kada se pikira u supstratu a za tu kolicinu bi ti trebalo oko 350 evra za isti.Sto se tice izduzivanja rasada bice ga i ove godine zbog nedostatka sunca sto se vec vidi na tvom rasadu.Meni je Viva pocela da bezi aBuran zasada nije.Jedino pomaze obaranje temperature i sto redje da budu saksije ili sta vec.Kod mene su 64 biljke na kvadrat i bas zbog izduzivanja jos nisam pokrio boks sa rasadom paradajza a u plasteniku je sada oko7 stepeni. I jos jedna stvar Ja rasad u plasteniku sadim uspravno do kotiledona u zemlju a nikako poleganje. :ppozdrav:
 
Evo kako izgleda moj rasad
Post je spojen: [time]1298544928[/time]
_________________________________________________
zk3j4n.jpg

Post je spojen: [time]1298570697[/time]
_________________________________________________
e6f4zm.jpg
2ngzxpk.jpg
r2nnzr.jpg
2vkmhw2.jpg
 
JuRa je napisao(la):
Bogami Topalovicu nisi u pravu za supstrat.Mnogo je bolje kada se pikira u supstratu a za tu kolicinu bi ti trebalo oko 350 evra za isti.Sto se tice izduzivanja rasada bice ga i ove godine zbog nedostatka sunca sto se vec vidi na tvom rasadu.Meni je Viva pocela da bezi aBuran zasada nije.Jedino pomaze obaranje temperature i sto redje da budu saksije ili sta vec.Kod mene su 64 biljke na kvadrat i bas zbog izduzivanja jos nisam pokrio boks sa rasadom paradajza a u plasteniku je sada oko7 stepeni. I jos jedna stvar Ja rasad u plasteniku sadim uspravno do kotiledona u zemlju a nikako poleganje. :ppozdrav:
Pazi druze znamo mi sta je dobro ali tih 350evra za supstrat pa jedno jos 500 evra za seme pa folija pa struja ko radi rasad na elekricne tepihe .Pa kada se sve izracuna cifra nije mala,a znamo svi da se rani rasad radi u januaru kada povrtari i nemaju nesto novca.Moje licno misljenje je da ovo sto preko medija na sva usta propagiraju nove tehnologije i koje kakva cuda ubusuju nam u mozak da to tako mora i nikako drugacije.Moj deda je proizvodio rasad na tradicionalan nacin ;znaci stajsko djubrivo,slama pa zagoreo stajnjak pa pokrivao sa ramovima od stakla i onda pleo asure od trske i uvek imao dobar rasad.Ja zagovaram takvu tehniku a ne samo ja i prof.Damljanovic iz instituta Smedervska Palanka.Ovakom proizvodnjom u kontrolisanim uslovima i uz neke modifikacije moze da se proizvede daleko jeftiniji rasad nego koriscenjem supstrata ,elektricnih tepiha raznih kontejnera i saksija od termoplastike(koji nisu bas jeftini).OVih dana pokazacu vam tehniku proizvodnje rasada krastavaca i tikvica na obicnim balama slame uz obicnu sijalcu.
 
Tako je Topalovicu! :ppozdrav:

Treba gledati da se izbegnu dodatni troskovi u proizvodnji.
Ako je ikako moguce.
Jer svaki dinar dat preko, smanjuje zaradu.

Paradajz smo sejali u Klassman supstrat.
Pikiracemo u mesavinu zrelog stajnjaka i sumske zemlje.
Inace imamo, nekih 8 - 9 000 casa, u koje sejemo krastavce i pikiramo paradajz.
 
necu ja da kazem da vi niste u pravu.Ali ima jedno veliko ali.pazite ovako
ljudi koji su kod mene u kraju prvi promenili nacin proizvodnje i nacin razmisljanj(sto je po meni najvaznije)su otisli daleko od drugih i uopste im sada nije problem da izdvoje par hiljada evra,a i vise samo za seme.Zive normalan zivot jer imaju novca za tako nesto.Sa druge strane ljudi koji su nekad bili cenjeni proizvodjaci su propali jer se nisu prilagodili.I ja sam za jevtinije i bolje kao i svi ali mora se uloziti mnogo para.
 
JuRa je napisao(la):
necu ja da kazem da vi niste u pravu.Ali ima jedno veliko ali.pazite ovako
ljudi koji su kod mene u kraju prvi promenili nacin proizvodnje i nacin razmisljanj(sto je po meni najvaznije)su otisli daleko od drugih i uopste im sada nije problem da izdvoje par hiljada evra,a i vise samo za seme.Zive normalan zivot jer imaju novca za tako nesto.Sa druge strane ljudi koji su nekad bili cenjeni proizvodjaci su propali jer se nisu prilagodili.I ja sam za jevtinije i bolje kao i svi ali mora se uloziti mnogo para.
Ja bih prvi promenuo tehniku uzgoja,ali bitna je kolicina novca kojem raspolazemo,ljudi koji imaju po 20 velikih plastenika u sistemu uzgoja ili su u kreditu (do guse) ili su imali rodjake,kumove ... na nekim opstiskim ili graskim fukcijama pa se ovajdili za deo kolaca.Ljudi koji su godinama posteno radili nisu propali sto nisu znali da rade nego zbog surovosti u drustvu i otimacine koja vlada kod nas.Zato i nemoze svako da se prilagodi jer se 1% ljudi koji imaju veze enormo bogati a mi sirotinja samo gledamo.Pa sta mislite koliko je ljudi uslo u projekat "zeleni prsten" grada beograda,samo osam ljudi a iz mog kraja ni jedan i ako smo tradicionalni kraj povrtara.A o kreditima i sistemima kontrole HASSAP nekom drugom prilikom i ovako smo skrenuli sa teme.Znaci proizvesti sto jeftinije i kvalitetnije a i imati kvantitet :ppozdrav:
 
topalovic je napisao(la):
sejao sam "reveru" ali nisam nasao ove godine pa sam posejao "mostru" a paradajiz i sve ostalo uzgajam za sebe
A jesi probao nekad ,,Eskendareni,, ja ih sadim par godina i bas sam zadovoljan sa prinosom ove godine hocu da ih sadim pod male tunele da li znas mozda kad bi trebalo da ih posejem u kese ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh