Proizvodnja rasada u plastenicima

thanx za magnus ! Vec 5 dana grejem na papriku ( sad nice) ovo vreme ... napolje skoro -10 , u plasteniku jedva mogu da drzim 18 step. svu sreca sto su mi biljke na onom tepihu koji drzi 25-28 bez problema, kako vi stojite? jel greje jos neko sa centralnom? :cao:
 
Kako odrzavate temperaturu u plasteniku nije valjda samo tepihom.
 
meni isto centralni, lozim na drvo i na suncokret ::namigivanje::, plus taj tepih... tako da s centralnim ceo prostor a tepih doda toplotu samo za koren i da klija kako treba, jer tesko da sad u minus 10 napravis +28 stepen u plasteniku samo sa centralnim... ja to nemogu , najvise 25 razlike spoljne i unutrasnje. Kotao mi je 40kw, platenik 100 kvm visine 3.5 m, dupla folija grejne cevi u stolovima ukupno 350 metara okitena od pola cola
2lszam1.jpg
 
Može jedno pitanje kako ložiš suncokret tj da li imaš problema sa zagušenjem vatre u ložištu zbog toga što je suncokret mastan i zna da zaguši plamen.
 
ne lozim samo seme nego glavice sa ostacima, sve dobijam od instituta za ratarstvo (kulturno spakovane u dzambo vrece moj je samo prevoz)... :D, ponekad mi se desilo ali odkad mesam sa drvom nece da se zaglavi
 
Ja sa 32 kv. peć na ugalj, grijem kuću od 130 kvadrata i 50 kvadrata rasade, au rasadniku na ovim temperaturama u klijanju postignem lako 30 stepeni. :cool:
 
horizon orgil je napisao(la):
ne lozim samo seme nego glavice sa ostacima, sve dobijam od instituta za ratarstvo (kulturno spakovane u dzambo vrece moj je samo prevoz)... :D, ponekad mi se desilo ali odkad mesam sa drvom nece da se zaglavi
da li postoji neki sistem da se loži ljuska i otpad sa silosa što otpane prilikom prijema robe.
 
naravno da postoji. Jedino ako kupis takvu pec skupo ces da platis. Postoji mogucnost da uradis i sam, koji ce biti jeftiniji. preko cevi vazduh duva u centralni pec a sa sobom nosi iz rezervoara cestice koji ti mora da bude vislji od same peci. i treba da podesis protok vazduha i otvor kroz cega ti curi ta ljuska ili bilo koji sitni mleveni otpad. ako bilo gde malu gresku uradis ceo sistem gubi funkciju. zato nemoze to tek tako iz glave da se uradi.... ja sam video takvu pec, malu svega 30ak kw i cini mi se da je kostalo ukupno 200.000 din ::novac:: :nono:
 
Ko ima informaciju gde moze se u okolini bg naruci unutrasnja anti kapajuca folija
a da to nije zeleni hit i zora-zo, postoji li jos neki dobovaljac?
 
evo moga paradajiza u rasadniku

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HjGJs1TJLg0[/youtube]
Ovo je pripremanje velikog rasada za pikiranje cestara.
 
Pitanje za gospodina Topalovica:Cime grejete plastenik tjst rasadu osim stajnjaka i slame i koju optimalnu temperaturu odrzavate?
 
Svaka čast onda za rasad g.Topalovicu jer su ovih prethodnih dana bas bile niske temperature...jacu prekosutra da krenem sa rasadom ako bog da.
 
Ja mislim da rasad kad udje u februar sa setvom je "srednje rani"
Post je spojen: [time]1297021001[/time]
_________________________________________________
Kurkela je napisao(la):
Ima li 4 500 hiljade?
Koliko je star rasad
Pa posejan posle svetog jovana a ima oko 6000 do 6500 struka
 
Topalovicu kad taj rasad rasadjujes i dali imas grejanje.Sta si sejao i gde rasadis toliki paradajz.Pozdrav
 
Nazad
Vrh