Proizvodnja rasada u plastenicima

Rasadena na otvoreno pole
21cd0dca2c1d4a5a1ddf173056457a5a.jpg


Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Dakle prodaja rasada odložena do daljnjeg, za utorak kod nas najavili jutarnju O Celzijusa. A do tada jutarnje 1-2 Celzijusa. Prvi sunčan dan prskam rasad Ridomil Gold + Murtonik.
 
Do sada sam protiv, pre svega poleganja rasada ali i drugih gljivičnih oboljenja, koristio Previkur E. i to više puta. Pred prodaju rasad oprskam sa Ridomil Gold MZ. Prvo zbog gljivičnih oboljenja, drugo zbog ''pokrivenosti'' rasada usled stresa zbog iznošenja na otvoreni prostor. Naime i pored saveta da oprskaju rasad, ako prskaju pesticidima, većina to ne uradi pa posle problemi sa plamenjačom. Koliko sam pronašao u literaturi Ridomil Gold MZ dobro pokriva rasad od šireg spektra gljivičnih oboljenja.
Inače mi je dugogodišnji proizvođač rasada rekao da Ridomil uspori rast biljaka, odgovara mi to jer je rasad krenuo da otvara cvetove a možda tek za nedelju dana krene prodaja. Ne znam koliko je ovo tačno.
Obzirom na to da je ovo zahlađenje stresno za biljke oprskaću, sistemikom-fungicidom i prehranom preko lista pri prvom lepom danu da ''preguraju''.
Drugi preporučuju bakarne preparate, ali kao što sam napisao, krenuo je da cveta.
 
Sa cime god oprskas neces pogresiti.Paradajz se sada kali kao pravi jutarnja temp je bila 3 stepena i nije bio pokriven agrilom.Danas sam pokrio sve duplo pa neka se slika sta bude.Do subote ne otkrivam ako ne bude toplije u toku dana.
 
pa ja sam svoj ponovo morao odvezivati,sreća prošle godine kupi 1000m2 agrila za 70eura,danas gledam prognozu za petak minus 5c,jutros vanjska 4c u plasteniku 14c,zavirim pod agril paradajz iscvjetao,zemlja suha,da li zalit ili ne? pod agrilom puno mušica,šta sa njima?
 
Bice veliki problem kako ce biljke pregurati, a vala i preziveti ovaj kijamet.
Krastavac je visok skoro 2m ne znam sta da mu radim vise.Paradajz povezan, vreme lose.
Biljke mokre non-stop bice bolesti samo tako.
 
Lako je pokriti agrilom kada nije vezan, a sta mida radimo?
Mislio sam na rasad 7000 saksija na zemlji u tunelu.A ovaj vezani nema druge nego uspravno postavljanje agrila na spage i umrsivanje izmedju dvoreda.Prtljav posao ali daje rezultat.

- - - - - - - - - -

Ja prekrijem preko biljaka ali do ujutro bude agril vlažan a teško se do uveče osuši. Da li i kod tebe postoji ovaj problem?
Pa naravno ali sta da se radi.Ako bude barem 10 u tunelu onda cu otkriti a ako ne bude neka spava....
 
Ja sam pre dva dana rasad prskao Epin-om i pokrio sa duplim agrilom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam otvarao da se malo provetri a vetar hladan ko led nikako ne valja. Velika se vlaga kondezovala na foliji
 
Svaka čast ja ni do pola nisam stigao...Ali odbijamo svaki dan po 300-500..
Žena sve zapisuje i broji i ::novac:: a ja pomažem :haha:
 
Darusi koja je cena korena kod vas paprika paradajz krastavac? Kod mene 40-50 paradajz,paprika 15-20 iz kontejnera krastavac 40-50 kupus 10 din koren.
 
@ Ljubek, Kod mene se paradajz rezerviše, pravimo spisak tokom zime. U ponedeljak, nakon onog mraza, javio sam da mogu da dođu po rasad. Utorak i sreda bili su udarni.
Inače po Jurinom savetu zapisujem aktivnosti tokom proizvodnje rasada paradajza, onda pre setve iščitam napisano
Što se tiče para:osmeh:. Kupili smo vikendicu na kredit pa deo novca ode na prevremenu isplatu kredita. Deo će biti uložen u pčele. I tako u krug sa ulaganjima:sjasi:

@Frenky, za paradajz znam da je od 40 do 50 dinara po saksiji. Mi smo ga prodali po 45 dinara, ne idemo na pijacu...
Za ostalo ne znam. Papriku sam posejao nekih 1000 semenki (Slonovo uvo- Superior, probao sam Seminis ali nisam dobro prošao) uskoro ću je rasaditi, a krastavac sejem Joker opet za nas i prodaju ploda.
Kod nas se prodaje paprika čupanac, tu stvarno moraš biti siguran u prodavca da bi dobio traženu robu.
 
Nazad
Vrh