Proizvodnja rasada u plastenicima

Drugari, posto papriku radim iz kontejnera 66 rupa direktno u zemlju, kada primeniti Previcur drugi put? Kažu prvi put nakon setve, drugi put pre pikiranja i treći put pre rasađivanja. Kada ja da primenim? Koliko dana traje proces od nicanja do rasađivanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I prognoza za utorak je bilo minimalna +2 a jutros -2 nema te prognoze sto moze da predvidi precizno.
Ako razumes sta pricam i ja koristim dupli najlon ali meni sigurnije kad ima i sijalica unutra i ona se nepali kad je temperatura u plus 3 plus 4. Tako da negubim nisto.
 
Drugari, posto papriku radim iz kontejnera 66 rupa direktno u zemlju, kada primeniti Previcur drugi put? Kažu prvi put nakon setve, drugi put pre pikiranja i treći put pre rasađivanja. Kada ja da primenim? Koliko dana traje proces od nicanja do rasađivanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od nicanja do rasadjivanja 45 dana,da rasad bude okaljen,pripremljen za uslove na parceli na koju se presadjuje,15 ml previcura na 10 l vode,kada se pojave prvi lravi listovi,kasnine mozes da ides sa 20-25 ml na deset litara vode,pred rasadjivanje,prskanje rasada,takodje pred rasadjivanje actara moze da se primeni...

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
I prognoza za utorak je bilo minimalna +2 a jutros -2 nema te prognoze sto moze da predvidi precizno.
Ako razumes sta pricam i ja koristim dupli najlon ali meni sigurnije kad ima i sijalica unutra i ona se nepali kad je temperatura u plus 3 plus 4. Tako da negubim nisto.
Tako je, svako neka radi kako misli da je najbolje i najsigurnije. Ako treba i brenerom da dežuram noću ni to nije problem. Ako mi propadne rasad odoše i mušterije kod drugog proizvođača. Sve je to tržišna utakmica.
 
@tvrdoglavi,ako bi stavio agril nakon sadnje paradajza na visinu gornje cijevi od 2m,a da ga ne skidam dok ne dodju toplije noći,da li bi on smetao biljci što se svjetlosti tiče,bi li izrastala?
 
ima li ko ovakav paradajz sorta Big Bef ,semenis kao da ima neki genetski poremećaj nema vrha samo bočne grane
 
Poslednja izmena:
Jeste Tvrdoglavi malo ga je stari vise zalio a posle je zahladilo.a kad sam ga pikirao bio je normalan . Od 500 saksija 20 je bez kotiledona.

- - - - - - - - - -

Od 5000 posejanih možda 3-4 komada, ali je to uobičajeno. Ostavio sam da istera zaperke.
I ja se nadam u zaperke pa sta mu da bog
 
isto se meni desilo prošle godine na panekri,u rasadi je dobra bila,posađena i onda je krajem aprila naletio mraz,od 800 biljaka u plasteniku bez vrha ih je završilo više od 100 komada,zaperci riješili problem
 
Svake godine učim na sopstvenim greškama (što bi rekli pametan na tuđim a budala na svojim).
Elem ja ne zalivam rasad preko lista. Imam svoj način rada koji je težak i mukotrpan ali se na kraju isplati: nakon pikiranja rasad ide u negrejani plastenik, dok ne pomodri i ne krene sa korenjem ja mu ne dajem vodu(najzad ove godine to naučio). Saksije sa rasadom smeštene su u gajbicama i onda kada je vreme za vodu ja svaku gajbicu sa rasadom potapam u vodu- dakle ne zalivam preko lista. U ''valovima'' sa vodom gajbice su nekih 15-ak minuta (par gornjih cm supstrata je suvo) i tada nastupa sledeća tura. Nikako ne potapam pre 9,oo h ako je sunčan dan a prestajem oko 15,ooh. Zašto ovako radim? Ako krenem ranije da potapam rasad(mislim i na tek pikiran rasad ali, s druge strane,i na rane jutarnje časove) hoće nedovoljno razvijen koren da se prehladi pa biljke požute na vršnim listićima, ako kasno potapam biljke ne ugreje se supstrat.
Trenutno ga potapam u vodu sa NPK.
 
Svake godine učim na sopstvenim greškama (što bi rekli pametan na tuđim a budala na svojim). Učim i na svojim i na tudjim.Ponavljanje je majka znanja:ppozdrav:
 
Mogao bi da napraviš bazen od najlona da se ne zezaš sa nošenjem gajbica, samo bi morao dobro da nivelišeš podlogu.
 
Mogao bi da napraviš bazen od najlona da se ne zezaš sa nošenjem gajbica, samo bi morao dobro da nivelišeš podlogu.
Nekako volim da je rasad suv odozdo, da nema bezpotrebnog isparavanja zbog boleština. Slažem se Dzionik da treba pronaći kvalitetnije rešenje.
@Frenky, moram da napomenem da na forumu ima sjajnih ljudi od kojih godinama učim čitanjem njihovih poruka. Msm. ne učim samo na svojim greškama.
 
ima li ko ovakav paradajz sorta Big Bef ,semenis kao da ima neki genetski poremećaj nema vrha samo bočne grane

Ja još ovakav slučaj nisam imao kod sebe nikad, neki poremećaj je.

Ovako izgleda moja rasada paradajza u čašama je od 13 cm a u sadnju ide za 15-ak dana.
Paprike je nešto zasađena a ostalo je još u čašama fi 8cm isto ide u sadnju za 15-ak dana.

 
2e6d3fbbbcd39908ef340c1722ab2e5b.jpg


Ovo je Kaptur star 22 dana.
Da li neko može da nam napise kako i kada se vrsi prehrana rasada?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh