Proizvodnja rasada u plastenicima

Ipak je puž... Malopre sam išao u "lov" i evo ga vratio se na mesto zločina, ali upao u klopku (Puzomor) :) na tom mestu je bila salata, pa sam pod okolne salate bacio po koju granulu. Takođe je bio ispod salate pored ove...
6567ce49cd1ea9795b8ac38c7cac8df4.jpg


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Mene zanima sta stavljate ispod kontejnera?
Ja sam stavljao rasporene dzambo vrece pa kontejnere direktno na njih i nisam bio zadovoljan. O da sam na dzambo vrece stavljao letve pa kontejnere na njih. Opet je rasad bio nejednak. Deo koji je lezao na letvama je pustio korenje po njima i bio vidno jaci od ostatka. Jedne godine sam kontejnere sa kupusom stavljao na pesak i to je bilo dosta dobro, mada masa korena posle i ostane i tom pesku. Kako vi radite?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Mene zanima sta stavljate ispod kontejnera?
Ja sam stavljao rasporene dzambo vrece pa kontejnere direktno na njih i nisam bio zadovoljan. O da sam na dzambo vrece stavljao letve pa kontejnere na njih. Opet je rasad bio nejednak. Deo koji je lezao na letvama je pustio korenje po njima i bio vidno jaci od ostatka. Jedne godine sam kontejnere sa kupusom stavljao na pesak i to je bilo dosta dobro, mada masa korena posle i ostane i tom pesku. Kako vi radite?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
najlon ispod kontejnera ja stavljam
 
Na najlonu uvek negde lezi voda i tu je rasad bujnija a ja tezim da mi sav rasad bude jednak

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ne zezaj jura, nemam stiropor ni na kuci :-D
Gde god kontejner dodiruje podlogu, koren izlazi napolje iz kontejnera.
Ja sam stiroporske kontejnere stavljao na letve i to bude ok. Kontejner ne dodiruje podlogu, koren ne ide na vazduh i ne izlazi iz rupe. Medjutim za plasticne kontejnere moraju cesce da se stavljaju letve i tu postoji razlika.
Nije lose to sa stiroporom, mada to dosta košta

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ja bre ozbiljan.Stiropor debljine 1cm..... moze da traje godinama, a nije preskupo.Iz iskustva preporucujem tvrdji.
Krecu pripreme polako za sledecu sezonu.Ja danas dobio supstrat, mada seme necu kupovati jos sigurno 15-ak dana.
 
Meni se pokazalo kao najbolje resenje stavim dve gredice 8X10 i izmedju njih stiropor a odozgo stavim foliju i zakucam heptalicom za zakucavanje na gredice... gore ubacim sitni pesak 3-4cm i na to stavljam kontejnere...
 
Nego kontam, to korenje koje se pusti izvan kontejnera ce biti pokidano. Znaci uzaludno trosenje energije od strane biljke na njegov rast. Plus mozda manje razvijen deo korena koji je ostao u kontejneru

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
O kojim biljkama pricamo?
Paradajy i krastavac se pikiraju, oni ne stignu da puste koren van kontejnera.Jedino kod paprike ali sto kaze tvrdoglavi biljka se tu stimulise da krene u obnovu korena.
 
Poz. Imao bih pitanje da mi neko kaze nesto vise o amaneti f1 kakav je to hibrid mislim u prakticnom primeru ono sto sam procitao je osnovno mene zanima ako je neko radio njega da mi kaze nesto o njemu jer se blizi setva pa ne znam za koji da se odlucim za prodaju tipa piljare ili za pijacu.bitan je i da ima ukus na paradajz
 
Postala je prava umetnost izabrati koji paradajz raditi.Nezahvalno je i nesto preporuciti.
Ja sam jedne godine radio tu amanetu i nikada vise.Ne mogu se setiti ni jedne dobre stvari u vezi nje.Ne pokazuju se sve sorte isto kod svakoga.
Po meni ako vec neko trazi neku sortu, najbolje je da je vec vidi negde u proizvodnji.Sorta koja se generalno dobro pokazala, da se bas ne zale, je Viva.Ja sam prosle godine bio zadovoljan sa ranerom i mislim da ce ga dosta njih sejati ove godine.
 
Dobar dan svima. Imam pitanje vezano za supstrat. Da li je neko od vas koristio Ekodar supstrat iz Apatina za proizvodnju rasada i kakva su mu iskustva?
Naime, prošle godine sam za rasad salate koristila Klassmanov TS 1 fine, jer nisam uspela da nađem Potgrand, i bila sam zadovoljna, međutim pošto se bavim organskom proizvodnjom povrća u međuvremenu su oni iz Ministarstva poljoprivrede, ovaj supstrat skinuli sa liste dozvoljenih u organskoj, tako da je meni ostao Ekodar i još nekoliko njih koje ne znam kako da nađem, jer ih po apotekama nema. Mislim da sam preslikala listu dozvoljenih supstrata pa ako imate nekg iskustva sa nekim od njih ili znate kako da ih nađem pomoć bi mi baš značila. Hvala, pozdrav
[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD="width: 151"]
Ofert supstrat za proizvodnju rasada
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
Gaia Universale​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
Terri Universale
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
Hansatorf​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
White Peat​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
Smix Florabalt 0-40 mm
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]
Supstrat EKO DAR​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"][/TD]
[/TR]
[TR]

[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="class: MsoNormalTable"]
[TR]
[TD="width: 151"]
Neutral peat​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]

[TR]
[TD="width: 151"]
Humotop
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Eko dar je proizveden u Apatinu i pravi se od glistenjaka koji Carići proizvode vec godinama.Za više inf obrati se dir telefonom kod njih sigurno će ti pomoći oko većine dilema koje imaš.

http://www.ekodar.rs/
 
Hvala puno. Doduše ja bih nekog od proizvođača rasada da mi kaže kakva su mu iskustva, proizvođača uvek mogu da pitam.
Ako ništa drugo biću ja ta sa iskustvom. Ionako sam više za to da razvijamo domaću proizvodnju supstrata, semena, đubriva
Pozdrav
 
Pozdrav drugari, interesuje me vaše mišljenje, ako se pre rasađivanja rasad zalije tri puta Previcurom (po preporuci Bayer-a) da li je neophodno i prskanje Ridomil-om pre rasađivanja? Čitao sam na forumu da dosta ljudi pre rasađivanja prska Ridomilom.
 
Nazad
Vrh