Proizvodnja peleta od biomase!

procitao sam i hrvatski forum ceo na ovu temu i nas, i uglavnom su sarenolika iskustva,ima i kvarova na gorionicima to jest da nesto zakaze,i zadovoljnih i nezadovoljnih a potrosnja je isto razlicita od 2 kg/h pa do 6kg/h
 
na potrošnju utiče jako mnogo faktora i teško je generalno govoriti koliko se troši za toliko i toliko kvadrata a naravno da ima različizih iskustava jer i mi smo svi različiti tako da nešto što meni valja drugome ne valja nikako tako i stime, teško je neku realnu ocenu doneti na osnovu foruma jer tu nas ima svakojakih pa tako i mišljenje sa foruma ( bilo kojeg ) nemože biti relevantno niukom slučaju, može pomoći u nekim stvarima ali nesme biti presudno
 
slazem se ali covek mora imati neke informacije da bi znao u kom pravcu krenuti. grejao sam se na ugalj,drva i sad na bale soje. Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Ovo na soju jeste najisplativije al sam bukvalno rob kotlarnici i gradjevinar pacovima. Ne interesuje me toliko proizvodnja kolko grejanje na agropelete,moze da se obozbedi znatno veci komfor nego ovo sa balama. Skupa je oprema i kad uozis onda nema nazad pa nebi da se zajebem,da stedim na peci pa prodjem jos skuplje
 
Pozdrav za clana "Moca" :bravo:
Ima li trenutno kod nas u Srbiji nekakvih podsticaja od strane ministarstva ili pokrajine za otvaranje pogona za preradu biomase (peletiranje),kupovinu masina za tu namenu i sl?
Post je spojen: [time]1298406318[/time]
_________________________________________________
Da li je neko nesto nasao na ovu temu ili stvarno nije nikome interesantno :sta:
 
tesko
Post je spojen: [time]1298495973[/time]
_________________________________________________
masina kosta 5000evra sa najmanjim kapacitetom peletirka i mlin za biomasu,mislim za nase uslove nedostizno
 
po meni treba prvo pec uzeti na pelete to jest gorionik pa prve godine kupovati,pa ako se isplati mozda kupiti ili praviti paletirku i mlin
 
po meni treba prvo sesti i dobro razmisliti šta mi ustvari hoćemo koji vid grejanja a zatim uzeti olovku i papir i popisati šta sve treba kupiti za grejanje na pelete jer naizgled jeftin vid grejanja može da izadje i dosta skup i to ako se uzme da treba kupiti gorionik na pelet, pretpostavka je da svi imaju kakvu takvu peć ( koja naravno nije namenski radjena za pelete pa shodno tome i potrošnja je veća )
pa zatim peletirku i čekićar za mlevanje slame znači to su tri stavke u početku koje su krupnije zatim treba uzeti u obzir baliranje slame dovoz mlevenje i peletiranje slame
e sad sve se to može napraviti u kućnoj varijanti naravno ko ume, izvodljivo je trvdim odgovorno
ja sam dosad napravio gorionik koji radi zadovoljavajuće i učestvovao u gradnji peletirke e sad meni predstoji peletirka da je sebi napravim i čekićar
Naravno ne mora se imati peletirka može se i kupiti agro pelet oko 100 e je tona možda treba još reći da se može kupiti peć na pelete sa gorionikom ( naravno za agro pelete) za oko 2500-2700 e
 
Posto se bavim zivinarstvom,ranije je spominjan pelet od djubreta.Zna li neko kako se pravi tj ide li cisto u peletrirku,jel treba humus,da li se sa necim mesa i slicno.
Peletrirka,mlin i ostalo mi je jasno.Interesuje me priprema pomenute sirovine.
 
Pozdrav svima!!!
Mene interesuje da li je neko zainteresovan za masine za proizvodnju peleta solidnog kapaciteta od 120kg / sat? Peletirka + mlin...
 
Mene interesuje masina za peletriranje i isto tako i mlin ako moze neka fotografija pa da se cujemo. Kolika je snaga motora peletrirke a koje je za mlin. Moze i na pp ako nije neka tajna.
 
Momci treba mi pomoc oko grejenja!
planiram da uvedem parno grejanje na pelet
ali neznam gde ima dobar majstor koji ima iskustva sa pelet kotlovima?
ko od vas ima i kojeg bi mi proizvodjača preporucili
gde ima kvalitetnog peleta u okolini zr?

hvala unapred

pozdrav

moze i na pp
 
Neznam gogi na koji palet mislis kod nas je otvorena fabrika za proizvodnju paleta ,proizvode palet velicine pikavca za cigare.To je za one kompjuterizovane peci sto same sebe pune.Mnogo skupa investicija.
 
http://www.elitemadzone.org/t390535-Grejanje-na-pelete
Ovde ce te naci puno odgovora i pitanja vezano za vas buduci vid grejanja.Tema sadrzi preko 100 stranica i na njima cete naci i ljude koji koriste pelet,ljude koji prodaju i ugradjuju pelet-setove i probleme vezane za iste.Dobar forum sa puno dobrih tema.

- - - - - - - - - -

Momci treba mi pomoc oko grejenja!
planiram da uvedem parno grejanje na pelet
ali neznam gde ima dobar majstor koji ima iskustva sa pelet kotlovima?
ko od vas ima i kojeg bi mi proizvodjača preporucili
gde ima kvalitetnog peleta u okolini zr?
hvala unapred

pozdrav

moze i na pp

U Zr.imate firmu "Trater"koja proizvodi pelet.Znam da ga najvise koriste pekari u svojim gorionicima (preko 80kw)koji mogu da "progutaju" sve i svasta a kako se ponasa u kucnim gorionicima(20-40kw),neznam.Bitno je za pelet da bude od cistog drveta najbolje bukva,tada ima najmanje problema sa gorionikom a kada je pelet od biomase(sojina slama,kukuruzovina,psenicna slama) to zahteva dosta skuplji gorionik da bi radilo kako valja i bez problema.
 
Koliko god da je skupa investicija uvek je jeftinija od drva i uglja a o gasu i struji nemoramo ni pricati!
kotao radi automatski i retko koji se mora puniti cesce od 3-4 dana!
istina da je citava kompozicija skuplja oko 1500 eura ali vredi
jos samo da nadjemo dobrog majstora pa da krenemo u razgledanje
 
Kolega kotao nije problem mogu ti ga ja napraviti ali mislim da gresis u startu trebalo bi da napravis univerzalni kotao ,koji mozes koristiti na vise vrsta energenata
http://www.elitemadzone.org/t390535-Grejanje-na-pelete
Ovde ce te naci puno odgovora i pitanja vezano za vas buduci vid grejanja.Tema sadrzi preko 100 stranica i na njima cete naci i ljude koji koriste pelet,ljude koji prodaju i ugradjuju pelet-setove i probleme vezane za iste.Dobar forum sa puno dobrih tema.

- - - - - - - - - -



U Zr.imate firmu "Trater"koja proizvodi pelet.Znam da ga najvise koriste pekari u svojim gorionicima (preko 80kw)koji mogu da "progutaju" sve i svasta a kako se ponasa u kucnim gorionicima(20-40kw),neznam.Bitno je za pelet da bude od cistog drveta najbolje bukva,tada ima najmanje problema sa gorionikom a kada je pelet od biomase(sojina slama,kukuruzovina,psenicna slama) to zahteva dosta skuplji gorionik da bi radilo kako valja i bez problema.

- - - - - - - - - -

Ja sam u pregovoru sa jednim Kinezom vec izvesno vreme ,oko uvoza paletirke iz Kine,radio sam za tog Kineza 2god i bio u Kini gledao masine i paletirka ozbiljna sve u kompletu sa trakastim mlinom kapaciteta 800kg/cas kosta 8000evra problem je sto kod nas sto se rade paleti su nekvalitetni bas iz razloga nekvalitetne masine sve su sa velikim fi gotovog paleta koji neadekvatna oprema nemoze da sabije te se isti drobe i raspadaju ono sto sam u kini video je extra kvalitet mogao bih je i sam napraviti ali se za navedenu sumu novca nebi upustao ni da pocnem posto se isplati za te pare kupiti takvu masinu,na licu mesta vam prezentiraju rad masine naravno ima raznog obima gotovog paleta ali sve sto sam video do fi 35mm je tako dobro sabijeno da ga nemozes cekicem razbiti problem je sto Kinezi nemaju masine koje rade na zemni gas nego su to sve masine na struju koja bi zahtevala ozbiljne radove oko instalacija naprimer u mom dvoristu inace sve to sto sam gledao radi bez ikakvih vezivnih sredstava potrebno je da je masa sa do 40%vlage u sebi inace masina ni jedna neradi ispod 200bara tako da je to ozbiljna stvar i vrlo opasna ,ovde kod mene sam sve organizovao sto se sirovina tice imam oko 500ha zemlje sa koje bih dobijao sirovinu u zameni za 1 metar djubriva naravno baliranje i prevoz su moji tako da ako je neko zainteresovan za saradnju mozemo izbeci Kineza vise bih voleo saradjivati sa nasim ljudima nego sa kosookim inace on ima petnaestak prodavnica koje zagreva na cvrsto gorivo i za zimsku sezonu trosi cirka oko 20000eu za ogrev tako da sam ga ubedio da sami proizvodimo palet ali su jako nepoverljivi ti Kinezi pa sve to ide sporo,tako da ko je zainteresovan da podelimo investiciju evo otvorenog poziva
 
Nazad
Vrh