Proizvodnja peleta od biomase!

Da na tom madjarskom sajtu su slike "CUPACA BALA" i to samo za pravougaone bale, a postoje i za okrugle bale i to je za mene perspektivnije posto se one odmah folijom zasticuju od vlage, Tu je ifotografija mlina sa ciklonom. Tu za kompletnu liniju nedostaju transporter za doziranje mlina (obicno se koristi pneumatsko doziranje) transporter za odvoz samlevene slame iz prikazanog ciklona u presu, hladnjak i transporter za odvoz na skladiste. Potreban je i manji ciklon poslije hladnjaka (brzo se isplati)
Post je spojen: [time]1262548400[/time]
_________________________________________________
Za Nporth ARMY
Imam slike kompletne linije za proizvodnju od drveta, ali radi se o ponudi sa cijenom linije pa ti mogu pustiti samo na e-mail.
 
@ dobro2209

Jel i kod tebe radi na istom principu.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ns64NFI8vS4&feature=related[/youtube]
 
Ne tu se radi o proizvodnji briketa! U mene su CPM prese (dvije) za peletiranje!
Post je spojen: [time]1262550118[/time]
_________________________________________________
Da na jednom dijelu je brazilska fabrika za proizvodnju peletsa, tgehnoloski slicna ovoj nasoj!
 
@ dobro2209

Mozda ovakva

2eztq2s.gif
 
Ne to su sve mali kapaciteti, nasa jedna presa imakapacitet preko 3 tone gotovog proizvoda za sat. Sama matrica za tu presu je teska preko 500 kilograma.
Post je spojen: [time]1262633769[/time]
_________________________________________________
Nort ARMY
Daj mi e-mail adresu?
 
Pozdrav Dobro2209 mozes li i meni poslati podatke i slike od tih masina? Slame od psenice i soje imamo u poprilicnim kolicinama samo ih treba iskoristiti na pravi nacin.Pre dve godine sam bio u Poljskoj i tamo se daju opake subvencije za postrojenja za proizvodnju peleta,goriva...od biomase.Sa priblizavanjem uniji to ce stici i kod nas pa nije na odmet da se upoznamo sa tim. :cao:
 
Pozdrav svima!
Napokon forum koji me interesuje.
Zainteresovan sam za proizvodnju biomase prvenstveno od drveta .
Bio bih zahvalan svima koji mogu da mi daju neku informaciju o masinama za preradu drveta u tu svrhu i cenama masina

Unapred zahvalan
 
Imas li ti nekog proizvodjaca brenera na pellet da preporucis? To bi mnoge interesovalo
 
odlicna tema !

@dobro2209
nije u direktnoj vezi ali verujem da bi mnoge interesovalo. Da li postoje mini linije za peletiranje stocne hrane ?
Da li bi tako nesto moglo da se napravi (sa ili bez majstora..) ? Pa jos da kao energiju za susenje koristi pelete od otpadaka to bi bilo :D
Mozda bi to moglo u istoj spravi ? E to bi tek bilo :D
 
Ja sad neznam tacnu adresu ali u Sloveniji postiji odliucan proizvodjac gorionika za pelets koji se lako ugraduje na standardne peci za centralno grijanje. Dogradnja je malo skuplja ali se veoma brzo isplati.

Post je spojen: [time]1264954873[/time]
_________________________________________________
Neznam tacno dali je kompanija ""Bobar"" iz Bijeljine pocela proizvodnju peci i goruionika za pellets, kada sam u 2008 godini bio u toj kompaniji na nekom sastanku znam da su bili kupili italijansku licencu i u pocetku 2009 godine trebali da dobiju masine. Sta je dalje bilo nisam pratio, nije me interesovalo!
 
@Peto 1
ova mala masina deluje kao samogradnja ?
Cini mi se da je za bio masu (piljevina, mlevena slama i sl)
Jesi li negde video tako nesto malo za pravljenje paleta za ishranu malih prezivara?
 
Nazad
Vrh