Proizvodnja paradajza u plastenicima

Prosle godine je u ovo vreme paradajz je bio140din.Sada je 110,losa oplodnja bumbari nisu hteli da rade nema sunca velika vlaga.Pojave bakterije u plastenicima sto bas i nije karakteristicno.
 
@topalovic
koja je to sorta paradajza sto je u drugom redu druga slika sto ga drzis u rukama?vrlo rado bi ga sadio za kucnu upotrebu :osmeh:
 
hvala na odgovoru,nabavicu pa da probam!imam malu basticu kod kuce pa volim sve da probam :osmeh:
 
sta moze da bude uzrok pojave zutih mrlja po listu pradajza , Prihranjivan je sa 20 20 600 g na 200 litara , trebalo bi da je modar ali on nekako vuce na zuto. Poneki listovi se uvijaju od spoljasnje strane prema sredini ,prskan je antrakolom protiv plamenjace, tera cetvrti sprat , ima po neki plod koji je pukao , pretpostavljam da je od mnogo vode. Nemamnogo sunca , a i hladno vreme bilo. Zaliva se svaki , svaki drugi dan.













Da li je bolje da bude zatvoren plastenik kad je kisa i hladno ili da bude otvoren i da u plasteniku bude hladno kao napolju?Inace je paradjz za moje potrebe ne za prodaju pa nisam ni hteo da ga mnogo prskam.
 
Poslednja izmena:
Šumadinac,ista situacija je bila i kod mene,odneo sam obolele listove i plodove kod zaštitara.Rezultat je bio nedostatak magnezijuma,crna pegavost i siva plesnivost.Isprskao sam folijarno sa switch i equation/20 litara na 240 kvm,dodao magnezijum i rešio problem.Uzrok ove pojave,bar u mom slučaju, je višak vlage u vazduhu,hladno vreme i nedostatak sunca.Kod mene je bilo samo 5-6 biljki obolelo jer nije zalivan,a kaže mi zaštitar da sam zalivao bilo bi mnogo više bolesnih
 
Ja sam samo uveče zatvarao,a inače je bio otvoren bez obzira na temperaturu i opet se pojavila bolest.Šta bi tek bilo da nisam otvarao nikako.Nesmem ni da zamislim
 
Ma jasna mi je ta zelji razlozi da se biljka zastiti.Gledano onako pocetnicki ima logike u tome.Ali dobro provetravanje je vrlo vazan faktor.
Imao sam i ja prilike da me pozovu poznanici i kazu komsija zatvorio idem i ja.Kada mu kazes da ne zatvara kao prs u oko da si mu stavio.A napolju hladno,pa ko da ne zatvori.Posle se pitaju gde je paradajz,odakle bolesti.
 
JuRa,šta predlažeš,da ostavljam i noću otvoren plastenik.Nije mi to neki problem,više ga zatvaram zbog mogućih jakih vetrova kojih ovde ima prilično u zadnje vreme,čisto ono da jak vetar ne ošteti biljke
 
Poenta price
Zatvaranje plastenika povecava vlaznost,vlaznost izaziva razne bolesti.Bolesti prave trosak i smanjuju prinos.
Izbor je samo vas.Ja ne zatvaram plastenike ni sa krastavcem a kamoli sa paradajzom.A krastavac je mnogo osetljiviji od paradajza.
 
Ako sam dobro razumeo kao pocetnik u plastenickoj proizvodnji,plastenik treba biti otvoren i nocu sa obe strane radi provetravanja.Idem oma to da primenim.E sad,kod mene paradajz(nekoliko komada srednje velicine) opalo sa stabla iako je potpuno zelen,par uzrelih komada napuklo,a poceo je na nekima i pored crvene boje da se javlja neka zuta boja.Koji je uzrok tome ako svako vece zalivam kpk otprilike 0.7 - 1 litar vode po biljci?
Inace sam do sad jednom nedeljno pustao 11-7-28,jedan gram po biljci,a posto je poceo da zri,planiram 20-20-20.
 
Da li si prskao protiv butritisa,hoce zbog toga da otpada plod.
Sto se tice djubrenja mislim da trebas pojacati kalijum a ne 20 20 20.
Paradajz hoce da puca zbog velike kolicine vode i velike razlike izmedju dnevne i nocne temperature.
 
Da li si prskao protiv butritisa,hoce zbog toga da otpada plod.
Sto se tice djubrenja mislim da trebas pojacati kalijum a ne 20 20 20.
Paradajz hoce da puca zbog velike kolicine vode i velike razlike izmedju dnevne i nocne temperature.
prskao sam switch pre 10 dana cisto iz preventive,a do sad sam prihranjivao sa 11-7-28 sto je sasvim solidno za kalijum.20-20-20 sam primenjivao u jagodama i dobro se pokazalo,ali je bilo puno sunca,pa sam mislio da isto prekopiram i za plastenik,ali je vreme bas ladno.
 
Da li je normalna pojava da se desava da odrastao plod paradajza koji je pred sazrevanjem otpadne sa biljke.Imam dosta roda na biljkama sorta big-bif.Primetio sam da ima otpalih plodova nije puno ali ih ima,brine me da toga ne bude vise.
 
Nazad
Vrh