Proizvodnja paradajza u plastenicima

Prica iz priloga je tacna ali takodje i generalizovana.Pola stvari koje radi i koristi Nino nije ovde ispricao.
Za paradajz vazi da se pola potrebnih stvari odrade na rasadu.Kada se to odradi kvalitetno proizvodnja posle toga ide kao ladna voda.Mada ove godine ima problema kod svih sa kojima sam pricao.
 
Evo i mog paradajza

- - - - - - - - - -

IMG


- - - - - - - - - -

IMG


- - - - - - - - - -

so4mmr.jpg
so4mmr.jpg
[/IMG]
Molim clanove da nestavljaju na ovakav nacin fotografije nego da procitaju pravila na forumu i nacin na koji se postavljaju fotografije

- - - - - - - - - -

Neznam u cemu je problem,smatram da je valjda vazno ucestvovati u razmeni misljenja i korisnih saveta.A sto se tice slika ja i ove jedva uspevam da postavim da znam sigurno bih postavio manje.Pozdrav svim forumasima
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije toliki problem u veličini slika, već u zauzimanju prostora u memoriji koji je ograničen, pa će se tvoje slike, jednom morati obrisati ( a bila bi šteta.. paradajz je izvanredan).

Uputstvo za podizanje slika: http://poljoinfo.com/showthread.php?3231-Postavljanje-slike-u-poruci pokazuje kako postaviti slike, a ne zauzeti mnogo prostora u memoriji foruma,..

I ja sam se patio sa mnogim stvarima, na forumu (niko se nije naučen rodio), ali kad se ima volje, ima i načina,..
Pozdrav,.. i molim uredništvo da obriše ovj moj of-topik (ako treba)
 
Evo ovako nek stoje ova dva posta neko vreme pa cu ih ja ukloniti u delu o povrtarstvu je svakako dvako dobro dosao a jos vise ko hoce da pokaze neke svoje ideje i umeca....Postavljanje fotografija u ovako veklikim rezolucijama zauzima ogroman prostor i clanovi sa losim konekcijama treba im citava vecnost da se ucita stranica na forumu...Posebno molim clanove da izbegavaju citiranje tako velikih postova sa fotografijama....Postoje citav niz sajtova koje nude postavljanje fotografija i njihovo linkovanje u manjoj rezoluciji na forum..
 
Bravo majstor Lakane ne brini ti za njih,verovatno im je losiji paradajz pa su kao svi srbi ljubomorni,eto ja sam tek danas primetio prvi plodic pa sam srecan,kasnim pa sta!?::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast::::novac::::novac::::novac::
 
Kada tj. u kom periodu razvoja paradajza treba zaseniti plastenik?Moj paradajz cveta,formira plodove,ne znam da li bi sada trebalo postaviti zasenu ili kasnije.
 
Moje misljenje je da u maju izgleda nece trebati jer ne najavljuju velike vrucine.Problem sunca najcesce dolazi u junu kada zbog velikih temperatura sunce hoce da napravi ozegotine koje prave velike stete.
 
kvicoje koji je to hibrid? Neki hibridi su skloni tome da uvrću lišće preko dana na svetlu a noću ga ispruže .na taj način se štite .Ako primenjuješ svu potrebnu agrotehniku ne beri brigu . vidim da je već počeo sa formiranjem grozda ,pred ponovnu zaštitu odseci te listove do prvog grozda po suvom i toplom vremenu i onda zaštiti nekim od fungicida kraće karence ili sodom bikarbonom ako preferiraš organski način proizvodnje.:ppozdrav:
 


url=http://www.dodaj.rs/?V/RC/4UGyIGia/1369674694034.jpg]
1369674694034.jpg
[/url]





evo malo i mog paradajza Mondijal i Viva
Imam neku preporuku da radim paradajz Abellus ima li neko iskustva sa njim?
 
Proizvodjaci paradajza sta kazete na ovo vreme,kakave su vam biljke dali neko ima da bere paradajz.Ja u skorije vreme necu a to je dosta veliko zakasnjenje u odnosu na predhodne godine.
 
Pa evo imam ja.Nije neka kolicina prosle nedelje sam poceo(u maju,da se zna:haha:)za salatu a sada vec ima mozda oko 50kg da se nabere.Nezgodno je krenulo i cena je za sada losa.
 
Koliko se secam to je paradajz koji je ogroman,bude i po kilogram i nije za gajiti vece kolicine.
moje missljenje,a kome odgovara super samo napred.
 
Nazad
Vrh