Proizvodnja paradajza u plastenicima

Sta mislite sta bi ovo moglo da bude,manjak azota ili nesto drugo? Prihranu od pocetka vrsim sedmicno 1kg na 1000l vode,1,2,sad idem sa 3kom + 1x sedmicno kalcij pa magnezij pa kalij,paradajz je relly,donji listovi su zdravi i zeleni.
Sta bi mogao probat uradit?

fotografija0082.jpg


fotografija0083.jpg


fotografija0084.jpg
 
Poslednja izmena:
@Topalovic napisao sam gore da sedmicno dajem i magnezium cca 400-500 gr na 1000 l vode,600 kom biljaka,na donjim listovima ima naznake da nedostaje magnezija..sutra cu probat ubacit 1kg mg pa javim rezultate,kalij ubacujem sa prihranom trojkom plus 500gr posebno jednom sedmicno,jel moguce da na tu kolicinu kalij mi blokira magnezij pa ga biljka ne usvaja? uglavnom hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
@Topalovic napisao sam gore da sedmicno dajem i magnezium cca 400-500 gr na 1000 l vode,600 kom biljaka,na donjim listovima ima naznake da nedostaje magnezija..sutra cu probat ubacit 1kg mg pa javim rezultate,kalij ubacujem sa prihranom trojkom plus 500gr posebno jednom sedmicno,jel moguce da na tu kolicinu kalij mi blokira magnezij pa ga biljka ne usvaja? uglavnom hvala na odgovoru.
nisam video post ali ajde probaj ovako magnezijum svaki drugi dan i to ovako da u radis da ga dajes popodne i da ga daje 1g po metru duznom trake...pre podne mozes neko djubrivo sa naglasenim azotom...
 
valja,probat cu tako kako mi savjetujes pa ce mo vidjet,javim rezultate,samo mi pojasni,idem svaki drugi dan magnezijum 1gr po duznom metru trake shvatio,a pre podne da idem npr.20-20-20 isto svaki drugi dan?
 
Pozdrav, posadio sam sortu paradajza volovsko srce, a kako sam pocetnik interesuje me da li bi ja trebao ove cvjetove prorijediti. I koliko je normalno da ima zametnuti plodova na jednoj rodnoj grani. Hvala
 
valja,probat cu tako kako mi savjetujes pa ce mo vidjet,javim rezultate,samo mi pojasni,idem svaki drugi dan magnezijum 1gr po duznom metru trake shvatio,a pre podne da idem npr.20-20-20 isto svaki drugi dan?
Da ajde probaj ovako ujutro idi jedam gram AN-a na duzni metar trake...popodne jedan dan kalijum-sulfat a drugi dan magnezijum-nitrat....kad se potrefi oblacno vreme povecati kolicinu na 1,5g po duznom metru...probaj ovako dve nedelje pa postavi rezultate ....da napomenem da u toku nedelje dodaj i jedno popodne kalcijum ali ga nemoj ga mesati ni sa magnezijumom ni sa kalijumom nego ga posebno rastopi i dodaj na kraju...Pozzzz
 
Hvala puno @ Topalovicu,danas sam dao 20-20-20 u jutro pa popodne magnezijum nitrat,radit cu tako kako si mi rekao,ali imam jedno pitanje koje mi se vrti po glavi,prije sadnje paradajza ph zemlje mi je bila 5,5 pa sam je popravio na 6.5,obacio stajnjaka itd itd.sve pripremio kako treba,prosle godine sam imao nikakav paradajz od trece grane pa na gore kad cucnem pa ih odozdo gledam crn na crnom da bi se ispostavilo da je zbog manjka kalcija bilo,danas gledam na 4 grani mi se pojavljuju ponovo ma da ne jos puno (Altenarija mislim da nije jer ni na jednom listu ni na stabljici nista ne mogu primjetit) iako mu kalcij sedmicno po 1kg dajem,onda magnezij mu dajem zajedno sa prihranom ali neznam zasto ne reaguje na njeg,moje pitanje ako imam prvi plastenik duzine 70metara 8 redova paradajza,sve to prihranim uz 1000 litara vode,jos da napomenem da sam pravio gredice pa mi je paradajz u zemlji sađen na oko 40cm,da li je moguce da koristim premalo vode i da sva ta prihrana uopste ne dode do korijena sa tom kolicinom vode,paradajz zna uvrcat donje listove jer se stiti od gubitka vode,a moj to intenzivno radi ?
 
Hvala puno @ Topalovicu,danas sam dao 20-20-20 u jutro pa popodne magnezijum nitrat,radit cu tako kako si mi rekao,ali imam jedno pitanje koje mi se vrti po glavi,prije sadnje paradajza ph zemlje mi je bila 5,5 pa sam je popravio na 6.5,obacio stajnjaka itd itd.sve pripremio kako treba,prosle godine sam imao nikakav paradajz od trece grane pa na gore kad cucnem pa ih odozdo gledam crn na crnom da bi se ispostavilo da je zbog manjka kalcija bilo,danas gledam na 4 grani mi se pojavljuju ponovo ma da ne jos puno (Altenarija mislim da nije jer ni na jednom listu ni na stabljici nista ne mogu primjetit) iako mu kalcij sedmicno po 1kg dajem,onda magnezij mu dajem zajedno sa prihranom ali neznam zasto ne reaguje na njeg,moje pitanje ako imam prvi plastenik duzine 70metara 8 redova paradajza,sve to prihranim uz 1000 litara vode,jos da napomenem da sam pravio gredice pa mi je paradajz u zemlji sađen na oko 40cm,da li je moguce da koristim premalo vode i da sva ta prihrana uopste ne dode do korijena sa tom kolicinom vode,paradajz zna uvrcat donje listove jer se stiti od gubitka vode,a moj to intenzivno radi ?
Pa PH je onako paradajiz voli malo kiseliju sredinu...ali nije to toliko bitno...odradi ovako kao sam ti rekao...trebao si ubaciti kreca tokom sadnnje...kolicinu vode jedino mozes da odradis sa tenziometroma ili odokativno ali najbolje kao sato sam ti rekao ujutro zalivanje i popodne i obavezno sa hranom....ja se plasim da ti ne premnozis vlagu napravi neki snimak posle zalivanja kako to izgleda pa je postavi ovde...
 
Dodao sam kreca sa njim sam dizao ph,od sutra idem tako kako si mi predlozio pa ce mo vidjet,vlaga zraka ovih dana u plasteniku mi ne prelazi 70 valjda jer je hladnije vrijeme i nema sunca..mislim da ni u zemlji nije velika vlaga,da je povrsinski mokro nije puno,ubacim slike u svakom slucaju,pozdrav i hvala jos jednom.
 
Čitao sam na stranama Poljoinfo da su joni Kalcijuma pokretni do jednog metra visine biljke, te da je onda poželjno tretirati biljke folijarno da bi se nadomestio taj manjak Kalcijuma?
Inače ja u istom danu i prehranim biljke Kalcijum nitratom preko korena, ali ih i folijarno tretiram Kalcijum nitratom. Ne znam da li je ovo u redu?
 
ja kad vidim da je biljka koliko toliko u dobroj formi a onda nadem poneku trulez ploda - crno,da znam da ce stat sa tim prskao bi ga i svaki drugi dan kalc.
imam u tri plastenika relly big beef molodie i u jednom manjen volovsko,za sad mi se trulez javlja samo kod big beefa,koju mjeru kalcij nitrata koristite na 20 litara 50gr ili? jednom sedmicno?
 
Ja idem sledećom prehranom: šest dana preko korena NPK sa više kalijuma da pospešim zrenje (ali čitajući prethodne postove povećaću azot jer su mi biljke utanjile na vrhu a i svetlije su zelene boje), a sedmi Kacijum nitrat pa dan odmora.
Preko korena idem 1gram veštaka na litar vode (ako je jako toplo smanjim na pola grama a ako je hladnije povećam na 1,5 grama), folijarno 5grama na litar vode.
(Jednom nedeljno folijarno Humi super, ali i Slavol.)
Imam u dva plastenika Big bif (firme Seminis ili sl.) u trećem plasteniku Lorely.
 
Pozdrav svima, Daruši, kad kazes: "Preko korena idem 1gram veštaka na litar vode (ako je jako toplo smanjim na pola grama a ako je hladnije povećam na 1,5 grama), folijarno 5grama na litar vode"- na koje djubre mislis na vodotopivo i kojom formulom ides? Pozdrav.
 
Pozdrav svim forumašima, POTREBNA Mi je POMOĆ!
Naime imam problem u pl. Paradaiza sušemi se cvetovi i opadaju to isto mi se dešava u dr. pl. paprike zaštita odradjena(Ridomilom, Eqvation i Qvadrisa -plamenj. Signumom i Teldorom protiv truleži i prihrana 12-12-36 sad, i kalcijumom sa 2,5-3 kg na 26o m2 sedmično.:sta:
Unapred hvala!
 
obrati paznju da zaljevas tako da nije ni suho a ni previse vlazno zemljiste,kako cesto zaljevas? ako ti je prevruce u plastenicima ili nocu prevelika vlaznost biljka ce odbacivat cvjetove i po meni previse kalcija dajes,sedmicno kila na tu kvadraturu je dovoljno
 
Nazad
Vrh