Proizvodnja paradajza u plastenicima

Jura da liti je ovo sa slike paradajz Mondial,koliko se secam ti si ga iznosio u plastenike sredinim ili cak i pocetkom marta,znam da sam gledao tvoje fotogradfije sa agrilima u plastenicima kojima si stitio paradajz od hladnoce......ja sam moj izneo 28.03.za sad su prvi rodovi poceli dobijati belu boju..........
 
Da,Mondial iznesen 10-og marta,a prvi zreli plodovi su ubrani oko20-og maja,a berba je pocela krajem maja.Malo je kasnio zbog loseg vremena ali sta je tu je.
 
nije gusto @Kutljaca razmaci izmedju redova su mi metar a biljka od biljke 60cm,neke sam listove vec poskidao evo slike

melodie1.jpg


103658851020307258556981.jpg


melodie.jpg
 
Kad ocekujes prve plodove? Ako ce uskoro poceti stidljivo da rumeni sacekaj pa onda, ako ne a imas nekog ozbiljnog posla oko njega valjda mozes malo razrijediti listove(po 2-3) bez posljedica po paradajz.
 
Cestitam JuRa proizvodi su fantasticni. Nadam se da je i cena zadovoljavajuca... Veliki pozdrav... :osmeh:
 
oce li mi neko objasniti kako se razredjuje kidanje istova kod mene je prava suma i ako mi mozete reci sta je sa ovim napolju koja je ovo bolest
cam00457.jpg
[/IMG]
cam00450.jpg
[/IMG] :sta:
cam00455.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav povrtari.Imam jedan problem kod paradajza poceo je da uvrce listove na unutra kao da pravi neku trubu,cevcicu sta ti ga ja znam i to u pocetku su bili samo donji listovi sada celo stablo.Sta je to i kako leciti jer pretpostavljam da je bolest?
 
Pozdrav Knez. Najbolje bi bilo da si to fotografisao pa podijelio s nama. Prosle godine se uvrtao list mom paradajzu bez ikakvih posljedica po paradajz. Moze da bude odlika hibrida a tako se i biljka brani od previsokih temperatura.

@coka1 nisam se do sad susretao s ovim il' vidio u literaturi.
 
Poslednja izmena:
Radi li ko jesenju plastenicku proizvodnju paradajza,da li je isplativa i kakve su potrebe za hemijskim tretiranjem paradajza,cujem pricu da ga treba cesto tretirati pogotovo fungicidima........
 
@coka,Касниш и то јако.Савестан и брижан домаћин свакодневно прегледа гајене биљке и правовремено реагује на наметнике и болести које захвате биљке.
(Ово није ништа лично.)
Произвођачи олако схватају нужност квалитетне превентиве и заштите од биљних болести,паразита и свакаквих других наметника на гајене биљке.О томе да је стручан саветник у оваквој производњи неопходност џабе је трошити речи,јер такве треба и платити.Бесплатног знања нема.Исто тако и биљке које се гаје су, током вишедеценијске употребе разноразних "заштитних" средстава,просто толико окилавиле да су изгубиле способност природне одбране и остале на милост и немилост оних који их гаје.Штета.Уз више труда могло би и боље.
 
Koje preparate koristita za zastitu paradajza kad pocne berba znaci kad vec imamo zreo paradajz u plastenike.Zadnji put sam koristio Bravo ali sad vec imam zreo paradajz pa neznam koi preparat da koristim a da ima sto kracu karencu.
 
Quadris - 3 dana karenca
Eguation pro WG - 3 danna karenca
ako si mislio na fungicide

a od insekticida Chess 50 WG- 3 dana karenca
 
Nazad
Vrh