Proizvodnja paradajza u plastenicima

Da li je ko gajio Bobcat sortu paradjza u plastenicima i ima li ko kavih iskustava sa takvom sortom paradjza,ja sam ove godine posadio dva plastenika ,dosta je nizi od ovog drugog paradajza ,ima dosta cvetova koji se veoma lako kidaju prilikom oplodnje,sad za nije los mada videcu kako ce se pokazati....
 
pozdrav ljudi, mozete li mi reci postoji li nacin da unesem Mg u zemljiste, sistemom navodnjavanja kao po kap. Nedostaje mi Mg u zemljistu, starije lisce pocinje lagano da zuti i uvija se. U kojim formulacijama djubriva ima najvise Mg ?
 
pozdrav ljudi, mozete li mi reci postoji li nacin da unesem Mg u zemljiste, sistemom navodnjavanja kao po kap. Nedostaje mi Mg u zemljistu, starije lisce pocinje lagano da zuti i uvija se. U kojim formulacijama djubriva ima najvise Mg ?
imas sam magnezijum sa nesto azota vodotopivo mislim daje yara dubrivo to nije problem naci bar ovde kod nas

- - - - - - - - - -

Da li je ko gajio Bobcat sortu paradjza u plastenicima i ima li ko kavih iskustava sa takvom sortom paradjza,ja sam ove godine posadio dva plastenika ,dosta je nizi od ovog drugog paradajza ,ima dosta cvetova koji se veoma lako kidaju prilikom oplodnje,sad za nije los mada videcu kako ce se pokazati....
ja sam radio zadnje tri god totije niski determinantni paradajz jako bujan sa krupnim plodovima mada nije nesto obojem malo je bledi od drugih sorti al sve u svemu dobar neznam sto si to stavljo u plastenik on vecinom ide za otvoreno polje jer se nekidaju zaperci itd itd
 

Почетнику опет потребна помоћ:osmeh: Примјетио сам некаква црвена јајашца на листу а не знам о чему се ради. Надам се да ће неко сконтати иако нисам успио добро да сликам.
 
@ljubek tek sada videh tvoju poruku,izvinjavan se.
Zaboravim da ponesem aparat,tako da ce tesko biti da se postave slike:ppozdrav:.Mada to je sada ono 100 zelenih paradajza i jedan zreo,pa ispada da nema sta da se obere.Ipak se nakupi,sutra ce imati jedno 250 kg da se skupi.Krecemo polako
 
Jura nema veze pretpostavio sam da masovna berba nije pocela.
kod mene je situacija sledeca paradajz je poceo da beli i ocekujem prve plodove oko 10 juna.
Misel posadjen 2 aprila...
Slikacu sutra...
 
Ja sam mondial rasadio 22.3 i jos sam imao velikih problema sa podzemnim vodama kada su bile ove poplave i poceo je da zre.
 
Danas uočeno par komada da crvene...
ipak ispravljam post od nekidan pa će ozbiljnija berba početi za 10 dana...:osmeh:
 
2hhzqmt.jpg
[/IMG]sta je ovo na mom paradajzu

- - - - - - - - - -

2hqauc5.jpg
[/IMG]
 
@Lakan

Najverovatnije je Phytophtora infestans, prouzrokovac plamenjace, ali bi trebalo pregledati da nije uskombinovana sa nedostatkom kalcijuma jer se vrsna trulez narocito cesto javlja ako je kalcijum u deficitu.Upravo iz tog razloga proizvodjaci paradajza kad on bude velicine tresnje prskaju Wuxal kalcijumom.:ppozdrav:
 
ljudi sta mislite hocu li pogrijesit,imam relly melodie volovsko i jos neku vrstu paradajza,svi osim volovskog rastu kao kakav zbun,em me pocinje nervirat sto ne mogu hodat kako treba kroz redove em sto me prskanje napati momacki,u svakog raste 3-4 cv.grana stim da na prvoj jos nisu svi plodovi formirani,ako poskidam donje listove do prve cv.grane iako nisu formirani kako treba te razrijedim gore jedan dva lista ne mogu nista zafrkat? po meni je bolje donje uklonit odma i radi bolesti i prozracenosti zastite itd..sta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
Zixo nesto mi se cini da je to gusto rasadeno :) Ako ce uskoro paradajz poceti da zrije ne vjerujem da bi bio problem.

- - - - - - - - - -

Bravo ti jura, od pocetka ove godine sam prema tvojim fotografijama mjerio svoj paradajz. xD Nekih 20tak dana si ispred ako su slike od danas.
 
Nazad
Vrh