Progressus - subvencije Madjarske 70%

Prica se da oce da finansiraju gradnju pruge tj modernizaciju kroz Bosnu do Jadrana. Mozda ga muci stari vic sto Madjarska nema more
? Uglavnom politika neka
 
Sad me zvali iz progresusa, pitaju dali sam dobio mehanizaciju iz prošle godine, kažu da će uskoro izaći lista. Pogriješio sam što nisam konkurisao za pomični malčer, sad mi palo napamet da sam trebao uzeti veći od ovog što imam.
 
Bilo je priča da su naše vlasti za Orbana namjenile udio u elektro energetskom sektoru,konkretno ivestiranjem u vjetroelektrane Hrgud koja je planirana još prije 10 godina ali je sve stalo uvođenjem njemačkih sankcija Dodiku...Švabe su bile investitori.
 
Ne interesuje mene tu politika kako su oni i sta su dogovorili, narod je navalio da kupuje zato sto je povoljno, činjenica je da su cijene naduvane ali je opet povoljnije nego sa našim subvencijama. Ja napravi grešku što sam konkurisao obrtač Fop za 6650 km a mogao sam dobiti Amazone za 7500 km.
 
To je jednostavno, ko misli da je to neka mušefera onda neka ne kupuje, ali takve nisam sreo, ko ima pare i treba mu mehanizacija taj kupuje.
 
Pratim ja politiku, to je neizbježno u ovoj situaciji u svijetu a pogotovo na Balkanu, jer se ova situacija koja je jako loša itekako tiče običnog čovijeka, ja samo kažem da me ne zanima politika kod Mađarskih subvencija jer je povoljna a nisam čuo da Mađari nešto uslovljavaju kao neke zemlje.
 
Uslovljavanje je termin kad se državni vrh sa tim zatjevom ne slaže a kad se poklope interesi dvije strane onda se koriste drugi termini;).Svakako da su mađarske subvencije povoljne i treba to iskoristiti dok traje.
 
Ja tokom konkursa nisam htio ništa, zadnji dan otišao da vidim kada će mi doći drljača i vidim obrtač Fop Vulkan, a trgovac me pita hoćeš konkurisati, velim ja kasno sad, on kaže nije kasno mi ćemo te prijaviti ekspresno. I tako konkurišem, a sad mi krivo što nisam konkurisao i malčer.
 
Kad li ce stizati rjesenja za prosli poziv? Ovaj drugi poziv dosta povoljnije preko agrotecha nego preko madjara. Ja pisao spartac 4 reda oko 3000 KM i tu je oko 1000 pdv. Sad mi je zao sto nisam pisao i vucnu tanjiracu.
 
Pa prosle godine sam aplicirao za spartac. Jos nema rjesenja jesam proso ili nisam na konkursu.
 
Kako sam cuo od ljudi od progresusa neki dan bili kod mene u kontroli da je odobreno svima ali da Mađari odlučuju kad je objava liste, ja mislim da se čeka kad Orban dođe u Srpsku krajem marta.
 
Nazad
Vrh