Progressus - subvencije Madjarske 70%

DaRee

Član
Učlanjen(a)
15 Okt 2011
Poruka
577
Lokacija
Bijeljina
Ako nije problem otvorio bih ovu temu zbog podsticaja za poljoprivrednike Republike Srpske od strane vlade Madjarske. Idemo u off u temi sa plugovima.
Sto se tice masina ja sam gledao prikolica furrier 5 t je 15 000 eura.
 
Sutra ćemo znati više....cijene su svakako preduvane do maximuma tako da bez neke dopunske inansijske pomoći će malo ko moći konkurisati.Veliku ulogu mogu odigrati gradski agrarni fondovi a oni su po pravilu u rukama vladajućih.

https://hatarontul.hu/sr/nasa-misija/
 
Mene rodjak zvao da mu preporučim rotacionu kosačicu mađarske proizvodnje da konkuriše, nisam ni znao da ih proizvode, koliko sam pretražio samo 1 proizvođač ima i zdravo je skup

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Maloprije procitah da ce i berko imati svoje proizvode. Dok mi istekne izolacija moracu otici da vidim. I ovi Madjari u Bijeljini nemaju pojma. Kazu samo jedan proizvodjac prikolica. Cuo sam za Fliegl i mchale da su i oni u ponudi.
 
Isao je cale kad su predstavljali kod nas, kao sto sam mislio nije toliko bajno. Konkurisati mogu prijavljeni poljoprivrednici a to nismo pa odma otpadamo. Kako mi je objasnio, subvencije dobijas samo na prikljucak 100% napravljen u madjarskoj. Znaci tanjiri napravljeni u poljskoj i ne mozes proci. I kao u svemu veza igra veliki dio posla.
 
I meni sad to bas nije jasno. Jer firme nude stvari koje nisu na onom katalogu od madjara.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Pošto trenutno nemam nikakav plug a nevolim da tražim tuđi, velika je vjerovatnoća da ću ja tražiti preko naših subvencija.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Isplativije uzeti na standardne subvencije od 30%, a ko je u pdv-u daleko je isplativije
 
Prosperitati u Srbiji je nešto utihnuo, izgleda da su zatvoreni fondovi.
 
Sad uz kancelarije. Pluto 2 brazde obrtač, ima samo deflektore mene košta sa 30% 2700 e.
A 3 brazde ravnjak bez crtala ima deflektore 1800 e.
2 brazde ravnjak 1400 e.
 
Nazad
Vrh