Program za vodjenje poljoprivrednog gazdinstva

imas li inatslaciju za taj program ili link gde se moze besplatno skinuti?

Probnu verziju programa koja je naravno besplatna mozete preuzeti sa sledeceg linka :
RATARSTVO : https://rapidshare.com/download/share/625569697DDD0101E55703914A49187F
VOCARSTVO : https://rapidshare.com/download/share/D5926D280E55F57510EAA4F474C7A922
Ja sam na raspologanju za svaku vrstu pomoci kako pri instalaciji tako i u koriscenju celokupnog programa .
Pozdrav
Sofija Jovic
 
Poslednja izmena od urednika:
Instalirao sam probnu verziju ,, Moje gazdinstvo " i mogu reći da sam zadovoljan sa programom.
Ima sve što je potrebno , mada ( moje mišljenje ) nije baš sve na svom mestu gde bi trebalo da bude (mada to nije nikakav problem ).
I ovaj program je napravljen znači samo za ratare i proizviđače mleka .
Ima dosta i nas tovljača svinja i nama bi trebao dodatak ,, meni Svinjarstvo" uz ratarstvo
Gde bi bili npr. sledeći podaci :
- registar sa brojevima i kontrolnim brojevima i vakcinaciji (ušne markice )
- evidencija o utovaru - istovaru
- evidencija o lečenju
- evidencija o uginuću, i prunudnom klanju
- evidencija o izvršenoj dezinsekciji , dezinfekciji i deratizaciji
- evidencija o nabavci sirovina za ishranu sa cenama
- ko ima krmače podaci kao za krave
Verovatno bi se tu moglo dodati još koječega sad mi ne pada napamet ..
Mislim da je program koristan jer u svakom trenutku imaš celokupan pregled svega ( naravno ako sve vodiš kako treba )
 
Nakon instalacije i prvog pokretanja programa neophodno je uneti Vase ime i prezime u polja predvidjena za to a nakon toga sa leve strane kliknuti na dugme proba . Ko se odluci za kupovinu licencnog kljuca
(seriski broj) neophodno je poslati mi ID broj korisnika i Kod za aktivaciju koji se nalazi ispod Vaseg imena i prezimena koje ste uneli .Nakon toga ja Vam generisem seriski broj na osnovou brojeva koje ste mi poslali i saljem ga Vama, Licenca je vazeca jednu godinu od datuma unosa. Tehnicka podrska je besplatna . Na kucnu adresu se salje cd i dva primerka ugovora od kojih jedan ostaje korisniku a drugi se nakon potpisivanja salje meni nazad.
 
Znaci program se kupuje za period od godinu dana ili ja nisam dobro razumeo?
 
Da , ugovor se sklapa u trajanju od jedne godine i cena je izrazena po godini . Svaka nadogradnja programa koja se izradi u medjuvremenu se ne naplacuje i ubacuje se korisnicima u vec aktivne programe , poboljsava rad programa , dodaju se nove funkcije a ne remete se vec uneti podaci
 
Da , ugovor se sklapa u trajanju od jedne godine i cena je izrazena po godini . Svaka nadogradnja programa koja se izradi u medjuvremenu se ne naplacuje i ubacuje se korisnicima u vec aktivne programe , poboljsava rad programa , dodaju se nove funkcije a ne remete se vec uneti podaci
Ako može malo bolje objašnjenje. Kada ove 2014 god. kupim program licenciran, uz njega imam i ugovor za održavanje istog itd. Dolazi nova sezona i nova radna godina 2014/2015 ja vama moram ponovo patiti da bi nastavio sa unosom nove radne sezone ili koliko sam ja svatio kupovina programa je trajna a samo ugovor o održavanju je na godinu dana, koliko staje produženje ugovora ako sam ja u pravu sa mojim tumačnjem.
 
Ako može malo bolje objašnjenje. Kada ove 2014 god. kupim program licenciran, uz njega imam i ugovor za održavanje istog itd. Dolazi nova sezona i nova radna godina 2014/2015 ja vama moram ponovo patiti da bi nastavio sa unosom nove radne sezone ili koliko sam ja svatio kupovina programa je trajna a samo ugovor o održavanju je na godinu dana, koliko staje produženje ugovora ako sam ja u pravu sa mojim tumačnjem.
Za tebe je ugovor svakih mesec dana po 50 eu :D Da tebe nije bilo sad bi mi program izgledao previse obiman i perfektan :D Salu na stranu znas veoma dobro svoje zasluge na ovom projektu , tako da mislim da nema potrebe sa tobom diskutovati o ceni i licenci , obnavljacemo je do 2099. :D
 
U redu za njega zato što je učestvovao u testiranju i tako to ali mi ostali znači po ovome plaćamo po 50 eura svake godine za isti program koji se u medjuvremenu doradjuje znači objasnite nam koliko bi nas program koštao da ga kupimo i da više nemamo nikakvih doplata znači ne za jednu godinu nego za naredni period neograničeno
 
Evo ovako: licencni kljuc u trajanju od 1 godine kosta 50 eura . Kao sto sam vec rekla tehnicka podrska je u trajanju ugovora besplatna , Nakon isteka ugovora od jedne godine , ukoliko se korisnik odluci da zeli i dalje koristiti program neophodno je napraviti novi ugovor i uplatiti istu sumu kao i za prethodnu godinu.
 
,.... ali konstantno postavljam isto pitanje a to je DA LI PROSECAN SRPSKI POLJOPRIVREDNIK MOZE SEBI PRIUSTITI SOFTVER CIJA JE CENA NEKOLIKO STOTINA EURA ? ... U nasoj misiji mi pristupamo sa puno razumevanja , nasa tehnicka podrska se NE NAPLACUJE ! Moje reci moze potvrditi preko 300 korisnika softvera i verujte mi da ni jedan od njih nije zazalio ulozenog novca i da ni jedan od njih nije imao zamerki na nase poslovanje ili tehnicke porbleme sa programom. Svoj program smatram velikim uspehom kako za sebe tako i za delatnost kojom se bavim (poljoprivreda i IT ) i ovim putem zelim da apelujem na sve prozivodjace slicnih racunarskih programa : SMANJITE CENE PROGRAMA ! Oni kojima je zarada primarni cilj u svemu ovome porucujem da iskalkulisu najprostije da je bolje prodati 200 primerka po ceni od 50 eura nego 20 po ceni od 500 eura , jer je svrha svega rasiriti znanje po citavoj drzavi a ne samo imucnijim obezbediti koriscenje softvera . Bar je moja racunica takva da se kvalitet prozivoda meri brojem ZADOVOLJNIH korisnika a ne kolicinom zaradjenih eura ! .....


Hm, šta reći ???


Ne šiša čoban ovce što je ovcama vrućina nego ...
Ako je svake godine 50 e onda je to mnogoooo!!!
 
Poslednja izmena:
Molio bih da se gospodinu Gangi za licencni ključ naplati 1.000,00 evra baš zato što je učestvovao u izradi samog programa pa zato i zna koja mu je vrednost.
Nije to mnogo para za licencni ključ. Za softvere o dijagnostici taj ključ se isto kupuje i košta od par stotina evra do par hiljada i isto se kupuje svake godine isto važi i za kataloge koji se moraju obnavljati pa je cena daleko veća od ovoga. Volim kada neko gleda koliko će ko zaraditi množenjem cifre koštanja sa brojem korisnika. Koliko je znanja i truda uloženo u radu na tom programu to niko ne pita. Zato bih vas zamolio da se neki uzdrže od komentara po pitanju cene! I sam znam da bi naš narod sve voleo da je zabadava jedino oni kada rade usluge e to mora debelo da se plati.
E, zato nema šta reći!
Da li je mnogo kada za žetvu se plaća 50 evra po kj? Nije čak je i malo, ako bi moglo 100!
 
Ako se to odnosi na cifre koje sam postavio u komentaru , evo izbrisao sam .
Ne mislim nikog da vređam niti da podcenjujem ( a nisam vređo ni potcenjivao) ali to je moje mišljenje
I želim gospođi Sofiji da što više proda programa ,,Moje Gazdinstvo" a ja ću i dalje da vodim svoje podatke u tefter .
 
Hm, šta reći ???


Ne šiša čoban ovce što je ovcama vrućina nego ...
Ako je svake godine 50 e onda je to mnogoooo!!!
Ja sam veoma svesna svih svojih reci koje su ovde na forumu ili na bilo kom drugom javnom portalu iznesene . Naime cena od 50 eura je cena za godinsnju licencu. Uporedjujem cenu svog softvera sa cenom drugih koje sluze za istu namenu! Kome je 50 eura skupo taj slobodno moze da i dalje koristi eksel tabele , sveske , blokcice ili plati programera koji ce mu napraviti sve ovo! Nemojte se cuditi ako vam u tom slucaju bude trazen iznos koji se pise sa cetiri cifre pre zareza !!!TEHNICKA PODRSKA SE NE NAPLACUJE a to ce potvrditi i mnogo korisnika porograma . Apelujem na cene drugih programa jer ne znam koliko ste upuceni ali za programe ovog tipa se u Srbiji trazi od 150 do 1000 eura GODISNJE + TROSKOVI TEHNICKE PODRSKE !!!!! Sto se mog kalkulisanja tice svako ko je od vas stupio u kontakt samnom moze reci da li je imao razgovor koji je kraci od 20 minuta ...pa da racunamo: Stampa cd-a, slanje brzom postom , placanje poreza od 20 posto , telefonski racuni .... hmm ... vidi ako ovako nastavim moracu da podignem cenu programa kako bih i ja nesto zaradila ... Toiko o mojoj matematici postovani kolega Pero , ako imate bolju racunicu , siroko Vam polje pa birajte sami :) Pozdrav
 
Ko šta traži je jedno ,a ko šta dobije je ono realno drugo.I ja cenim svoj rad u polju ali očigledno mnogo manje nego Vi vaš.Uz dužno poštovanje i pravo na to moram Vam reći da je plaćanje 50eur svake godine bezobrazno puno za to što vi nudite.
 
Hoćete da kažete da je pokositi jedno jutro pšenice neki rad, a naplati se 50 evra? Po kojoj to osnovi je ovo malo, ono mnogo samo bih to hteo da znam i zašto kosidba jednog jutra nije bezobrazno naplaćena? I to kakve vršidbe! Pola semena nadjem na njivi, a pola u bunkeru.To nije bezobrazno nego je malo?Ili uzorati nekome 1 kj zemljišta pa kakvo ono bilo.
 
Ljudi,malo mesate sta se kome i koliko isplati. Vi koji koristite dijagnostiku, placate lincencu svake god. da bi ste pratili napredak tehnologije, mogli da ustanovite/otklonite kvarove na novijim masinama, znaci koliko god. ta licenca kostala vi se tim poslom bavite, radite da biste zaradili i vama se ta licenca isplati! Isto tako se odnosi na firme,koje moraju da imaju legalne i licencirane softvere,ali to je firma i ona je uslovljena da mora sve biti legalno, ali i sami ti programi su im potrebni. Nama paorima,program nije preko potreban i zbog toga ne vidim svrhu placanja svake godine. I da, mi ne mozemo da pravimo kalkulaciju na osnovu placanja licence svake godine kao majstori/dijagnosticari ili neke firme,jer su njima licence potrebne, a nekima i obavezne i zbog toga je nama skupo da svake godine dajemo po 50e. Bolje da ste rekli cena programa je 400e,instalirate ga i koristite,ali Vi tu ne vidite racunicu.
Nisam mislio nista lose,ali ovo je samo moje misljenje. Cenima ja Vas rad i trud i zelim Vam puno uspeha u prodaji programa.
Meni je dovoljno vodnjenje kojim se sluzim.

I da mi je znati zbog cega je obrisan moj post,gde sam pilozio tabelu u excel-u i objasnio,mozda je nekome bilo koisno?!
 
@Diklofen
Ne vredi pricati sa covekom koji se izgleda ni malo ne razume u programiranje i posao koji to nosi sa sobom .
Mislim da je dovoljno reci da sam majka 3 curice koje kada se saberu godine zajedno nisu punoletne , mimo toga i supruga i snaja i sestra i prijatelj. Poljoprivredni radnik koji u svom domacinstvu ima oko 80 ha zemljista , plastenike i baste , vocnjake i mlecna grla punu stalu.Ako se uzme u obzir da se na programu radilo MESECIMA po 10-15 sati dnevno , da se neretko spavalo samo po sat-dva za ceo dan , da su deca i vreme koje je trebalo kao majka da provedem sa njima maksimalno zrtvovano, da je dosta stvari zapostavljeno i sve u cilju ljubavi prema programiranju , ljubavi prema poljoprivredi i zelji da se seljak edukuje. Opet ponavljam ko zeli moze nastaviti unos u sveskama i razno raznim tabelama ovo nije obaveza vec dobra volja ljudi , ja nikoga niti ucenjujem niti primoravam na koriscenje programa .

- - - - - - - - - -

Ljudi,malo mesate sta se kome i koliko isplati. Vi koji koristite dijagnostiku, placate lincencu svake god. da bi ste pratili napredak tehnologije, mogli da ustanovite/otklonite kvarove na novijim masinama, znaci koliko god. ta licenca kostala vi se tim poslom bavite, radite da biste zaradili i vama se ta licenca isplati! Isto tako se odnosi na firme,koje moraju da imaju legalne i licencirane softvere,ali to je firma i ona je uslovljena da mora sve biti legalno, ali i sami ti programi su im potrebni. Nama paorima,program nije preko potreban i zbog toga ne vidim svrhu placanja svake godine. I da, mi ne mozemo da pravimo kalkulaciju na osnovu placanja licence svake godine kao majstori/dijagnosticari ili neke firme,jer su njima licence potrebne, a nekima i obavezne i zbog toga je nama skupo da svake godine dajemo po 50e. Bolje da ste rekli cena programa je 400e,instalirate ga i koristite,ali Vi tu ne vidite racunicu.
Nisam mislio nista lose,ali ovo je samo moje misljenje. Cenima ja Vas rad i trud i zelim Vam puno uspeha u prodaji programa.
Meni je dovoljno vodnjenje kojim se sluzim.

I da mi je znati zbog cega je obrisan moj post,gde sam pilozio tabelu u excel-u i objasnio,mozda je nekome bilo koisno?!
Sto se tvog izlaganja tice cenim svaku rec koju si rekao ali se ne slazem samo sa iskazom da poljoprivrednik od vodjenja evidencije nema profita , Naime ako se evidencija vodi na ispravan i potpun nacin , veoma jednostavno i lako se moze uociti gde je doslo do greske u prozivodnji , na cemu treba jos poraditi i time korigovati poslovanje i dovesti do boljih prinosa . Oni koji su sa programom Moje Gazdinstvo prosli jednu sezonu su te stvari i shvatili
 
Nazad
Vrh