Prikolice

na sajmu sam gledao ove prikolice - Wielton, Poljska, veoma lepo uradjene ... vagonka
aavry1.jpg

bhm2q8.jpg


teh. pod. http://www.profectus.rs/2011/12/prs-2-w10-trostrana-kiper-prikolica/
 
Trebalo bi doć nešto veće, ali trenutačno je tu Tehnostroj DP 500

DSC00660Kopiraj.jpg
 
Danas sam vrsio tehnicni pregled za registraciju auta, i pitam za prikolicu...
Pošto ja imam prikolicu koja je pravljena i nema nikakve papire, covek mi kaze, odes u mesnu kancelariju sa dva svedoka i napravis potvrdu da je prikolica u tvom vlasnistvu, zatim u SUP-u prijava ukucavanja broja, zatim tehnicki pregled i atest, pa registracija. Da li je neko imao iskustva sa time?
 
Ne može da se reši, mora da se prilagodi prema traktoru, znači ugraditi i na prikolici pneumatski sistem.
 
Zamolio bih one koji znaju da opisu-objasne na koji princip rade hidraulicne kocnice na traktoru,tacnije izvod za prikolicu i uopste taj deo sistema kocenja? Na traktoru znam... Kako se spajaju traktor i prikolica,dal tu na spoju dolazi do potrebe za vazdusiranjem, kakvo je ulje u tom sistemu, ko otvara ventil ili slavinu koja propusta ulje,koja kolicina,ko odredjuje kolicinu.... Takoreci sve u detalje me zanima jer nisam imao prilike da vidim kako to izgleda a kamoli kako funkcioise. Mozda bi se i moglo nesto ukombinovati hidraulika i pneumatika..... Samo pitam i na glas razmisljam, i molim vas bez ne potrebnih komentara. Znam da su se neki ljudi snalazili pa su montirali umesto pneumatskih cilindara hidraulicne i spajali sa spoljasnjim izvodima na traktoru. Za nevolju i to je bolje nego voziti bez kocnica. Btw Miroslave Razarach je mislio na auto prikolicu. Barem koliko sam ja shvatio. A inace to je standardna procedura i registracija takve auto prikolice kod nas kosta ~20.000din
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam ,samo iz priča, potrebni su ti umesto pneumatskih ,hidraulični cilindri na prikolicu i normalno spoj sa traktorom,koji ima izvod za hidrauličnu kočnicu..Ako te interesuje poslaću ti na pp raspravu sa nekog drugog foruma ,pa protumači.
Registracija za autoprikolicu bar u mom slučaju je nemoguća misija.
Do pre 30 dana sam vukao prikolicu na treću tablicu koju sam dobio na postavljenu kuku.Kad je došlo do promene tablica morao sam da vratim treću tablicu i da registrujem prikolicu.Prikolicu je pre par godina u Nemačku kupio prijatelj i dovezao je u Srbiju a da nije ocarinjena.Sada nikako ne mogu da je registrujem .Nije tada carinjena pošto niko nije tražio poreklo prikolice .Kazano mi je da ni ne probam da je prijavim kao samogradnju pošto ide na proveru itd,itd.

Evo ,ukrao sam jednu sliu
2wnbh8i.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala Kiraj ali mene je vise zanimalo ono na traktoru kako izgleda... Pomocice link od sus(j)eda koji si mi poslao!
 
Aaaa greska prijatelju! Pratio-video! Nego ne znam kako izgleda ostatak sistema,dal ima poseban kocioni cilindar itd,itd da se ne ponavljam,vec sam postavio pitanja.... Na toj slici se vidi samo spojnica a gde je ostalo?
 
Negde sa strane.Verovatno ima ventil koji reguliše dotok ulja do spojnice .Imam u katalogu za moj traktor šemu ali to ostavljam za sutra.
Ako se vidi ?Pd 32 je priključak a 31 je ventil.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh