Prikolice

U mome selu jedan dobio za donaciju i stvarno su lose nisu ni 50% od starih FAK prikolica ja imam jednu 93 god nije puno radila ali sam tovario 5 tona cementa i nije joj bilo nista!!
 
Kod mene u selu su 3 lika posle rata dobili Zetore 3320, priključke i prikolice, al te prikolice su cirkus. Nemam pojma ko ih je pravio, nikad na njima nije bilo natpisa, al ko god da je, mora da je teška budala. Em su kratke, em uske, em visoke preko svake mjere, na njima neke mnogo uske i visoke gume. Kod svih koji su ih dobili su se iskrivile šasije, ajd jedan što je vozio drva i šljunak, al ovi drugi samo kukuruze i sijeno i kod obojice šasija ima "trbuh". Inače je šasija od U profila sa jaaako tankim zidom.

Gledao sam i neke nove prikolice, FAK i Zmaj i još neke, nisu nizašta, limovi tanki, varovi katastrofa, em je baš loše zavareno, em šljaka nije očišćena već tako farbano preko svega, šasije od slabih profila. Ove današnje prikolice stvarno ne mogu ni prismrditi starim, ja imam Tehnostroj, ne treba joj ni farbanje čak a više od 30 godina ima. Prije su čak i farbe bile bolje.
 
Pa ove novije nisu ni za sta ali starije su stvarno dobre!!! Tehnostrojka je naravno bolja ali zavisi koja!! U strica ima Tehostroj 3,5t i prikolica je stvarno jaca od moje ali ima i u brata od njegove zene Tehnostroj 3,5t ali su razlike godina i nisu iste ota je prikolica losija od moje!!! Jedino sto je lose na svim starijim modelima Tehnostroj jednosovinski prikolica je to da su ima stranice totalno lose!! Stric pomoto stranicce ko papir i nije htio vise da se zeza i kupi kamionske stranice i isjece ih i namontira,stavi na nju niske gume od labudice i ogarba je a prikolica je 80-o god i sada je prikolica za svaku pohvalu stvarno nema mane!!
 
Kod mene u selu su 3 lika posle rata dobili Zetore 3320, priključke i prikolice, al te prikolice su cirkus. Nemam pojma ko ih je pravio, nikad na njima nije bilo natpisa, al ko god da je, mora da je teška budala. Em su kratke, em uske, em visoke preko svake mjere, na njima neke mnogo uske i visoke gume. Kod svih koji su ih dobili su se iskrivile šasije, ajd jedan što je vozio drva i šljunak, al ovi drugi samo kukuruze i sijeno i kod obojice šasija ima "trbuh". Inače je šasija od U profila sa jaaako tankim zidom.

Gledao sam i neke nove prikolice, FAK i Zmaj i još neke, nisu nizašta, limovi tanki, varovi katastrofa, em je baš loše zavareno, em šljaka nije očišćena već tako farbano preko svega, šasije od slabih profila. Ove današnje prikolice stvarno ne mogu ni prismrditi starim, ja imam Tehnostroj, ne treba joj ni farbanje čak a više od 30 godina ima. Prije su čak i farbe bile bolje.
Te prve sto navodis su se radile mislim u Nisu i mislim da ih je radila neka srednja skola tj. ucenici i tesko se mogu nazvati prikolicama. A Tehnostoj imam i ja 1981 god jos njene gume, jednoosovinka, kipereka , gume obrucare 16 platana Barum.Najvise sam tovario 6 tona, i nosi hladno inace je atestovana na 3 tone zato sto ima gibnjeve, ma savrsena moze konkurisati hladno bilo kojoj kiperici zapadne proizvodnje.Prije par mjeseci se jedna prodala u Batkovicu, bukvalno kao nova za 2000 km(ona prica djed umro i zena prodala, a sta zna baba sta je 600 kila) Uzeli sverceri ,nisam cuo na vrijeme,i onda sam trazio od njih platio bih je lagano 3 do 3,5 tauzenke ali su je odmah proslijedili za 3000.
 
Gibnjevi

Danas sam sreo majstora kovača što radi sve moguće stvari sa gibnjevima . Zove se Veljko Kovačević, iz Kule je, a ako nekome nešto treba može ga kontaktirati na telefon 064/202-6545.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Danas sam fotografisao dve dubrave 5t, pretpostavljam da su se uputile na polj. sajam :osmeh:

34ip75x.jpg
 
dali neko moze da mi kaze kakva je razlika izmedju zmaj prikolica tipa 485 i 489? video san ma vasaru u rumi dve takve,jedna je bila varena i za nju je trazio 5800e a jedna sa ojacanom sasijom 5900e obe tip 485 ali mi se cini da su manje od 489 ili se varam? ljudi preteravaju sa cenama kao da su prikolice od zlata...
 
Dal neko zna gde mogu da se kupe ove vazdusne spojnice za kocenje(prva petoletka ih pravila)? Po prodavnicama i pijacama mi nude neke uvozne drugacijeg oblika , (a to bi mi ne resava nista), ovakve sa slike bi mi trebale, naravno u kompetu( muske i zenske)?
\
 
Dal neko zna gde mogu da se kupe ove vazdusne spojnice za kocenje(prva petoletka ih pravila)? Po prodavnicama i pijacama mi nude neke uvozne drugacijeg oblika , (a to bi mi ne resava nista), ovakve sa slike bi mi trebale, naravno u kompetu( muske i zenske)?
\

Imas u Sevi...ali su VRAZJE skupe!ja sam uzeo jednu,ali samo zato sto sam morao,inace to je pljacka.
 
Dal neko zna gde mogu da se kupe ove vazdusne spojnice za kocenje(prva petoletka ih pravila)? Po prodavnicama i pijacama mi nude neke uvozne drugacijeg oblika , (a to bi mi ne resava nista), ovakve sa slike bi mi trebale, naravno u kompetu( muske i zenske)?
\
Ima ih na pijacama, ali slobodno kupi te jevtinije turke vrse poso a 5 puta jevtinije.
 
Seva je uvek (pre)skup, naucio sam da ga zaobilazim:haha:....mislio sam da ima na drugom mestu. Ne vrede mi te turske jer onda moram da ih sve izmenjam, da bi moglo da se kaci sve sa svim.Moracu da procunjam po vasarima izgleda , ako nadjem negde polovne.
 
Nazad
Vrh