Prikolice

znam coveka sto ima ovakvu,i reko mi je da te nose bez problema 6t,sad covek stavio stranice nove i povisene, jer su stare bile za otpad sve istrunile,inace moze se ovakve prikolice naci za 1500 2000e u tiptop stanju :D
 
Ova nosi 2,5 tone vestaka ili ovoliko cokanja :haha:
2w23fuw.jpg

Inace krenuo sam u sredjivanje tehnostroja 5t
az9swh.jpg

Sta preporucujete jel moguce farbanje cetkom i nitro farbom, mislim kako ce ispasti?
2aj2cf9.jpg

Ovo je zasad temeljna
 
Kasapin je napisao(la):
ljudi da vas pitam,koja prikolicao je bolja i ima jacu sasiju? zmajevka 8t ili fak loznicka 8t?
u velikoj sam dilemi koju sad da uzmem,nasao sam brdo takvih po oglasima pa pre nego sto kupim neka se raspitam :sta:

u svakom slucaju zmajevka...ne znam da li privatnici mogu da naprave stranice kao gornji milanovac a ima razlike i u debljini lima ja imam jednu prikolicu gde su stranice od 2mm a obicno su od 1mm
 
zzivica je napisao(la):
kolko ces ukupno farbe potrositi?
Uzeo sam za 4.000 dinara, za pocetak dve cetke, 4 lit temeljne, 4 litre zavrsnog premaza, nesto smirgle, za brusilicu smirgla, 5 lit razredjivaca.
Ja to polako radim u etapama dok je kisnovito :kisa:
Mislim da cu ukupno potrositi 6 lit temlj. 6 lit zavrsne za celu prikolicu
fdar76.jpg

Post je spojen: [time]1300721787[/time]
_________________________________________________
vg05qr.jpg
 
PG Krnac je napisao(la):
Vlada B.B je napisao(la):
ja sam kupio 3 fakove prikolice od 5t i placo sam po komadu 2000 e.evo i slike :cao: i posle sam ih samo ofarbao da bi bile lepse
1z1s8dl.jpg
imam ja jednu takvu istu. Dobre su to prikolice... :bravo:
Jel zna mozda neko gde ima da se kupi polovna? :cao:
au pa ne znam ....sad je jedan moj komsija prodao za 2600e stariji model ove prikolice,pa ja sam u ovakvu posto imam tri iste tovario 5600 kg zita :cao:
 
pa nije mnogo posto si krno tolko razradjivaca skoro pa pola pa si dobio i vise farbe.ja vise volim da farbam sa cistom bojom bez razbijanja farbe bolje mi se uhvati za metal i nema sansi da je zaderes lako.
 
zzivica je napisao(la):
pa nije mnogo posto si krno tolko razradjivaca skoro pa pola pa si dobio i vise farbe.ja vise volim da farbam sa cistom bojom bez razbijanja farbe bolje mi se uhvati za metal i nema sansi da je zaderes lako.
Pa 5 lit razredjivaca na 8 lit farbe i jos se trosi na pranje cetki ::namigivanje::
Mislim da je bolje ici u tri tanka sloja, nego jedan debeo.
Prvi sloj se providi, drugi pokriva a treci popravlja male nedostatke
 
koliko je odprilike vrednost prikolice tehnostrojke 5 tonska? orientaciono samo pitam
[/quote]
Realna cena oko 2000e a sada koliko ko trazi to je njegovo :cao:
[/quote]
Možda je to realna vrednost ali tržišna je od 2600-3000 eura ako je prikolica u dobrom stanju.
[/quote]
 
dali su sasije stare zmejevke iz 70tih dobre i bolje nego ove nove sto prave?
dali na vasarima ili kod onih sto remontuju prikolice ima i ravnih netaknutih sasija ili su sve ispravljane i varene ojacavane?
dali vredi uzeti takvu jednu kojoj je sasije bila vec lomeljena i varena i ojacavana sa flahovima ali sa novim stranicama,,zanima me kako se ona ponasa u repi illi pod teretom?
 
@ zlaja
Pre par nedelja sam isao u banat da gledam neke traktore sa komsijom posto je hteo da kupi, i bili smo u jednoma malom selu Šušara se zove.
Tamo su na ulici stojale 4 tehnostrojke od 5t ofarbane i sredjene za rinfuzu tj.da dihtuju sa rezervnim tockom i bile su registrovane..... Stali smo da ih pogledamo i izasao je jedan stariji covek sa stapom....
Pitali smo ga da li su na prodaju i rekao je da jesu cena je bila 2000e komad ali prodavao je samo sve 4 zajedno, komsija je hteo 2 ali ni da cuje prodavac, samo sve 4 ili ni jedna.... tu smo se i rastali od tih prikolica... Ali komsija i ne zali sada, bio je negde u okolini valjeva i nasao je 2 kamionske kiperke rinfuz 2400e komad, kaparisane i ugovor napravljen, treba da stignu krajem aprila kada bude imao kamion da ih dovuce.

@ miroslav k
4500-5000e za zmajevku je previse, jer za 2000-2200e mozes ladno naci kamionsku za rinfuz koja nije kiper a pojesce zmajevku po nosivosti :haha:
 
Nazad
Vrh