Prikolice

odlicna ideja da ti nasedne na prvom vagasu,jedino ako hoces sa brenom da vuces jednu prikolicu slame
 
pa ako je za bale onda nije lose da bude nizi klirens ali ako ces voziti naprimer repu po blatu onda je bolje da je sto vislja
 
Jest da je zakon trenutno nedorecen al ipak cu da pitam, mozda neko zna .Posedujem prikolicu Pobeda 5t.Kupljena od naslednice, posle ostavinske rasprave bez ijednog papira samo je navedena kao pokretna imovina.Prikolica na sebi nema nijedan broj ,plocicu,nikakav trag.Imam kombinaciju da kupim papire sa nekog otpada od neke druge prikolice.Dali petljati sa papirima ,traziti tragove po Sup-u od prethodnog vlasnika(100km u jednom pravcu)....ili prijaviti kao samo gradnju.
Da napomenem da sam tada znao sto danas znam,nikad je nebih uzeo.Doveo sam je u top stanje, ostalo mi je samo jos kocnice da doteram.O ekonomicnosti investicije bolje da nepisem
 
Da bi je prijavio kao samogradnju treba da imaš bar račun(sa otpada) od šasije ili nešto slično!
 
pa sta znam da ti kazem, probaj sa otpada ako uzmes papiri onda probaj i plocicu od te prikolice od koje uzimas plocicu i probaj sa slajfericu iseces taj broj od prikolice sa odpada
 
pa moraš da je atestiraš, odeš u sup i kažeš im da si sam napravio prikolicu, prijaviš se za atest, u međuvremenu središ sve instalacije na prikolici (svetlosnu, kočionu). :cao:
 
lepo kupis papire i zanitujes plocicu i miran si :cao:
Post je spojen: [time]1264857340[/time]
_________________________________________________
ne znaju panduri sta je presa a kamoli razliku izmedju zmajevke,loznice,crvene zastave,tehnostroja,samo je ofarbas i ne brines :cao:
 
mityoo je napisao(la):
Da bi je prijavio kao samogradnju treba da imaš bar račun(sa otpada) od šasije ili nešto slično!
Ako si je kupio sa otpada onda je ona otpadna roba za koju nemozes da dobijes racun nego ide samo izjava da si je kupio kao odpad. Barem je tako bilo davne 2002. kad sam ja moju registrovao.
Znaci samo atest.
 
Koga interesuje sasija prikolice kiperke Kosovka nosivosti 5 tona na tockovima ima saobracajnu neka se javi. :ppozdrav:
 
Prikolica od jednog poznanika inače koristi se samo za bale .

ev9ct1.jpg
 
@ mica967

To su jako masivne i teške prikolice sa širim tragom točkova, pa neprate trag točkova manjih traktora i to je problem za njihovu vuču van asfalta.
 
Pozdrav kolega, one nisu masivne tezina im je oko 1700kg alije gaz malo siri npr. od mtz 82 je siri sa svake strane po 3cm,kod nas u mestu ima oko 15-ak prikolica. :ppozdrav:
 
@ mica967

Ja sam hteo kupiti takvu prikolicu i dobro sam se raspitao o njima. Njihova težina je preko dve tone, a trag točkova je puno širi od drugih prikolica u istoj kategoriji-nosivosti.

Što se tiče Belorusa, kod njih se razmak zadnjih točkova podešava i puno je veći nego kod većine traktora i ta prikolica, čija je nosivost oko 5 tona nije u njegovoj klasi, već dve "zmajevke" po 8 tona nosivosti.
Izmeri raspon točkova na IMT 539 ili nekom drugom u toj kategoriji pa ćeš videti o čemu pričam.
Imao sam prilike videti kako se vuče takva prikolica kroz blato i zato je nisam hteo kupiti, inače su masivne i dobro napravljene.
 
Imam traktor mtz82 i sa ruskim prikolicama sam vukao repu,tovariosam u njih ciste repe oko 15 tona a hihova ukupna tezina je oko 3450 kg. :D
 
Nazad
Vrh