Prikolice

dubrava dole limeno a gore drvene stranice 4-4.5t nosivosti,fabricka kiperka ili erdevicka ona je idealna za 539 4t skroz limena i kiperka
 
da li neko ima majevicu jednosovinku hteo bih da kupim pa me interesuje sta vi mislite
 
saleso je napisao(la):
da li neko ima majevicu jednosovinku hteo bih da kupim pa me interesuje sta vi mislite

Pitaj sto te zanima u vezi majevice, a sto budem znao odgovorit cu.

Evo, nakon sezone rada s prikolicom cu napisati par dojmova (dobrih ili losih, prosudite sami)

U berbi kukuruza nije stajala, u nju staje 3 kosa (tornado 40) i jos malo vozio sam ju punu vrhom da se prosipalo, i kad sam kipao islo je bez greske, nista nije skripalo, nista nije zezalo. jos uvijek nisam napravio rinfuz otvaranje sa strane, samo nazad i posluzilo je. Cekam da moj majstor otvori firmu, pa da mogu izvuci povrat poreza, pa ce napraviti rinfuz otvaranje kako treba. Prikolicu je lako za vuci, dosta okretna, s povisenjima puna zita, soje kukuruza je na vagasima dosta stabilna.

Od prepravki i popravki sam na njoj do sada imao:
- Umjesto bakrenih plocica na spojevima crijeva i na cepovima boce za zrak su bile gumice pa je curio i zrak i ulje iz prikolice. To sam izmjenjao sve (nesto odmah u trgovini, nesto na svoj trosak)
- Pozicijska svjetla pri preuzimanju nisu bila ispravna, da bi se otkrilo da nisu sijalice bile skroz uvrnute i u transportu poispadale
- kad sam ju otkopcao od traktora, culo se sistanje zraka iz prikolice. pozvao sam trgovca koji mi je rekao da je to na svakoj majevici tako bilo i da je to neki sistem da ne drzi preko noci u sebi zrak, vec ga polako ispusta i koci se. U zetvi zita je to pocelo sve vise sistati i culo se i u voznji. Ispostavilo se da gumice u kocionom ventilu prikolice nisu dobro brtvile, pa sam ih namazao da ne budu suhe i sad drzi zrak u sebi koliko god hoces.
- Sarke zadnje stranice (3 komada) su bile zavarene u krivo (3-4 cm u stranu) i kad se prikolica otvorila, vise se nije mogla zatvoriti bez pajsera. Odrezao sve sarke, zatvorio stranicu i povario na pravo mjesto. Sad i to radi bez prolema.


Kvaliteta bojanja je po mnogima losa, ja nemam zamjerke, al sam svejedno od trgovca uzeo litru (kilu) zelene boje, da imam za svaki slucaj. S prikolicom sam super zadovoljan i nemam nekih problema s njom.

Ako vec kupujes, svakako trazi prikolicu koja tvornicki ima rinfuz otvaranje svih stranica, jer jednako kosta kao i obicna, a trebat ce ti, vjeruj mi.
 
Ja sam dobio predracun za majevicu s rinfuz otvaranjem svih stranica i s povisenjima ravno 31 700Kn (otprilike 4350€), no trgovac ju nije bio u stanju isporuciti, jer ih u majevici tad nisu pravili (neisplacene place, neplacen materijal, pa novi nisu dobivali) pa su mi ponudili obicnu s povisenjima po malo snizenoj cjeni, toliko da tokaru platim da ju prepravi da se stranice otvaraju dolje. Tu ponudu sam prihvatio, jer mi je za prikolicu bilo hitno, a da sam cekao onu s rinfuz otvaranjem, jos ju ne bih docekao, jer kako cujem da ih jos uvijek ne prave...
 
saleso je napisao(la):
jel ima neko dubravinu prikolicu i sta mislite o njima

Ako imaš nameru da kupiš dubravinu prikolicu - nećeš ni malo pogrešiti.
Jaka šasija, trostrano kipovanje.
Mana je što su stranice pravljene od lima bez rama od cevi, pa hoće da se krive.
Moja Dubrava od 4 tone se navozala tereta i tereta...
 
saleso je napisao(la):
@branko
jel stvarno ima dvosovinka dubravina trostrano kipovanje

Naravno da ima trostrano kipovanje. Ta prikolica je idealna za prevoz peska, šljunka, stajnjaka itd.
 
Igor je napisao(la):
@smedic

Ni na onu foru da se nadju 2 svedoka koja ce potvrditi da je moja vec 10god?
To je moglo u stvari do 1.januara 2009.sa dva svedoka.Licno se raspitao u MUP-u.I mene zanima taj slucaj i nemam pojma sta cu sad.Prikolica od moje taste.Nikad nije bila registrovana.Ako cujete neku foru,javite.Hvala. :ppozdrav:
 
Pozdrav svima ja sam kupio prikolicu dvoosovinku za kola bez tablica dovezena iz holandije i morao sam da je vodim na atest u automoto mada je prikolica fabricka u opstini dva svedoka da sam ja pravio sto se vidi iz aviona da je fabricka izrada onda zanaci atest u automoto drustvu i registracija posebna njena saobracajna znaci svake god, sve to nisam mogao da uradim u mojoj optini ruma,kobojagi nije moglo vec sam isao u sabac na trece lice registracija jel u sapcu sve moze ,sto znaci da zavisi malo i do opstine.Nadam se da sam malo priblizio temi mada je prikolica auto dvoosovinka mozda nekom znaci ovo iskustvo pozdrav svima :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Hehe pazi da ti je ne oduzmu, kao neke automobile, fals papiri.......itd........
Al nadajmo se da nije tako. :ppozdrav:

A sto se tice od opstine do opstine, to ne vazi, posto mora svugde isto da bude. Zakon je za sve isti.
 
Nazad
Vrh