Prikolice

Imam ja jedan sa Fapa skinut.. Tezak je kao zemlja... Mozda bi ga prodao,neznam koliko im se krece cena????
 
I kod nas su po oglasima skupi,pogotovu noviji modeli da ne kažem potpuno novi
na otpadima može se uzeti za 20e ali su to mahom oni teški ROCKINGER ili oni kao kuka
ja kad nađem neki malo lakši sigurno uzimam za traktor
 
Cudo tehnike ovaj pufer. Ja sam odusevljen kako to radi .Ko koristi kamionke ,i pati se sa zapadanjem i prekacanjem kao ove god.
28tyt84.jpg



ajde slikaj kako si napravio kačenje za traktor
 
Ja sam imo na kilo Rockingera. Ne znam zasto ga nisam uzeo, ma da ja nemam kamionke, ali bi mislim mogao i za ove traktorske.
Mislim na da na onim domacim Sloga N. Varos (ako se dobro secam) moze da se skinu ili odseku usta i samim time smanji masa ali oteza kacenje prikolice:osmeh:
 
Bas se danima razmisljam kako se ova avantura mozda ne isplati... kostala me 700 eura,i ako racunam neku majstorsku dnevnicu od bar 30.e a radio sam je preko 15 dana,to mu dodje vec oko 1200,i kada bi je dao sad u oglas nebi mogao da je prodam za te pare.Da je reg,hocu samo jos uvek ne znam na koji nacin.Ne znam da li ste primetili kopirana Visevica 4t,nju sam odabrao zbog tezine od samo 850.kg inace sve druge su teze.
 
Poslednja izmena:
Uh ja bas gledam kako da ga zaobidjem,jer joj nisam napravio kocnice,kod nas je ravnica tako da to niko ne koristi i nikom ne rade,a to ako radim izkostace me jos min.200.e/cilindar-bure-regulator-instalacija/
 
Odlicno odradjeno, svaka cast.
Ja sam rodjaku jedne zime prije dvadesetak godina pravio prikolicu, i znam koliko posla ima. Cak smo i jedan nekadar aparat za varenje spalili.
Elektrode potrosili cini mi se preko 15kg.
U mom kraju dobre kocnice su obavezne, a ja praktikujem gume 9.00-16 jer je prikolica dosta povozitija i moze nositi 5t sa njima a nisu previsoke.
 
Nekad su kod nas proizvodjene(u Tigru), a sada ih ima sa zapada i sa vojnih vozila. Moje su stare Dzemsove, ali sluze odlicno vec 10-tak godina.
 
Ma nisu slabe a inace to je moja modifikacija a primenio sam je tek kada sam bio zavrsio zadnje,inace bih i nazad tako uradio,svidja mi se sto u njima nema nimalo lufta tako da ne moze odskakivati sanduk/lupkati/ dok se vozi prazna po losem putu,inace su bolcni fi-20mm,i greskom sam ih prvobintno lancicima pricvrstio na sanduku/cudi me kako to niste primetili/a onda ih prepravio.
img1663.jpg
[/IMG]Sad je ispravljeno
img1665.jpg
[/IMG]Juce obojena ostale mi jos felne danas da okrecim i dosta joj je od mene.
 
A neee i na to sam mislio na slici vidi strelice sam napravio precizno navodjenje sanduka prilikom spustanja i ne u milimetar vec u desete mm,na njornjoj ploci je izbusena rupa fi 20 a onda od nje nanize ukoso raseceno i dole je fi 20 tako da kada padne sanduk na donji fi gornji polukrug od rupe ga zato tacno dovodi u 0.1mm. To sad kada je na stranu nema nikakvu ulogu jer ga drzi desna strana ali kada kipa nazad tad se sanduk ovim navodi u centar
img1664.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

E sad dok sve novo tj u osu dobro je,ali kada vremenom ako bude bilo doslo do nekih deformacija sasije ili sanduka onda ce biti problem provuci klin ali i za to ima resenja onda idemo sa tanjim klinom i tako dok moze.
 
Lepo urađeno svaka čast, samo imam jedan predlog, trebao si (po meni) da tim felmama isečeš srce i da ga uvučeš unutra, jer će brezoni da ti kače za stranicu ako budeš kipovao na stranu pesak ili zemlju. Materijal će da se navali na stranicu i nećeš moći da je zatvoriš dok ne kreneš napred ili dok ne odbaciš materijal od nje.
 
Nazad
Vrh